2020 Favorilerim 1 – SAÇ BAKIM ÜRÜNLERİ

 

 

Çok zor olsa da 2020 yılının son ayına girmiş bulunuyoruz.  #cildinegöreseç ekibi olarak bu ayı 2020 yılının favori ürünlerine ayırmaya karar verdik. İlk konumuz Saç Bakım ürünleri oldu.

Bu sene pandemi dolayısıyla ne yeterince kuaföre gidebildim, ne tatile. Hatta doğru dürüst dışarıya bile çıkıp gezemediğim için maşa gibi ısı veren aletleri mümkün olduğunca az kullandım.  Kuaföre gidemediğim için 5-6 ayda bir yaptırdığım röfleyi ancak  1 kez yaptırabildim.  Evde sıkıldıkça bakım yaptım. Dolayısıyla bu dönem  (aşırı stressten zaman zaman dökülmeler yaşasam da) en çok saçlarıma yaradı.

 

 

Benim gibi boyalı ve  normalden kuruya dönük, hassas  saçlarınız varsa önereceğim ilk seri Loreal Mucizevi Serisi olacaktır.  Hangi şampuanı kullanırsam kullanayım bu seriye dönüyorum. Hem fiyatı uygun, hem saçlarımı yumuşacık yapıyor ve mis gibi kokusu uzun süre saçımda kalıyor. Bu serinin maskesi banyo öncesi uygulanıyor. 5-10 dk. kuru saçımda bekletip, sonrasında şampuan ve kremi uyguluyorum. Çok severek kullandığım ve rahatlıkla tavsiye ettiğim bir seri.

 

 

Mucizevi Yağ serisinden bahsedip Loreal Mucizevi Yağ Durulanmayan Kreminden sözetmemek olmaz. Kendisiyle tanıştığımdan beri pahalı saç kremlerine elveda dedim. Banyo sonrası saçınızın yoğunluğuna göre uygun miktarı saçlarınıza yediriyor ve durulamıyorsunuz. Saçları  mükemmel besleyen, parlatan, ısıl işlemlerden koruyan ve misler gibi koku veren bir krem. Her Saç tipine uygun ve Kuru/Sert saçlar için iki farklı versiyonu var. Ben boya işlemlerinden sonra daha yoğun formüllü olanı, diğer zamanlarda her saç tipi için uygun olan formülü kullanıyorum.  Saçlarına ne kullanıyorsun diye soran herkese bu kremi öneriyorum.

 

Röfle uygulamasından sonra kuaförümün önerisiyle Kerastase Resistance serisini alıp kullanmaya başlamıştım. Bu seri işlem görmüş saçları onarıp yeniden yapılandıran, derinlemesine nem veren bir seri.  Özellikle açma işlemiyle yıpranan saçları yeniden güçlendiriyor, yumuşacık yapıyor. Kerastase zaten severek kullandığım bir markaydı. Ancak fiyatlarının aşırı yükselmesi nedeniyle pek yaklaşmıyordum. Bu seriyi de aynı sebeple sürekli kullanmıyorum ve boya işlemleri sonrasında 1 ay kadar  bakım kürü olarak uyguluyorum. Eğer saçınızda aşırı yıpranma durumu sözkonusuyla deneyebilirsiniz.

 

 

Son yıllarda saçlarım ve hatta tüm vücudum için vazgeçilmez ürünlerimden bir diğeri de Hindistancevizi Yağları.  Ben son Tayland seyahatimde bir hindistancevizi çiftliğini ziyaret etmiş, hem organik hem de çok ucuz olduğundan  bol bol stoklamıştım. Hatta sonrasında  giden arkadaşlarımdan da rica edip getirttim. Banyo öncesi maske olarak, sonrasında bakım için kullanıyorum. Hem cilt hem saç için ne kadar faydalı olduğunu artık herkes biliyor diye düşünüyorum.

 

Yağlardan bahsetmişken kuru yağları da eklemek istedim. Elimde pekçok markanın kuru yağı var, ancak en sevdiklerim  tabii ki Nuxe, Caudalie ve Themae markası oldu. Hatta yazın Nuxe’un ışıltılı yağlarını saçlarıma uygulardım ama bu sene mümkün olamadı tabii. Kuru yağların kokuları da çok güzel oluyor. Ben bakım yapmak için değil sadece saçımı daha pürüzsüz ve parlak göstermek istediğimde kuru yağlardan faydalanıyorum. 2-3 damlayı avucumda ısıtıp saç boy ve uçlarıma uyguluyorum ve verdiği sonucu çok seviyorum.

 

Son olarak tavsiye edeceğim son 2 ürün daha var. Saçlarını hızlı uzatmak isteyenler için REVOX Atkuyruğu şampuanı gerçekten etkili. İlk kullanmaya başladığınızda saçınıza hafif bir sertlik verebilir ancak sonrasında bu geçiyor. Gerçekten saçları çok hızlı uzatıyor. İkinci önerim ise hem saç uzatmaya hem tedaviye yönelik bir ürün olan HC Hair Care Serum. Boyadan yanan saçlarımı kurtaran, eski sağlığına kavuşturan mükemmel bir serum. Bu tarz problemleri olanlara kesinlikle denemelerini öneriyorum.

Saç bakımını sadece dıştan yapmak yetmiyor. Özellikle geçirdiğimiz aşırı stresli Pandemi dönemi saç dökülmelerine neden oldu. Ben bu nedenle  dönem dönem Biotin desteğimi kür şeklinde almaya devam ediyorum. Benim gibi kuru, kırılgan saçlarınız varsa saçı çok sık yıkamamak, çok fazla ısıl işleme maruz bırakmamak da önemli bir nokta.

2020 yılında  İrem’in favori saç bakım ürün  önerileri için

http://audreyinsekerleri.blogspot.com/

Gül’ün önerileri için

http://www.buraliolmayanlarlokali.com/

sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

trendyandfriendly

6 Comments

  1. Loreal Mucizevi Yağ serisi ve Hindistan cevizi yağı benim de en çok kullandıklarım 😉

  2. HC serumdan herkes aşırı memnun ama bana çok ağır geliyor.. mucizevi yağ serisi ise gerçekten başarılı işte..

    • HC serum yoğun bakım isteyen kuru, boyadan cansızlaşmış saçları iyi geliyor bence. Benim yanmış saçlarımı falan kurtarmıştı. Ama dediğin gibi yağlı saçlara ağır gelebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.