Ankara’lı Bloggerlarla Yaza Merhaba etkinliği Vol.1

Uzun ve bol maceralı bir aradan sonra nihayet bloğuma dönebildim.

Bugüne kadar birçok firmanın lansmanına  ve blogger etkinliğine katıldım. Yazılarını severek okuduğum blogger arkadaşlarımı yakından tanıma fırsatı buldum. Birçoğuyla buluşup yakından tanıma fırsatım oldu. Bu tatlı arkadaşlarımla, tatil sezonu başlayıp herkes biryerlere gitmeden tekrar biraraya gelmek istediğim için neden ben de bir etkinlik düzenlemiyorum diye işe koyuldum.

Ankara’da birbirinden değerli pekçok blogger var.  Ancak mekan, sponsor, vs gibi birçok nedenden dolayı bir sayıda kalmak zorundaydım. Çağıramadığım, etkinlik programı kesinleştikten sonra tanışıp çok istediğim halde davet edemediğim pek çok arkadaşım oldu. Bana kırılmadıklarını umuyorum, inşallah bir başka organizasyonda biraraya geliriz.

Yaklaşık 30 blogger arkadaşıma bu fikrimi paylaştığım bir mail attım, neredeyse tamamı olumlu yanıt verince sevinçle kolları sıvadım.

Etkinlik düzenlemeyen bu sürecin ne zor olduğunu  bilemez arkadaşlar. Malum artık etkinlik demek sponsor firma bulmak demek. Arkadaşlarımın benim yanımda olmak için geldiğini ve herhangi bir hediye beklentisinde bulunmadığını biliyordum tabii ama her etkinlikte koca koca paketler gönderen firmalar bana da bir güzellik yapar diyerek başladım yazışmaya.
İşte acı gerçek bu yazışmalar sayesinde ortaya çıktı. Meğer her işte olduğu gibi bu konuda da bir “hamili kart yakinimdir” durumu varmış. Bu konuda ayrı ve detaylı bir yazı gelecek onun için çok derine inmiyorum. Sonuçta 18 değerli firma bu ricama olumla yanıt verdi ve beni çok mutlu etti.

Sıra mekan seçimine geldiğinde bu konuda çok zorlanmadım. Canım arkadaşım Merve’nin sahibi olduğu Biscottimia sıcacık ortamıyla bu etkinlik için çok uygundu.

Etkinlik günü yaklaştıkça ev yavaş yavaş kozmetik deposuna dönmeye, evin o halini gördükçe bende heyecan giderek artmaya başladı. Herkes gelecek mi, kargolar yetişecek mi, iyi ağırlayabilecek miyim, yağmur yağar mı derken etkinlik günümüz geldi çattı :))

Erkenden Biscottimia’ya gelerek hazırlıklara başladım.

Yavaş yavaş birbirinden güzel arkadaşlarım gelmeye başladı. Uzun süredir tanıdığımız arkadaşlarımızın yanında yeni tanıştığımız arkadaşlarımızla da hemen kaynaştık. Biscottimia’nın ikramı muzlu smoothie’lerimizle bardaklarımızı tokuşturup ”Hoşgeldiniz”  diyerek başladık kaynatmaya..Neşeli sohbetlerimiz, kahkahalarımız yoldan geçenlerin bile ilgisini çeker hale geldi.

 

Erişler Gıda iki güzel manken arkadaşımızla bizimle oldu ve  NUDO hediye paketleri dağıttı.

 

 

 

Ardından çekilişimiz için hazırladığım arkası numaralı ojelerimizi dağıttık, Özellikle belirtmek isterim ki,  her fırsatta tüm serilerini  hediye gönderen kocaman oje markaları  30 tane ojeye kıyamadılar, ben de kendim aldım. Burada mesele asla maddi değildi, maddiyattan korkan kozmetik bloğu olamaz zaten. Önemli olan yanımızda olduğunuzu bilmekti. Neyse bunlar gelecek yazının konusu 🙂

Oldukça eğlenceli geçen çekilişimizin ardından, hediyelerimiz şanslı sahiplerini buldu. Hediye kazanamayan arkadaşlarım üzülmesin diye hemen sponsorlarımızın gönderdiği birbirinden güzel hediye paketlerimizi dağıttık. Beğenileri gördükçe ben de çok mutlu oldum.

 

Günün sürprizi ise Biscottimia’nın doğum günüm için özel hazırladığı şahane  pastamızdı. Sevgili Kova Kadınıyım Ben “doğum günü bu yaşta kutlanır” demişti , ben de mumlarımı üfledim, tebrikleri kabul ettim :). Doğum günüm için hediye getiren zarif arkadaşlarım beni çok duygulandırdınız tekrar teşekkür ederim.

 

Ardından bir selfie pardon özçekim çılgınlığı başladı ki görülmeye değerdi. Sosyal medyada birsürü resim paylaştık. Henüz görmediyseniz   #ankaralıbloggerlaryaza merhaba  hashtagi altında görebilirsiniz.

 

Benim için oldukça özel bir gündü.  Geç  saatlere kadar sohbet ettik ve gün hiç bitmesin istedik. İmkanımız olsa sohbet sabaha uzayabilirdi 🙂  Yanımda olan tüm güzel arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, benim için çok değerlisiniz.

 

Bazılarının bildiği gibi  o gün oldukça üzücü bir durum yaşadım ve bu nedenle yeterince ilgilenemediğim arkadaşlarım olduysa lütfen kusuruma bakmasın. Bu koşturmaca arasında neredeyse hiç resim çekemediğimi de sonradan farkettim ve sevgili arkadaşlarımın resimlerini çaldım, bunun için de ayrıca teşekkür ediyorum. Yanımda olan arkadaşlarımın bloglarını aşağıda paylaşıyorum. Sponsor firmalar ve hediyelerimizle ilgili yazım hazırlanıyor :))

http://www.annekaz.com
http://makyajkelebegi.blogspot.com.tr/
http://hilalsfashionbeauty.blogspot.com.tr/
http://www.bugunnesursem.com/
http://www.gulshendogan.com
http://bayanvertigonungunlugu.blogspot.com
http://nesneslis.blogspot.com.tr/
http://guzelliktutkusu.blogspot.com
http://drycfc.blogspot.com.tr/
http://nypdsena.blogspot.com.tr/
http://Birvarımbiryokum.blogspot.com.tr
http://aliceinshoppingland.blogspot.com.tr
http://discotopu.blogspot.com.tr/
http://cinaragacinda.blogspot.com.tr/
http://palatosun.blogspot.com.tr/
http://sevgiylegeziyorum.blogspot.com.tr/
http://www.sevgininmakyajdefteri.com/
http://ankaraetkinlik.com
http://cosmodemo.blogspot.com.tr/
http://nihanlamakyaj.blogspot.com.tr/
http://kzmtkkokos.blogspot.com.tr/
http://vanilyayagmuru.blogspot.com
http://betushunbloguu.blogspot.com.tr
http://pelitodan.blogspot.comr/
 

admin

5 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.