Ankara’lı Bloggerlar Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile buluştuk!

_Z1C9725

Keyifli bir organizasyonu daha gerçekleştirmiş olmanın  mutluluğu içindeyim. Böyle etkinlikleri organize etmek, hem davetli konuğumuzun, hem blogger arkadaşlarımın sıkılmadan,  neşeyle birkaç saat geçirmesini sağlamak için hazırlık yapmak, beni oldukça heyecanlandırıyor. Ancak etkinlik güzel geçince, bütün heyecan ve yorgunluğum uçup gidiyor, yerini çok tatlı bir mutluluğa bırakıyor.

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk’u  yaklaşık 1.5 sene önce özel bir etkinlikte dinleme fırsatı bulmuştum. Paylaştığı birbirinden faydalı bilgiler,  pozitif enerjisi ve kadınlara olan sevgisi beni çok etkilemişti. O zamandan beri kendisini blogger arkadaşlarımla buluşturabileceğim bir organizasyon aklımdaydı. Kendisiyle yaptığım görüşmede, çok yoğun bir programı olmasına rağmen, seve seve geleceğini söyleyince ne kadar mutlu oldum tahmin edemezsiniz.

Ankara’da yeni açılan Via Flat Yaşam Sokağı yönetimi,  böyle bir organizasyona evsahipliği yapmaktan mutluluk duyacağını ve  Liva Gurme’nin de bizi  ağırlayabileceğini söylediler. Artık tek iş buluşma tarihimizi beklemeye kalmıştı.

_Z1C9370

 

Etkinlik günümüz geldiğinde,  Sevgi Hanım, güzeller güzeli  kızı Nazlıcan ve hepsi birbirinden değerli blogger arkadaşlarımla Liva Gurme’de biraraya geldik.

 

_Z1C9695

 

Sevgi Hanım’ın pozitif  enerjisi ilk dakikadan itibaren sizi sarıveriyor. Kendisi uzun yıllar selektif kozmetik sektöründe yöneticilik yapmış, bu sektörden emekli olduktan sonra kendi adını verdiği “Stil ve İmaj Danışmanlığı” şirketini kurmuş. Aynı zamanda bir kitap yazarı ve iki çocuğu olan bir anne. Böyle engin tecrübeye sahip birinden duyacağımız  hiçbir kelimeyi kaçırmamak için neredeyse nefes almadan anlattıklarını dinledik. “Her yeni başlayan gün bize bir hediyedir” diye söze başladı Sevgi Hanım ve yorgunluk nedir bilmeden ve güleryüzlü enerjisi hiç düşmeden saatlerce anlattı, bütün sorularımızı cevapladı. Birçok konuyu uygulamalı olarak detaylarıyla gösterdi.

_Z1C9219

 

 

İmaj, moda, güzellik ve bakım adına bilmediğimiz veya yanlış bildiğimiz ne çok şey varmış. Gardrop detoxundan başladık, kendi vücudumuzu tanıyarak nasıl tarzımızı oluşturabiliriz, bir kadının gardrobunda olmazsa olmazlar nelerdir ve renklerin enerjisinden nasıl yararlanabiliriz öğrendik.

 

_Z1C9353

_Z1C9352

Sonra en çok yatırım yapmamız gereken konuya, yani  “cildimize” sıra geldi. Karşımızda bunları anlatan o kadar güzel bir kadın vardı ki,  cilt bakımının sırlarını da  ancak ondan öğrenebilirdik. Makyaj çantamızda mutlaka bulunması gerekenlerden başladık. Cilt temizliği nasıl yapılmalı, banyoda peeling/maske nasıl uygulanmalı öğrendik. En çok şaşırdığımız konulardan biri  nemlendiricilerimizi yüzümüze nasıl uygulamamız gerektiğiydi. Yüzümüze kremlerimizi uygularken yapacağımız masaj teknikleriyle nasıl cildimizin yaşlanmasını engelleyeceğimizi, genellikle ihmal edilen ellerimiz, ayaklarımız, boyun ve dekolte bölgemiz ve hatta kulaklarımızın yaşımızı ele verebileceğini, neme ne kadar ihtiyacı olduğunu öğrendik.

_Z1C9666

 

Sevgi Hanım özellikle “kaş” konusunun öneminden bahsetti. Yüzümüzün çerçevesinin kaşlarımız olduğunu, doğru bir kaş tasarımıyla bütün yüzümüzün ve ifademizin değişebileceğini anlattı. Doğru kaş ölçümlerini uygulamalı olarak gösterdi.

_Z1C9141

 

_Z1C9262

Sonra kozmetiklerle ilgili minik tüyolar verdi. Örneğin parfüm konusunda ilk defa duyduğum bir minik sırrı paylaşmam lazım. Parfüm alırken size uygun olup olmadığını anlamak için elinize sıkıp hafifçe (ve tabii çaktırmadan 🙂 tadına bakmanız yeterliymiş. Eğer acı, kötü bir tad alıyorsanız o parfüm size uygun değilmiş.

 

_Z1C9497

 

Zamanımız olsa, Sevgi hanım günlerce anlatsa hiç sıkılmaz dinlerdim. Bizimle olması yetmezmiş gibi bir de bize sürpriz yapmış ve hepimize hediyeler getirmiş. Kendi stüdyosunda da kullandığı Couleor Caramel organik makyaj ürünlerinden farlar ve  Medik8  nem serumunu hepimize hediye etti. Bu ürünler ayrı bir yazının konusu olacak.

 

_Z1C9466

 

Bugünün gizli kahramanlarından birisi de hiç şüphesiz  Sevgili Zeynep’ti (lariendijital) Birbirinden güzel fotoğraflarıyla günümüzü ölümsüz kıldı.

 

_Z1C9727

_Z1C9021

 

Liva Gurme günboyu lezzetli ikramlarıyla bizi çok güzel ağırladı. Birbirinden güzel kurabiyelerin içine dalmamak için kendimi zor tutsam da diyeti bozmadım, yeşil çay ve güzel Türk kahveleriyle günümü lezzetlendirdim.

_Z1C9597

Tanımaktan büyük mutluluk duyduğum, çok  özel insanlardan biri olan Sevgi Soluk’a bu harika gün için tekrar tekrar teşekkür ediyorum. “Yolu Sevgi’den Geçen” şanslı insanlardan biri olduğum için çok mutluyum.

Davetime gelen, paylaşımlarıyla bana destek veren  Değerli  Blogger arkadaşlarıma da çok  teşekkür ederim. Hepsinin birbirinden güzel yazıları için adreslerini  ziyaret etmenizi öneririm:

AnkaraetkinlikİskandinavevimBuraliolmayanlarlokaliGizemozgenciBirvarimbiryokum, Aliceinshoppingland, HilalsfashionbeautyDemotiii , Medyamoda, FuturistbloggerlariendijitalEzgiozdemirr

_Z1C9712

_Z1C9716

 

_Z1C9721

 

 

 

 

 

 

 

trendyandfriendly

33 Comments

 1. çok keyifli bir etkinlik olmuş parfüm tüyosuna da hem şaşırdım hem de bayıldım kesinlikle deneyeceğim bunu..

 2. Nilgün’cüm çok faydalı bir organizasyon olmuş tebrik ederim.
  Ankara’da olup faydalanabilmeyi çok isterdim bende.
  Özellikle kaşlarımdan muzdaribim bende ve yüzemr kattığı ifadeyi kalıcı olarak değiştirmek istiyorum artık…

 3. Böyle güzel bir insanla tanışmamıza olanak sağladığın için ayrıca teşekkür ederim. Harika bir buluşmaydı ve kendi adıma ben çok keyif aldım. Tüm sevdiğim arkadaşlarımla da beraber olunca daha ne isterim ki 🙂

 4. Her ne kadar yemek blog yazarı olsam da bu tür etkinlikleri çok seviyorum. O kadar çok öğreneceğimiz şey var ki
  ,.Etkinlikler dışa açılan pencerelerimiz oluyor.Harika bir buluşma olmuş.

 5. canım benimmm…nasıl güzel bir organizasyondu..sen kesinlikle bu işi yapmalısın (hep diyorum zaten!).. Sevgi Hanımı ve söylediklerini de hayatıma kattığın için ayrıca teşekkür ediyorum…Katıldığım en keyifli etkinlikti desem abartmış olmam sanırım …Bunun ikinci üçüncü vs…..de yapalım dimi :)))))

 6. Pingback: Medik8 Hydr8B5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.