Ankara’lı Bloggerlarla Nascita ziyaretimiz

IMG_9756

Geçtiğimiz Cumartesi günü Ankara merkezli bir firma olan Nascita’nın daveti  ile Doğuş Kozmetiği ziyarete gittik.

IMG_9720

“NASCİTA” bir DOĞUŞ KOZMETİK A.Ş kuruluşu. İlk kuruluşu 1960’lara dayanan firma, bugün  10.000  m2 lik  Lojistik  merkezinde  170 kişilik deneyimli kadrosu ile tüm TÜRKİYE’ ye  en iyi şekilde hizmet vermekte.

IMG_9753

Merkeze gittiğimizde toplantı salonunda, biparty tarafından hazırlanmış yeni yıl temalı harika bir masa bizi bekliyordu.

Önce marka, ürünler, PR çalışmaları ve yeni projeleriyle ile ilgili detaylı bir sunum yapıldı. Hemen hemen tüm ürünlerini yakından inceleme fırsatı bulduk. Ancak benim gibi kozmetik sevdalıları için odak noktası elbette Nascita markasını bizi sevdiren makyaj fırçalarıydı.

 

WP_20161210_10_37_25_Pro

 

Nascita’nın oldukça geniş bir Makyaj Fırçası yelpazesi var.  Siyah saplı klasik Professional Serisi, Meme Kanseri ile mücadeleye destek veren Pembe Seri,  Rose-Gold tasarımıyla dikkat çeken Bronzy Glow serisi, Ultra-Soft Bambu serisi gibi makyajın her aşamasına uygun onlarca fırçası bulunuyor.

 

WP_20161210_09_54_14_Pro

 

Kıl yapısı sentetik olan fırçalar tek tek el işçiliği ile üretilmiş. Sentetik taklon yapıdaki kıllarla üretildiğinden  “Cruelty Free”, antialerjik ve antibakteriyel!

Özel kesim kıl yapıları ile pürüzsüz ve doğal bitişli makyaj imkanı sağlıyor.  Temizliği kolay ve koku yapmaması olumlu özelliklerinden biri.  İncelediğim fırçaların yumuşacık yapıları çok hoşuma gitti. İsminden de tahmin edeceğiniz gibi For Make Up Addict serisi ve Bambu serisi  indirimlerde gördükçe kaçırmayacağım fırçalar olacak, çok çok beğendim.

 

WP_20161210_09_57_31_Pro

 

Profesyonel makyaj artistleri ile çalışarak tüm bu fırçaların hem  kullanım alanlarına, hem de farklı uygulamalarda nasıl kullanılabileceğine yönelik tanıtım filmleri de yakında yayınlanmak üzere hazırlanıyormuş. Makyaj fırçalarının yanında cilt temizliğine yönelik fırçalar,  fırça temizleme aparatları, oldukça yumuşak yapıdaki makyaj süngerleri ve çeşit çeşit makyaj aksesuarları da ürünleri arasında  bulunuyor.

WP_20161210_09_54_46_Pro

 

Nascita sadece makyaj fırçalarıyla değil saç fırçalarıyla da iddialı. Özellikle Wet&Dry açma fırçaları dikkat çekici. Yine farklı amaçlara yönelik saç fırçaları serileri, taraklar ve saç bakımını tamamlayan boya fırçaları, bigudi ve toka gibi aksesuarlarda bulunuyor.

WP_20161210_10_17_58_Pro__highres

İlgi alanıma giren bir diğer ürün grubu da takma kirpikler ve takma tırnaklar oldu. Nascita markasına ait çeşit çeşit takma kirpikler ve takma tırnaklar arasında karar vermek çok zor. Her grupta olduğu gibi bunların da yapıştırıcı, makas, törpü gibi yardımcı aksesuarları  bol seçenekle sunuluyor.

 

WP_20161210_10_17_47_Pro

Nascita’nın bir diğer önemli ürün grubu Cashmere Luxury el kremleri. Yoğun nemlendirmeye yönelik el kremleri shea yağı, zeytinyağı, argan yağı gibi farklı içeriklerle zenginleştirilmiş.

 WP_20161210_10_08_31_Pro

Bu detaylı sunumun ardından 15.000 m2 lik alanda bulunan  depolama, kontrol ve sevkiyat kısmına geçtik.  Nascita kendi  markalarına  ilave  olarak  L’OREAL Halk, PHILIPS Aydınlatma Grubu, HERBADERM  ,PARLUX  firmalarının Türkiye Genel Distribütörlüğü’nü yapmakta. EVYAP  KOZMETİK, JOHNSON WAX, VILEDA, GÜLŞAH KOZMETİK, GOLD KİMYA, ERAY TİCARET, TAHA KİMYA  firmaları  ve bu firmalara  ait  sayısız  markalar ile de ANKARA BÖLGESİNDE hizmetlerini sürdürmekte. Yaklaşık 3200 noktaya buradan sevkiyat yapılıyor.

WP_20161210_10_18_51_Pro__highres

Kocaman alanda, baktığımız her yerde  bayıldığımız kozmetik ürünlerini, fırçalarla  dolu rafları, kolileri  görmek, tahmin edersiniz ki bir makyajsever için cennetten farksızdı 🙂

IMG_9748

Günü biparty tarafından hazırlanmış harika ikramlarla ve fotoğraf çekimiyle tamamladık.

IMG_9746

 

 

 

 

Nascita bizleri çok şık hazırlanmış kocaman hediye paketleri ile yolcu etti. Ürünleri kullandıkça yorumlayacağım. Kendilerine tekrar teşekkür ediyorum.

IMG_9923

 

Sizlerin de denediğiniz ürünleri  varsa, yorumlarınızı okumak isterim.

 

 

.

 

 

 

 

trendyandfriendly

12 Comments

  1. Keyifli bir sabah oldu gerçekten Nilgün’cüm, fırçaların hepsini yakından tanıyıp mıncıklamak harikaydı! Ben bize hediye edilen fırçalardan 132 numarayı denedim ve gayet mat bir fondöteni yağ vs olmadan cildime dağıtıp oturtmasına bayıldım! Ayrıca yeşil makyaj süngeri de Beauty Blender’dan sonra kullandığım en iyi sünger! Açıkçası şaşırdım! Şimdi aklımda şu ortası daha derin olan ve bir kaç sıvı ürünü karıştırarak tene uygulamak için tasarlanmış, pembe seriden fondöten fırçası var. Yılbaşında indirim yakalarsam onu alacağım ^_^ Sevgiler!

    • sünger çok başarılı gerçekten..ben henüz fırçalarıma kıyamadım :)) ben de hemen eyeliner fırçasını almalıyım çok başarılıydı. öpüyorum çok 🙂

  2. nascita’nın ilk çıkardığı fırçalardan almıştım fena değillerdi ama bu yeniler daha iyi sanırım o bronz seride feci gözüm var.. :-)) güle güle kullan yeni cicilerini canım sevgiler..

    • İlk aldıklarımda dökülme yaşamıştım ben de. Sürekli yenileniyorlarmış. Son çıkanlar çok başarılı. Tabii bir süre deneyip öyle yorumlayacağım tekrar. Sevgiler canım

  3. Firçalar ne sirin. Ben fondöten allik far kullanmasam da kremler göz kalemi rimel ruj oje severim

  4. Bir bütün günümü orada geçirebilirdim. Zaman çok çabuk geçti. Eve bizimle gelen fırçalar sevildi,yıkandı ve denenmeye başlandı bile. Sünger için de söylenebilecek tek şey var, mükemmel..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.