Atelıer Rebul Hydra-Elıxır Nem Serumu

 

Atelier Rebul ‘den denediğim ürünleri yazmaya devam ediyorum. Bir önceki yazımda Yoğun Nemlendirici Temizleme Köpüğü’nü yazmıştım.

Bugün Hydra-Elixir Nem Serumu nu sizlerle paylaşacağım.

 

 

Önce size serumlarla ilgili kısa bir bilgi vermek istiyorum. Yüz serumları hergün kullandığımız nemlendiricilerin yeterli gelmediği durumlarda, cildimizi daha derinlemesine nemlendirmek ve beslemek için kullanılır. Nemlendirmenin yanında cildimizin ihtiyacına  göre yaşlanma, lekelenme, sivilce gibi sorunları önlemeye de yardımcı olur. Bir serumu kullanmaya başladıktan sonra net sonuçlarını ancak 45 gün sonra almaya başlarsınız. Çünkü hücrelerimiz bu desteği almaya başladıktan sonra ancak bu sürede yenilenme sürecini tamamlar. Bu nedenle 5-10 gün kullanıp “işe yaramadı” diye bırakmak olmaz. Ayrıca serumu kullanmayı bıraktığınızda bir süre sonra cildiniz yine eski rutinine dönecektir. Bu nedenle ihtiyacınıza yönelik ürünü düzenli kullanmanız önemlidir. Cildimiz yaklaşık 25-26 yaşında yaşlanmaya başlıyor. Bu nedenle bu yaşlardan itibaren ihtiyacınız varsa, cildinize uygun serumlar kullanmaya başlayabilirsiniz. Serum kullanımıyla ilgili çok yanlış öneriler okuduğumdan bu bilgileri sizlerle paylaşmak istedim.

 

Gelelim ürünümüze. Hydra-Elixir Nem Serumu içeriğinde Hyaluronik Asit ve E vitamini bulunduran bir ürün. Artık hepimiz Hyaluronik Asidin nemi hücrelerimize hapsettiğini biliyoruz.  Bu nedenle bu serum cildimize yoğun nem sağlıyor. Güzelce nemlenmiş ciltte hem ince çizgilerin görünümü azalıyor, hem de daha canlı ve sağlıklı görünüyor.

 

Serum damlalıklı koyu renk cam bir şişede geliyor. Yapısı yoğun değil, kolayca emiliyor. Sabah – akşam güzelce temizlenmiş cildime ve boynuma 1-2 damlayı hafifçe tampon hareketlerle uyguluyorum. Yaklaşık 1 dk. içinde cildim tamamen ürünü emiyor.  Gündüzleri üstüne sadece güneş koruyucu kremimi sürmem yeterli oluyor.  Akşamları ise yine Atelier Rebul’un  Yoğun Nemlendirici Gece Bakım Kremi’ni (yazısı bir sonraki yayında olacak) sürüyorum.

 

Bu ikili benim kuru cildimi çok güzel nemlendirip yumuşattı. Sabah pamuk gibi biri ciltle uyanmak büyük keyif doğrusu. İlk fırsatta göz serumunu da almak istiyorum.

 

 

trendyandfriendly

4 Comments

  1. Bu serum değil ama bahsettiğin göz serumu ilgimi çekti Nilgüncüm bakacağım ona sevgiler

  2. Atelier merak ettiğim ancak pek uygun olmayan fiyatları yüzünden henüz denediğim bir marka.Madem sabahları pamuk ciltle uyanacağız,aklımızda olsun o zaman:)

  3. Aklıma serumları düşürdün Nilgüncüm, napıcaz. Tabiki hemen biz de alıcaz. Yüreğine sağlık…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.