Atelier Rebul Yoğun Nemlendirici Temizleme Köpüğü

Geçtiğimiz aylarda Atelier Rebul‘den çok güzel bir paket almıştım. Cilt tipimi çok kuru ve hassas olarak belirttiğimden, denemem için nem içerikli cilt bakım ürünleri göndermişlerdi.

Çok severek kullandığım ürünlerden ilk yorumlayacağım  Yoğun Nemlendirici Temizleme Köpüğü! Bu ürünü daha önce Armada AVM’deki mağazalarında yaptıkları şahane cilt bakımında uygulamışlardı. Cildimdeki etkisini çok sevmiştim. Bu nedenle paketimden çıkınca çok sevindim.

 

Temizleme köpüklerini cildimi fazlasıyla kuruttukları için çok tercih etmiyorum. Ancak bu köpük cildin doğal nem dengesini ve yumuşaklığını korumak üzere formüle edilmiş. İçinde aloe vera’da bulunuyor. Bu nedenle hem cildi kirden arındırıyor, hem de nemlenip rahatlamasına yardımcı oluyor. Atelier Rebul ürünlerinde Paraben bulunmuyor.

Ürün 200 ml.lik pompalı bir şişede geliyor. Sabah-akşam kullanmama rağmen 2 ayda ancak yarıladım. Açıldıktan sonra 12 aylık kullanım süresi var.

İncecik ve hafif yapıda bir köpük. Çok hafif bir çiçeksi kokusu var, rahatsız etmiyor.  Sabah ve akşam ıslak cildime iki pompa kadar köpüğü masaj yaparak uyguladım. Ardından suyla duruladım.

 

 

Normal şartlarda cildimi kuruladığım anda hissettiğim gerginlik hissini hemen vermedi. Ancak 30-40 dk. kadar sonra nemlendirici sürme ihtiyacı hissettim. -ki bu benim gibi kupkuru ciltler için çok iyi bir süre.  Zaten cilt bakım rutinimde bu kadar beklemeden nemlendirici ürünlerimi uyguluyorum.  Cildimde herhangi bir irritasyona, kızarıklığa neden olmadı. Cildimin gayet güzel temizlendiğini ve arındığını hissettim. Ardından uyguladığım  nem serumu ve  aynı serinin nemlendirici kremiyle  birlikte (bu ürünleri ayrıca yorumlayacağım)  cildimin yumuşacık, neme doymuş ve çok sağlıklı bir görünümde olduğunu rahatça söyleyebilirim. Bu hissi o kadar sevdim ki, bu yaz kesinlikle bronzlaşmayı düşünmüyorum.

 

 

Sizin bu markadan denediğiniz ürünler varsa yorumlarınızı okumak isterim.

 

 

trendyandfriendly

13 Comments

  1. Temizleme köpükleri genelde benim cildimde hassasiyete neden olup egzamamı tetikliyor ama Rebul’un bu köpügüne hem nem vermesi hem de içeriğinin fena olmamasından dolayı bir şans verebilirim 🙂

  2. Markadan bir şey kullanmadım hiç bir de kötü bir olay yaşamıştım mağazada sonra da bir şey almadım artık ama temizleme köpüklerini çok severim güle güle kullan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.