Avon 2’si 1 Arada Dudak &Yanak Renklendiricisi ve Metallik Likit Göz Farı

 

 

Avon kozmetik yelpazesi her ay eklenen yeni ürünlerle genişlemeye devam ediyor. Bu  ürünlerden ikisini bu hafta #birürünüçyorum da mercek altına aldık.

 

 

İlk ürünümüz 2 in 1 Cushion Cloud – 2’si 1 Arada Dudak &Yanak Renklendiricisi.  Rengimiz  ise  Sugar and Spice ! Plastik tüpte gelen “cushion” yani sünger yastıkçık yardımıyla uygulanan krem bir ürün. Rengi tam ismine uygun olarak çok tatlı bir pembe/şeftali tonu. Mat görünüm veriyor. İçeriğinde bulunan hindistan cevizi yağı ile  bakım da yapıyor.

 

Ben ikisi birarada ürünleri pek sevmem. Bu tarz ürünlerin vaadettiği iki görevden birini ihmal ettiğini düşünüyorum 🙂 -ki bu ürün de beni yanıltmadı.

 

Ruj olarak kullandığımda maalesef ürünü beğenmedim. Sünger aplikatörüyle uygulanabiliyor ancak dudak kenarları için bir ruj fırçası veya dudak kalemi desteği istiyor.  Sürüldüğü  andan itibaren çizgilere doluyor. Mat yapıda olduğundan, içindeki hindistan cevizi yağına rağmen dudaklarımı çok kuruttu.  Öncesinde peeling ve dudak nemlendiricisi kullanarak da denedim ancak sonuç değişmedi. Bu nedenle ruj olarak kullanmayı tercih etmiyorum.

 

 

Allık olarak kullandığımda ise yanaklarımdaki  duruşunu ve  rengini ise daha çok sevdim. Fırça, sünger bile kullanmadan parmaklarımla kolayca  uyguladım. Cildime doğal, sağlıklı ve canlı bir görünüm verdi. Kalıcılığı orta düzeyde.  Eğer dışarı çıkarken uygularsanız olduğu gibi maskeye geçiyor. Gün içinde tazelemek gerekiyor.

4 farklı renk tonu var ve  bu ay deneme fiyatıyla satın alabilirsiniz.

 

 

İkinci ürünümüz ise Metalik Likit Göz Farı. Renk ise Royal Rose ! En sevdiğimiz rose-gold tonunda.

 

 

İnce uçlu sünger aplikatörüyle kolayca uygulanıyor. Pigmentasyonu gayet güzel. Tek sürüşte yoğun renk veriyor ve pürüzsüz bitiş sağlıyor. Yapısı oldukça hafif. Sürdükten sonra kısa sürede kuruyup sabitleniyor. Düzgün şekilde sürüp sabitlendikten sonra gün içinde çizgilenme ve dökülme yapmıyor. Rengi solmuyor.

 

Oldukça ışıltılı ve iddialı rengi nedeniyle güzel bir maskara ile kullandığınızda yeterli etkiyi veriyor. Ancak daha dikkat çekici bir makyaj isterseniz siyah likit eyeliner ve bol maskara önerebilirim.

 

 

Bu farın da 4 farklı renk tonu var ve  bu ay deneme fiyatıyla satın alabilirsiniz.

 

Benim bu iki ürünle ilgili yorumlarım böyle.
Bakalım ekibin diğer üyelerinin ne düşünüyor:
Sevgili İrem’in yazısı  için

Sevgili Gül’ün yazısı için

http://www.buraliolmayanlarlokali.com/ 

trendyandfriendly

4 Comments

  1. cushion cloud hakkında aynı düşünmüşüz :-))) farın rengi çok güzel ama bana biraz daha parlak olsaydı daha iyiydi…:-))

  2. Farın hem duruşuna hem rengine bayıldım. Cushion da allık olarak güzel 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.