AVON Anew Serisi Gece/Gündüz kremleri ve Dolgun görünüm veren Serum

 

 

Sağlık ve mutluluk dolu bir yıl olması dileğiyle 2021 ‘e girdik .  Umarım getirdiği güzellikler geçtiğimiz yılı unutturur.

 

Bu hafta #birürünüçyorum yazılarımıza Avon Anew Serisi ürünleriyle başlıyoruz.  Anew Skin Reset Plumping Shots /Dolgun Görünüm veren Serum ve Anew Ultimate Gece ve Gündüz kremlerini ekip olarak bir süredir kullanıyoruz ve bakalım etkileri nasıl olmuş.

 

 

İlk olarak Dolgun Görünüm veren Serumla başlamak istiyorum. Bu serum bir kutuda 7 ampul şeklinde geliyor. Özel patentli Protinol teknolojisi ile üretilen bu serum, cildinizdeki 7 yıllık kolajen kaybını 7 günde onarmayı, daha sıkı ve dolgun bir cilt görünümü vermeyi vaadediyor. Oldukça iddialı olan bu ürünü ben geçtiğimiz sene Eylül ayında bir kür olarak kullanmıştım. Aralık başında da kremlerle birlikte 2.bir kür olarak kullanarak inceledim.

 

 

 

Ürün günde bir kez temiz cilde kullanılıyor. Ben gece yatarken kullanmayı tercih ettim. Hatta ilk uygulamamda gece başka bir krem kullanmadım ki etkisini net görebileyim. Cildimin çok kuru ve hassas  olduğunu blogumu takip edenler artık biliyor. Serum tek başına bile gayet güzel nem veriyor, cildi yumuşatıyor. Bu etkisiyle ince çizgilerde belki bir toparlanma yaratabilir. Ancak ben kendi cildimde gözle görülür bir dolgunlaşma vs etki gözlemlemedim. Şunu belirtmeliyim ki ben özellikle bu sene ekstra kolajen yüklemesi yaptım. Genellikle evde olduğum için cilt bakımımı aksatmadım. Bu nedenle ekstra bir etki gözlemleyemedim. Ancak nemsizlik yaşayan, cilt bakımını aksatan, ince mimik kırışıklıklarına önlem almak isteyen herkes bu serumu deneyebilir.  Özellikle mevsim geçişlerinde kür olarak kullanılabilir. Her cilt tipine uygun  İçeriğinde son sırada  alkol var. Benim cildimi rahatsız etmedi ama hassasiyeti olanlar dikkat etsin.

 

Gelelim Anew Ultimate Gece/Gündüz kremlerine. Bu kremler beni gerçekten şaşırttı ama maalesef  olumlu anlamda değil. Önce genel olarak ürünlerin özelliklerine bakalım.  Bu seri dünyadaki tek Protinol teknolojili kremler. Yani ciltte kolajen 1 ve kolajen 3 üretimini destekleme, kırışıklıkları azaltma, cilt yüzeyini yenileme vaadi veriyor. İki günde ciltte sıkılaştırıcı etkiyi görebileceğiniz yaşlanma karşıtı bir seri.  Gündüz kremi +25SPF güneş koruma içeriyor. 40-55 yaş grubuna ve  normal/olgun ciltler için uygun olduğu belirtilmiş.
Kremleri önce tek başlarına denedim. Alta herhangi bir serum vs. kullanmadım. Özellikle gündüz kremi gerçekten ağır bir krem. Kupkuru cildim bile kremi emmedi, elimi sürdükçe pütür pütür döküldü. Üstüne makyaj yapmak mümkün değil. Ben bu kremi sadece 5 gün kullanabildim.
Gece kreminin yapısı  enteresan şekilde daha hafif. Hafif pembe renkteki krem ciltte kolay emiliyor.  Güzel nem veriyor ve yumuşatıyor.
Bence bu kremler tam bir “anneanne” kremi. 40-55 yaş değil 55-60 yaş üstüne  uygun olabilir.
Eğer cildiniz çok yıprandıysa, bakımsız kaldıysa  toparlamada etkili olabilir. Ancak  karma/yağlı, sivilce sorunu olan ciltler özellikle gündüz kreminden uzak durmalı. Ben açtığım kutuları boyun ve dekolte bölgemde kullanarak bitiriyorum. Bu şekilde bile üst üste iki gün kullanamıyorum, ara vererek uyguluyorum.
Avon’un Cannabis serisindeki Sativa Oil Calm&Protect gündüz kremini ne kadar sevdiysem bu seriyi o kadar sevemedim maalesef.

  İrem’in yorumları  için

http://audreyinsekerleri.blogspot.com/

Gül’ün yorumları için

http://www.buraliolmayanlarlokali.com/

sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

trendyandfriendly

4 Comments

  1. Gündüz kremini ben de kullanamadım. Çok ağır bir krem. Ampüller de nem kürü olarak iyiydi 🙂

  2. gündüz kreminin çok kuru çok yıpranmış ciltlere uygun olacağı konusunda hemfikiriz :-)) ama gece kremi bana iyi geldi kullanıyorum ben onu..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.