Avon Artistique Parfümleri – Magnolia en Fleurs

 

 

“Niş” parfümler,  yıllardır en lüks markaların sınırlı sayıda hazırladığı, içeriğinden  şişesine kadar özel olarak hazırlandığından oldukça yüksek fiyata satılan, bu nedenle herkesin kolay kolay ulaşamadığı parfümlerdir. Ancak son yıllarda bazı büyük kozmetik markaları (Tom Ford, Chanel gibi) niş parfümleri ürün yelpazelerine ekleyince bu kavram yumuşayarak daha ulaşılabilir hale geldi,  hatta “sanatsal  parfüm” adıyla yeni bir akım başladı.

Avon ‘da Fransa’nın ünlü parfümörlerine üç yeni parfüm hazırlattı ve Artistique Parfumiers adında yepyeni  bir koleksiyonla parfümlerini “sanat seviyesi”ne yükseltti.

 

 

 

Koleksiyonda 3 yeni parfüm var:

  • Alexandra Carlin tarafından yaratılan Patchuli Indulgence
  • Maurice Roucel tarafından yaratılan Magnolia en Fleurs
  • Emilie Cappermann tarafından yaratılan Iris Fetiche

Biz de  bugün #birürünüçyorum yazılarımızda bu parfümlerden Artistique Magnolia en Fleurs ‘u inceliyoruz.

 

 

Parfümün yaratıcısı Maurice Roucel. Neşeli, baharı müjdeleyen bir koku yaratmış. Parfüme adını veren Yeşil Çin manolyası ilk kez bir parfümde kullanılmış. Manolya çiçeği, baharın sıcak günlerinin başlangıcı anlamına geliyormuş ve bu koku baharı sevenler için hazırlanmış.

 

 

Üst notalar: Bergamot, Islak yeşillikler ve Pembe biber;
Orta notalar: Manolya, Yasemin ve Gardenya;
Temel notlar: Misk, Yosun ve Sandal Ağacı.

 

 

Parfüm 50 ml. lik oldukça sade ama şık bir şişe tasarımıyla sunulmuş. Her kutuda yaratıcısının imzası bulunuyor. Rengi tam da bahara uygun olarak yeşil. Ben tatlı meyveli kokuları çok severim, bu da benim tenimde hafif meyvemsi taze bir koku olarak belirginleşti.  Benim bugüne kadar denediğim tüm Avon parfümlerinin içinde en kalıcı olan. Bu serideki kokuların 6-8 saate kadar kalıcılığı var. Cildimin kuru olması sebebiyle Avon parfümleri çok kalıcı olmaz, mutlaka vücut kremiyle birlikte kullanırım. Ancak bu parfüm gerçekten saatler boyu tenimde kaldı.

 

 

Tanıtıma özel 89.99 TL. lik fiyatı var. Son zamlardan sonra kaliteli parfümleri almak ve doya doya kullanmak zorlaşmıştı. Avon’un bu serisi bu fiyatlarla kaçırılmamalı. Ben diğer çeşitlerini de mutlaka denemeyi istiyorum.

Bu parfümle ilgili  Sevgili İrem’in yorumlarını

http://audreyinsekerleri.blogspot.com/

Sevgili Gül’ün yorumlarını

http://www.buraliolmayanlarlokali.com/

 sitelerinden okuyabilirsiniz.

trendyandfriendly

8 Comments

  1. Parfümün kalıcılığı gerçekten çok iyi. Kokusunu da sevdim. Diğer kokuları da senin gibi merak ediyorum 🙂

  2. Yaa bende sabah yayınlamıştım yazıyı.. Ne kadar tesadüf oldu.. ben bayıldım buna çok güzel gerçekten.. emeğine sağlık:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.