AVON CANNABIS OIL CALM SERISI

 

Avon,  son zamanların yükselen trendi  “Kenevir tohumu yağı” içeren yepyeni bir seri çıkardı :  Cannabis Oil Calm!   Biz de #birürünüçyorum yazılarımızda  Cannabis Oil Calm  serisininden iki ürünü  yakından incelemek istedik.

 

Önce kısaca Kenevir Tohumu Yağı‘nı  tanıyalım.

Kenevir Sativa bitkisinin tohumlarından elde edilen bu yağda,

cildimize çok iyi gelen mükemmel içerikler (omega-6 yağ asidi vea linoleik asit gibi) bulunmaktadır. 

Cildi yatıştırıcı, kızarıklık ve hassasiyet sorunlarını azaltmaya yardımcı olmasının yanısıra,

cildin koruma bariyerini kuvvetlendiren,  serbest radikallerin zararlarından koruyan ve

yaşlanma etkilerini geciktiren özellikleri vardır.

Güçlü birantioksidandır.  Akneye eğilimli  ciltlerde çok iyi sonuç verdiği gözlenmiştir.

 

 

İçerik böyle güçlü olunca ürünlerden de beklentilerimiz yüksek oluyor. Haydi ürünlerimize bakalım!

 

Cannabis Sativa Oil Protect&Calm Gündüz Kremi +spf30 

Bu krem her cilt tipine uygun bir Gündüz Nemlendiricisi. 30+spf güneş koruyucusu içermesi benim açımdan baştan puan kazandırdı. Özellikle yaz mevsiminde kat kat krem sürmeyi hiç sevmiyorum.

 

 

50 ml. lik cam kavanozda geliyor. Temiz cildimize ve boynumuza sabahları bir kez uygulamamız yeterli.

Omega asitlerince zengin kenevir yağı sayesinde cildi nemlendirerek dengelemeyi, yenilemeyi, kızarıklık görünümünü azaltmayı vaadediyor. İçerik listesinde orta sıralarda yer aldığını gördüğüm Kenevir yağı oranı fena değil.

 

Ben yaklaşık 2 haftadır kremi kullanıyorum. Cildim çok kuru olmasına rağmen verdiği nemlilik gayet yeterli geldi. Cilt kremi hemen emmiyor, verdiği nemli yumuşak hissi uzun süre koruyor. Cilde verdiği hafif parlaklık benim sevdiğim bir görüntü.  Makyaj altına da iyi bir baz oluşturuyor.

 

Kenevir yağı içeren ürünlerde genelde topraksı ve  pek sevmediğim bir koku olur. Bu seride bu koku minimuma indirilmiş. Belli belirsiz hissediliyor ve kesinlikle rahatsız etmiyor. Cildimde herhangi bir hassasiyet, sivilce vs. oluşturmadı. Zaten kenevir yağı bu gibi sorunlarla savaşan bir içerik olduğundan böyle bir etki beklemiyordum.

Çok kuru ve hassas ciltli biri olarak kremden gayet memnunum.  Bu ay katalogda indirimli satış fiyatı 22,99TL . Kozmetiğe gelen zamlar düşünülürse, rahatlıkla alıp deneyebileceğiniz bir ürün olmuş.

 

 

Cannabis Sativa Oil Restore&Calm El ve Vücut Balmı

Dezenfektan kullanmaktan perişan olan ellerimiz bu aralar yoğun bakıma ihtiyaç duyuyor. Kenevir yağı içeriğiyle bu krem görevini gayet güzel yerine getiriyor.

 

Krem 150 ml. lik plastik tüpte geliyor. Hafif yapıda, yine kokusu minimuma  indirilmiş bu kremi az miktarda kullanmak yeterli geliyor. Benim gibi sürekli el kremi kullanan birine bile uzun süre yeter.  Ciltte yağlı his bırakmadan kolayca emiliyor.  Tüm vücutta kullanmasam da dirsek, diz gibi çok kuruyan bölgelerde oldukça işe yarıyor.

Bu krem de bu ay katalogda  indirimli olarak 22,99 TL. fiyatla satılıyor.

 

 

 

Sonuç olarak daha önce farklı markalarda kenevir yağı içeren ürünler  kullanmıştım. Etkilerini çok beğensem de bazılarını yüksek fiyatlarından dolayı, bazılarını da dayanılmaz kokularından dolayı tekrar almamıştım. Avon’un bu serisi benim için olumsuz olan iki konuyu da pozitife çevirmiş. Benim gibi kuru ve hassas bir cilde sahipseniz rahatlıkla deneyebilirsiniz.

 

Bu serinin yağlı/karma ciltlerdeki etkileri için Sevgili İrem’in yorumlarını

http://audreyinsekerleri.blogspot.com/

Hassas ve alerjik ciltlerdeki etkileri için Sevgili Gül’ün yorumlarını

http://www.buraliolmayanlarlokali.com/

okumanızı tavsiye ediyorum.

 

 

trendyandfriendly

4 Comments

  1. Gündüz kremini 1-2 kere kullandım, nemlendirmesi fena değil. El ve vücut halkının yapısını sevdim, tüm vücutta da etkisi güzel 🙂

  2. kremin güneş koruma faktörlü olması benim için de artı :-)) senin kuru cildine de iyi geldiyse tamamdır zaten :-))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.