Avon JELLY Serisi Makyaj ürünleri

 

 

Bugün #birürünüçyorum yazılarımızda konumuz Avon‘un yeni jel makyaj koleksiyonu!

Son yıllarda, özellikle yaz aylarında cildin daha sağlıklı ve pürüzsüz görünmesi için doğal makyajlar tercih ediliyor. Işıltılı ve doğal görünen makyajın sırrı da jel formlu, parmak uçlarıyla hafifçe uygulayıp yüzünüzü canlandırmak için yeterli gelecek hafif ürünler. Avon’da bu trendi takip ederek jel yapıda göz farı, aydınlatıcı, yanak ve dudak renklendirici ile dudak balmından oluşan bir koleksiyon çıkarmış.

 

Biz göz farı ve yanak/dudak renklendiricisini inceleyeceğiz. Ürünlerin ikisi de 5gr. lık minik cam kavanozlarda geliyor. Parmak uçlarıyla az miktarda uygulamak yeterli geldiğinden (eğer iyi kapatırsanız)  uzun süre gider.

 

Göz farı olarak iki renk çıkarmışlar : Nude Dew ve Taupe Dew! Bendeki Taupe Dew  ama adıyla alakasız olarak sıcak bir bakır/şeftali tonu. Bu ürünler daha çok parmakla uygulama için olsa da ben yassı bir fırçayla sürerek de güzel sonuç aldım.

Kısa sürede sabitleniyor, çizgilere dolmadan uzun süre kalıcı. Bu ürün  tek başına kullanmak için uygun. Başka farla karıştırmayı falan düşünmeyin çünkü olmuyor.  “bir far bir maskara yeter” tarzı yaz makyajlarında güzel sonuç alabilirsiniz. Bu renk özellikle hafif bronzlaşmış tende çok güzel duracaktır.

 

Dudak ve yanak renklendiricisine gelirsek, koleksiyonda 3 renk var. Leylak tonlu Mauve Melt,  pembe tonlu  Radiant Rose ve  bizim inceleyeceğimiz şeftali tonlu Plump Peach. Maalesef bu ürünle ilgili hiç olumlu yorum yapamayacağım.  Dudak renklendiricisi olarak denediğimde dudaklarıma ne eşit bir renk verdi, ne ışıltılı bir görüntü yarattı. Silinip dudak kenarlarda kalmış bir ruj gibi hoş olmayan bir görüntü verdi. Üstelik çok kuruttu!

Allık olarak denediğimde ise cildimde dağılmayıp parça parça kaldı. Ne parmak uçlarıyla, ne fırçayla ne de süngerle güzel bir sonuç alamadım. Hafif bir BB krem üstünde uyguladığımda ise cildimde topak topak oldu, sabitlenmedi. Daha önce Farsali markasının jel aydınlatıcısını kullanmıştım. Hem ten makyajımın üstünde, hem tek başına gayet güzel sonuç vermişti.  Ne yazık ki bu ürün için aynısını söyleyemeyeceğim.

 

Sonuç olarak göz farlarını  ıslak görünümlü hafif yaz makyajları için deneyebilirsiniz. Ancak dudak ve yanak renklendiricisi bence almaya değmez.

Bu ürünlerle ilgili

Sevgili İrem’in  yorumlarını okumak için

http://audreyinsekerleri.blogspot.com/

Sevgili Gül’ün yorumlarını okumak için

http://www.buraliolmayanlarlokali.com/

trendyandfriendly

4 Comments

  1. renkleri güzel ben allığı parmakla farı ince bir fırça ile tampon hareketler uyguladığımda en başarılı sonucu aldım.. ama dıdağa süremedim dediğin gibi çok kurutuyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.