AVON Nutra Effects BB Krem – RADIANCE

 

 

#birürünüçyorum yazılarımızda bugün konuğumuz AVON Nutra Effects  serisinden spf15  içeren Radiance    BB Krem!

Avon Nutra Effects serisinde 3 çeşit BB krem bulunuyor.

 

*Canlı görünüm veren

*Mat görünüm veren

*Yaşlanma karşıtı

Biz canlı görünüm veren Radiance BB’yi inceledik.

 

 

Bu krem jujube meyvelerinin tohumlarıyla birlikte, vitaminler, mineraller ve renkli pigmentlerle cildimizi nemlendirirken hafifçe renk vermeyi amaçlıyor.  15 faktörlü güneş koruyucusu olduğundan aynı zamanda cildimizi  güneş ışınlarına karşı da koruyor. Hafif formülü ve ışıltılı bitişi nedeniyle de ciltteki kırmızı görünümü azaltarak  cilde parlak, sağlıklı bir görünüm kazandırmayı vaadediyor.  Antialerjik , paraben ve boya içermiyor.

 

 

Kuru ve hassas cildim nedeniyle ten ürünlerinde nemli, ışıltılı bitişi tercih ediyorum. Bu nedenle bu BB’nin tam aradığım sonucu vereceğini düşündüm. Ancak kremin 3 renk tonundan en açık olan Light rengini seçmeme rağmen rengi benim için oldukça koyuydu. Katalogdan sipariş verecekler bu konuya dikkat etmeli. En açık tonu buğday hatta esmer tenlere bile uygun olabilir.  Renk konusunu tutturamayınca diğer özelliklerini test etmek için ürünü evde denedim.

 

Orta yoğunluktaki kremin kapatıcılığı bir BB kreme göre beklentimin üstünde çıktı. Temiz cildime nemli süngerle yaptığım uygulamada verdiği yumuşak nemli hissi ve kadifemsi bitişi sevdim. İçindeki minik minik ışıltılar cilde aydınlık bir görünüm veriyor. Beni rahatsız etmedi ama ten makyajında mat görünüm sevenlere göre değil.

 

 

Sonuç olarak benim gibi çok açık ten rengine sahipseniz  zaten ürün baştan kaybetti. Ancak  daha koyu cilt tonuna sahipseniz veya yazın bronzlaşınca kullanırım diye düşünüyorsanız ve ışıltılı bitiş seviyorsanız, indirimlerde oldukça uygun fiyata düştüğü için deneyebilirsiniz.

 

Yağlıya dönük  karma ciltler için Sevgili İrem’in yorumlarını

http://audreyinsekerleri.blogspot.com/

Hassas,alerjik ve egzama sorunu olan ciltler için Sevgili Gül’ün yorumlarını

http://www.buraliolmayanlarlokali.com/

okumanızı tavsiye ediyorum.

 

 

trendyandfriendly

4 Comments

  1. bitişini sevdim keşke rengi biraz daha açık olsaydı kışın bile kullanırdım..

  2. Cildi aydınlık ve nemli göstermesini ben de sevdim. Keşke renk bize uygun olsaydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.