Balmozon – Medikal Ozonlanmış Yağ

WP_20150616_12_46_23_Pro

 

Balmazon son aylarda sıkça karşımıza çıkan bir marka. Demetciğimle düzenlediğimiz etkinlikte  sponsorlarımızdan biriydi. Daha sonra  Sevgili Sevgi’nin düzenlediği etkinlikte de hediye edildi.

Yaklaşık 1,5 aydır düzenli kullanıyorum, artık yorum zamanı.

 

WP_20150616_12_44_54_Pro

 

Balmazon birçoğunuzun bildiği gibi ozonlanmış zeytinyağı. Faydaları saymakla bitmeyen “sıvı altın” zeytinyağı, saf oksijenden oluşan ozon gazıyla birleşince bu sihirli sıvı ortaya çıkıyor.

Web sitelerini  incelediğimde kullanım alanlarının çokluğunu görüp çok şaşırmıştım. Ancak zaman içinde gerçekten de farklı birçok faydasını gördüm.

Balmazon, cilt kırışıklıkları, akne ve cilt lekeleri, cilt enfeksiyonları, yaralar, yanık, kesik, pişiklerde, ağız için aftlarda, böcek sokması, diş eti kanamaları, selülit, topuk çatlağı, nasır, gribal enfeksiyon, genital enfeksiyon, saç dökülmesi gibi birçok alanda kullanılabiliyor. Bu alanlarda nasıl kullanılması gerektiğini kendi internet sitelerinde detaylarıyla anlatmışlar, inceleyebilirsiniz.

WP_20150616_12_49_46_Pro

 

 

Benim ilk faydalandığım konu yanık oldu. Instagramda bahsetmiştim. Etkinlik günü elimi tamamıyla saç maşasına yapıştırdım ve ciddi anlamda canım yandı. Evde ilk aklıma gelen Balmazon oldu ve avucuma boca ettim. Üzerinde buz torbasıyla ilk birkaç saati geçirmek zorunda kaldım. Sonra Ayşegülcüğüm tıbbi müdahalede bulundu ama yanıklarda ilk uygulama önemlidir biliyorsunuz. Akşama hiç acı ve kızarıklık kalmamıştı. 10 gün kadar sonra hafifçe parmak uçlarım soyuldu o kadar.

Ofiste de aceleciliğim yüzünden sıkça kağıt kesiği denen korkunç şeyle karşılaşırım. Balmazon’dan bir damla uyguladığımda o fena acı gerçekten hafifliyor.

En önemli ve hepimizi ilgilendiren konu ise tabii ki cilt bakımı.

Başta da belirttiğim gibi yaklaşık 1,5 aydır geceleri cilt bakım rutinime ekledim. Makyajımı temizleyip, yıkadıktan sonra cildime ve boynuma uyguluyorum. Başlangıçta yağlı bir his verse de cildim bunu hemencecik emiyor ve yağlı/parlak bir görüntü kalmıyor. Balmazon içindeki yoğun oksijenle cildimizi onarım ve yenilenmeye hazırlıyor. Üzerine gece kremimi uyguluyorum.  Sabah dinlenmiş ve canlı  ve yumuşacık bir ciltle uyanıyorum. Balmazon’un nemlendirici ve sıvı kaybını önleyici etkisi bulunmakta. Bütün kış iyice kuruyan cildim şimdilerde normale döndü. Bunda bu serumun da etkisi olduğunu düşünüyorum. Birkaç kez makyaj öncesi de kullandım. Makyajdan yaklaşık 10 dk. önce sürdüm. Üstüne kullandığım fondötende herhangi bir yağlanma/akma/oksitlenme sorunu yaşamadım. Ancak tekrar belirteyim benim cildim oldukça kuruydu daha yeni yeni normale dönüyor. Yani yağlı ciltlerdeki etkisini bilemem.

WP_20150616_12_52_39_Pro

 

Birçok faydasını gördüğüm Balmazon bittikçe alacağım ürünlerden biri oldu. Sizde denemek isterseniz sitesinde online satışı mevcut.

Aranızda deneyenler varsa yorumlarını okumak isterim :))

 

 

admin

20 Comments

  1. canım yeni blogu tasarımı harika olmuş başarılar diliyorum nice yıllar yazmaya devam edersin biz de okuruz inşallah..

  2. Hayırlı olsun canım. Sitenin yeni görünümü çok güzel olmuş. Bu ürün de bir muhteşemmiş. Yakında ben de deneyimlerimi yazıcam. Facebook sayfanı da beğendim o da hayırlı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.