Bioorganik – Biodent Diş Macunu!

Sevgili Canan’ın düzenlediği etkinlikte bizimle birlikte olan firmalardan biri de Bioorganik Yaşam Ürünleri’ydi.

Türkiye’deki ve yurtdışındaki sertifikalı organik ürünleri, en uygun fiyatlarla tüketiciye sunmayı hedefleyen firmanın gönderdiği ürünlerden  benim paketimden çıkan Biodent Diş Macunu oldu.

 

Biodent  diş macunu dişler ve diş etleri için doğal temizlik maddeleri ve bitki özleri içeren bir ürün. Hafif naneli bir tadı var ve tüm organik ürünlerde olduğu gibi az köpürüyor. Fırçanıza koyacağınız nohut büyüklüğünde bir miktar yeterli geliyor.  Ağız temizliğinizin yanısıra, diş etlerinin çekilmesindeki tedaviye de yardımcı oluyor.
Doğal tatlandırıcı olan Stevia içeriyor. Buna karşılık Florür ,  Floroid , yapay tatlandırıcılar Sorbitol , Aspartam ve sentetik koruyucu maddeler içermiyor.BioDent diş macunları, NATRUE kriterleri doğrultusunda (Doğal Kozmetik Kontrol Yönetmeliği) üretilmiş.  NaTrue sertifikası var ve bu sertifika Dünya’nın ilk geçerli resmi Organik ve Doğal Kozmetik Ürünler Sertifikası. Yani temiz içerikli ve gerçekten organik ürünlerle ilgiliyseniz bu ürün tam size göre.Son dönemde özellikle temizlik ürünlerinde temiz içeriğe elimden geldiğince dikkat etmeye çalışıyorum. Tabii tüm organik ürünlerde olduğu gibi az köpürme durumunu başlarda yadırgadım hatta gereğinden fazla miktarda ürün kullandım. Ancak ürün bilgilerini detaylı araştırınca içim rahat şekilde ürünü kullanmaya devam ediyorum. Hafif kokusuyla birlikte verdiği temizlik hissinden  memnunum.

Bioorganik firmasının saç boyasından  temizlik malzemelerine,  deodoranttan  şampuanlara kadar geniş bir organik ürün yelpazesi var. Sitesinden hepsini detaylı inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.  Bu yazımı da bir  kamu spotuyla sonlandırıyorum 🙂 Sağlığınız için, günde en az iki kere dişlerinizi fırçalamayı, diş fırçanızı 3 ayda bir yenilemeyi ve diş hekiminizi 6 ayda bir ziyaret etmeyi unutmayın !!!

admin

One Comment

  1. Diş macunu ne kadar önemli br konu! Dişlerimizin sağlıklı ve temiz olması görünüm için ve sağlık için en önemli adım. Hemen sitesine girip alıyorum:))))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.