Bloggerlar bu film sizin için: Julie & Julia

Blog yazmayı /okumayı seviyorsanız , yemek pişirmeye bayılıyorsanız, işinizden nefret ediyorsanız, gerçekleştiremediğiniz idealleriniz varsa Julie & Julia (buradan fragmanını seyredebilirsiniz) kesinlikle izlemeniz gereken bir film.
Kahkahalarla güleceğiniz , duygulanıp ağlayacağınız veya maceradan maceraya sürükleneceğiniz bir film asla değil. Özellikle erkeklerin pek hoşlanacağını düşünmüyorum. Ancak iki gerçek hayatın bir şekilde kesiştiği, yemek ve blog yazarlığı ile dolu, sıcacık, eğlenceli ve etkileyici bir film.
Filmde gerçek bir hikayeden yola çıkılmış, farklı zamanlarda yaşayan ve benzer mücadeler veren iki kadının hikayesi anlatılmış. Zaman ve mekan olarak ayrı olsalar da hayatları iç içe geçen bu iki kadın, tutku ve cesaretle amaçladığınız herşeyi başarılabileceğimizi gösteriyor.

Filmdeki tüm oyunculuklar çok iyi ancak Merly Streep beni yine büyüledi. Aksanı, ses tonu, muhteşem yorumunu hayranlıkla izlerken, 16 kez Oscar’a aday gösterilme nedenini bir kere daha anladım. Amy Adams ise son derece tatlı, yumuşacık bir oyunculuk sergilemiş.
Film bittiğinde eminim mutfağa koşup yeni bir tarif denemek, sonra da bunu blogunuzda paylaşmak isteyeceksiniz, şimdiden kolay gelsin ve “Bonne appetite” 🙂

admin

6 Comments

  1. Bu filmde beni ne rahatsiz etti, biliyor musun? Meryl Streep'in kocasini oynayan aktor Devil Wears Prada'da onun gay yardimcisini oynuyordu ya, bu filmde ikisi opustukce "Ama o gay!" diye bagirasim geldi.

  2. C.Demet ve ChunliBeauty'cim, seveceğinizi düşünüyorum.
    Öykü'cüm hiç böyle düşünmemiştim, çok haklısın. Ama Merly öyle ters bir karakterdeki hiç aklıma D.W.Prada'daki hali gelmedi :)))

  3. Bu film çok güzeeel, filmi izledikten sonra bir gün boyunca içimden bonne appetite diyip durmuştum 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.