bu bir MİM yazısıdır !

limoges_french_hand_painted_carry_on_travel_suitcase_with_sunglasses_cell_phoen_and_lipstick_1000_t

Mim yazılarını çok severim..Eskiden ne çok yapar ve eğlenirdik :))

Sevgili adaşım Nilgün Özen Aydın davet edince hemen yazmak istedim..

1- Blogger denilince aklınıza gelen 3 şey nedir?

-ortama falan aldırmaksızın şekilden şekile girip fotoğraf çekebilmek!

-sürekli yenilik peşinde, bundan yazı çıkar mı diye araştırma yapmak!

-ekran karşısında pörtleyen gözler!

2- Kişisel blogları mı, gezi güzellik ve moda bloglarını mı tercih ediyorsunuz?

Tercihim kozmetik ve seyahat blogları.

Ancak yeri gelmişken eleştirimi yapmadan geçmeyeyim.Eskiden çok yaratıcı ve gerçekten yeni teknikler, alternatif ürünler öğrendiğim Türk kozmetik blogları vardı. Artık birçoğu sadece reklama ve bedava ürüne yönelik veya kendince şöhret peşinde. Parayı bastırıp en lüks markaları almak sorun değil , onu nasıl kullanabileceğini  göstermek ve  tarafsızca yorumlamak önemli bence. Bu nedenle yorumlarına  güvenerek okuduğum Türk bloggerlar olsa da  maalesef çoğunlukla yabancı blogları takipteyim.

3- Blogger olmanızda etkili olan en önemli şey nedir?

İkizler burcuyum. Sürekli okuyup araştırma halindeyim.  Kozmetiklere aşığım ve seyahat etmeyi delice seviyorum. Öğrendiklerimle ilgili çevremdekilere hep tavsiyelerim olurdu zaten. Bundan yaklaşık 6 yıl önce blog dünyasını keşfettim. JustMakeUp, Makyaj Çantam gibi harika bloggerlar vardı. Sonra ben de yapabilir miyim diye düşündüm. Yazmayı da çok seviyorum. Bir cesaret giriştim. Paylaşımlarına bayıldığım bloggerlar da  olumlu yorumlar yapıp destek verince yürüdü gitti. Keşke o günlere geri dönebilsek!

4- Örnek aldığınız bloggerlar var mı?

Bir önceki soruda bahsetmiş oldum aslında. Yabancı bloggerlar var (www.makeupandbeautyblog.com gibi)ama onların şartları çok farklı. Çok profesyonelce ve çok ciddi destekle işlerini yapıyorlar. Türk bloggerlarda benim herzaman favorim, artık yazmasa da JustMakeUp olmuştur.

5- Şu anki mesleğin nedir? Ya da hangi mesleği seçeceksin?

İletişim mezunu br Halkla İlişkiler Uzmanıyım. Yazarlıkta fena halde gözüm var..İçimde kalmasın istiyorum birgün mutlaka bir deneme yapacağım :))

6- En sevdiğin blogger arkadaşlarını yazmanı istiyorum desem?

Çooook zor. Ama blog dünyasına girdiğimde ilk yüzyüze tanıştığım kişiler Sevgili Demet ve Bengü oldu. Onlarla paylaşımlarım ve bende yerleri çok farklı. Daha sonra tanıdığım Ayşegül‘ümü de yazmasam olmaz. Tabii ki sevdiğim arkadaşlarım bu kadar değil.  İçtenliğine inandığım, kapris yapmayan, kompleksleri olmayan, bana karşı açık ve dürüst olabilen, arkamdan değil yüzüme konuşma cesareti olan  herkesi severim ben. Herkesle farklı paylaşımlarım olabilir ve bu nedenle listem oldukça uzar ama başka isim yazmayacağım.  Buluttan nem kapan blogger camiasını karıştırmayalım durduk yere :))))

Onun yerine ben bazı arkadaşlarımı bu MİM’e davet edeyim.  BirVarımBirYokum, SihirliMavi, MakyajKelebeği, Audreyinsekerleri .. Katılırsanız sevinirim

Sevgiyle kalın :))

 

 

 

 

trendyandfriendly

28 Comments

  1. Meslektaşmışız. Ben de iletişim mezunuyum ama gazetecilik benimkisi. 10 yıl çalıştıktan sonra İzmir’e yerleşince mesleğimi bırakmıştım.

  2. Mimlere dayanamam Osman aga! 😀
    Elbette ki ilk fırsatta yapıcam ama öncelikle hislerimizin karşılıklı olduğunu deyivereyim buradan ^.^ Mis kokulu opucukler bıraktım buraya :*

  3. Ay süper yapmak istiyordum bunu zaten ben de teşekkür ederim 🙂 hafta içinde yapacağım canım..

  4. ilk başta hayranın olan bir takipçin, daha sonra arkadaşın olarak sana söyleyecek tek sözüm var! seni seviyorum….

  5. Harikasın, şimdi benim adım yok diye intikam çanlarını çalan bloggerlar vardır 🙂

    • benim gerçek arkadaşlarım onlara hissettiklerimi biliyordur Senacım…eski patronumun bir lafı vardı..boş insana, boş lafa ve boş işlere zaman ayırma derdi :)))) öpüyorum seni kocaman 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.