Caudalıe Beauty Elıxır

WP_20170524_16_54_03_Pro

 

Oran Bayram Eczanesi‘nde Caudalie ve Sevgili Serdar Erken ile yaptığımız etkinliği bu yazımda anlatmıştım. Bu etkinlikte bizlere hediye edilen Caudalie’nin   kült ürünü olan Beauty Elixir bugünkü yazımın konusu.

Muhtemelen Beauty Elixir’i duymayanınız pek kalmamıştır.  1996 yılından beri, saatte 16 adet satılan bu popüler ürün Macaristan Kraliçesi Isabella’nın güzellik iksirinden ilham alınarak yapılmış.

 

“Yıllar önce Seine nehrinin kenarında eski kitaplar satan sahaflardan birinde asırlık formüllerin bulunduğu bir iksir kitabına rastlandı. 16. yüzyılda yaşamış Macaristan Kraliçesi’nin gençlik iksiri kitapta yer alan formüllerden biriydi. Rivayete göre Macaristan Kraliçesi bu güzellik iksiri sayesinde kendinden 35 yaş küçük Polonya Kralı’nın kalbini çalmayı başarmıştı. Caudalie, markanın kült ürünü olan Beauty Elixir’i yaratırken bu formülden esinlenmiştir”

Bu özel formül uzun çalışmalar sonucu modernize edilmiş ve Beauty Elixir piyasaya sürülmüş. Victoria Beckham’ ın attığı tweetlerle de   dikkatleri üzerine çekince zirveye oturmuş.

 

WP_20170524_16_54_46_Pro

 

Ürün  cam spreyli bir şişede geliyor. Yarı serum, yarı tonik formülüne sahip. Su gibi görünüyor ama dikkatli baktığınızda, yüzeydeki yağ özlerini görebilirsiniz. Bu nedenle kullanmadan önce iyice çalkalamak gerekiyor. Günün her saatinde kullanılabiliyor.

 

WP_20170524_16_55_05_Pro

Beauty Elixir  %100 doğal içerikli bir ürün. İçinde  cildin güzelliğini ortaya çıkaran ve zihni yatıştıran esansiyel yağlar bulunuyor. Işıltı verip nemlendiren Üzüm,  canlandıran Biberiye, uyarıcı Acı Nane ve Melisotu, yumuşatan Portakal gibi meyve ve bitki özleri bulunuyor. Bu bitkisel içerikten dolayı ürünün keskin bir kokusu var. Koku hassasiyetim yüzünden bu durum yüzüme ilk püskürttüğümde beni aşırı rahatsız etti ve yaktı.  Ancak sonrasında koku mu azaldı, ben mi alıştım bilemiyorum hiçbir rahatsızlık hissim kalmadı. Aksine verdiği ferahlık hissini çok sevdim.  Siz yine de koklamadan almayın. Bir de yüzünüze püskürtürken aman  gözlerinize kaçırmayın.
 WP_20170524_16_55_34_Pro__highres

 

Ürünün hedefleri arasında

  • İnce çizgilerin görünümünü yumuşatmak
  • Gözenekleri sıkılaştırmak
  • Makyajı sabitlemek
  • Cilde ışıltı kazandırmak olduğu belirtilmiş.

 

Ben aldığım günden beri  cilt bakım rutinime ve makyaj adımlarıma ekledim.  Bazı bloglar ürünün daha çok karma ve yağlı ciltlere uygun olduğunu, kuru ciltlerin uzak durması gerektiğini yazmış. Bu ürün zaten nemlendirme vaadeden bir ürün değil.  Sıkılaştıran, ferahlatan bir ürün. Benim cildim inanılmaz kuru ve alerjik. Ancak hiçbir yan etkisini görmediğim gibi vazgeçilmez ürünlerimden biri oldu. Cilt bakım rutinimde tonik yerine kullanıyorum. Sabahları cildimi canlandırıcı etkisine bayılıyorum. Makyaj öncesinde ciddi anlamda gözenekleri küçültme ve makyajın dayanıklılığını arttırma etkisi var.  Defile öncesinde profesyonel makyaj artistleri fondötenden sonra, pudradan önce bu ürün uyguluyorlarmış.  Ben makyajıma başlamadan baz olarak, bittikten sonra da sabitleyici olarak kullanıyorum. Her seferinde “cildin ışıl ışıl ne kullandın?” sorusunu duyuyorum.

Sonuç olarak çok beğendiğim ve düzenli olarak kullanacağım bir ürün oldu.

 

 

IMG_5615

 

trendyandfriendly

11 Comments

  1. ben de seviyorum bunu fiyatı biraz abartı olsa da güzellik ve bakım rutinimde sık sık yer alan bir ürün :-))

  2. Ben bu ürünü ilk denediğimde aman aman bir etkisini görmediğimi düşünmüştüm; fakat, sanki mevcut durumdaki bilinç seviyemle çok daha fazla yararlanacakmışım gibi hissediyorum 🙂 Bir de, kokusunu ben çok seviyorum; sanırım biberiye kokusunu da sevdiğim için hiç sıkıntı yaratmıyor bende. Gözeneklerle ilgili kısmı dikkatimi çekti, ben de bir deneyip gözlemleyeyim! Öptüm!

  3. Bu ürün, benim özellikle yazın kullanmayı en sevdiğim tonik/mist 😀 Kokusu bitkisel olsa da bana hep ferahlatıcı geliyor. Cildim çok kuru olduğu halde severek kullanıyorum Nilgün’cüm, bence de vazgeçilmez bir ürün 🙂 Güle güle kullan, öpüyorum <3

  4. Beauty Elixir’i ferah kokusu ve cildimde yarattığı rahatlama için makyaj öncesi ve cilt temizliği sonrasında kullanıyorum. Ortaya çıkış hikayesini daha önceden okumamıştım.Çok hoş bir ilham kaynağı bulmuşlar 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.