Cecile Terracota Allıklar

WP_20161225_15_38_03_Pro__highres

Cecile markası,  geç tanıştığım ve ürünlerini denedikçe çok severek kullandığım bir marka oldu.

Bugünkü konuklarım Terracotta allıkları!

Terracotta artık birçoğunuzun bildiği gibi fırınlanmış, pişmiş toprak malzeme demek. Kozmetik sektöründe kullanıldığında ise  ürünlerde yarattığı fark, dokularının  daha yumuşak ve pürüzsüz olmasıdır.

Cecile Terracotta allıklar, sıcak ve parlak tonlarıyla cilde bronzlaşmış bir görünüm ve ışıltı vermeyi vaadediyor. Ayrıca ıslak kullanım için de uygun yapıdalar. Siyah, kapağı aynalı oldukça şık ve sağlam kutuları var.

Benim elimde iki rengi mevcut.

 

WP_20161225_15_40_01_Pro__highres

İlki 07 Numaralı Pink rengi. Adı Pink ama aslında içinde altın ışıltılar olan şeftali bir allık bu. Yani bu sene zirveye oynayan Rose-Gold tonlarında, gerçekten çok çok güzel bir renk.

WP_20161225_15_45_45_Pro__highres

 

 

WP_20161225_15_43_02_Pro__highres

Işıltılı renklerin yavaş yavaş geri dönüşünün mutluluğuyla, bu allığı çok severek kullanıyorum. Hatta günlük makyajımda ekstra aydınlatıcıya bile ihtiyaç duymuyorum.

 

WP_20161225_15_40_49_Pro

İkincisi ise 06 Numaralı Pinky Bronze. Adından da anlaşılacağı gibi bronz tonu ağır basan bir allık, hatta bronzer. Yazın güneş ışıltısını cildinize taşıyan, cildinizi anında canlandıran bir renk. Bu da bir önceki gibi ışıltılı.

WP_20161225_15_45_28_Pro

 

WP_20161225_15_45_10_Pro__highres

Cecile’in bu serisinde ışıltı sevmeyenler için, nude tonlarda mat allıklar da mevcut. Renklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Allıkların pigmentasyonları çok başarılı.Çok hafif bir tozutma sorunu var. Büyük, yuvarlak uçlu tapered fırçalarla uygulamak daha uygun olur. Böyle fırçalarla ürünü dağıtmak da daha kolay oluyor. Özellikle bronz tonlu allığı bu şekilde uyguladığınızda kış güneşinden yararlanmış gibi bir görünüme kavuşmanız mümkün.

Kalıcılıkları oldukça başarılı. Islak olarak da uygulanabiliyorlar, ancak hem ışıltısı hem dayanıklılığı bana yeterli geldiğinden, ıslak olarak denemedim.

9.5 gr. lık kocaman kutuları kolay kolay bitirmek mümkün değil. Ürünleri Cecile online dan veya  PinoCosmetics online dan alabilirsiniz. Sürekli olarak indirimler uygulandığından fiyatları kontrol etmenizi öneririm.

 

.

 

trendyandfriendly

8 Comments

  1. Cecile terracotaları çok merak ediyorum Nilgün’cüm, ama benim için online alışveriş hariç markaya ulaşmak hala zor. Dolayısıyla bu yazı be swatchlar çok iyi oldu, rahatça online sipariş verebilirim. Güle güle kullan, öpüyorum ❤

  2. o ikinci renk nedir öyle bayıldım hatırladığım kadarı ile şeftali tonları da vardı bu seride onlara bakabilirim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.