Cildi Canlandıran Uygulama : Mezoterapi!

11539862_10153450662604785_1279113917_o

Cildi Canlandıran Uygulama…. 

Mezoterapi

Mezoterapi, vitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerin, enzimlerin, homeopatik ilaçların karışım halinde küçük miktarlarla ve özel bir teknikle derinin orta tabakasına (dermis) enjekte edilmesi yöntemidir.

Yüz mezoterapisi  yüz , boyun ve dekoltenin cildini gençleştirmeye yardımcı olan bir tedavi yöntemidir. Zamanla cilt kolajen ve nem kaybı nedeniyle canlılığını ve elastikiyetini kaybeder .

Yüz mezoterapisi göz çevresindeki kaz ayaklarının ve yüzde derin olmayan kırışıklıkların tedavisi için  önerilir.

Shambala Clinic Medikal Direktörü  Estetik Plastik Ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr.  Serdar Bora Bayraktaroğlu gerçekleştirdiği yüz mezoterapisi uygulamalarının yüzün  ihtiyacı olan dengeyi ve nemi sağlamasına yardımcı olduğunu böylece cildin  daha parlak ve canlı göründüğünü ve aynı zamanda cildin yaşlanmasını önlemeye yardımcı olduğunu belirtmiştir.

 

Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu bir çok  gençleştirici uygulama gibi bu tedaviye de genç yaşta başlandığında sonucun  daha iyi olduğunu gözlemlediğini belirtmiştir. İyi sonuçlar 30 ila 40 yaş arasında başlanan ve düzenli olarak yapılan tedavilerde elde edilmektedir.

Mezoterapi seansları yaklaşık 20 dakikadır. Her seansın 10-15 gün arayla yapıldığı  3-4 seanstan oluşan tedavidir. Bu uygulamanın ardından senede 1-2 kez ilk tedaviyi koruma amaçlı mezoterapi seansı uygulanmalıdır.

Mezoterapi yöntemi ile beraber örümcek ağı, peeling, dolgu ve botoks tedavileri de uygulanabilmektedir.

 

 

 

trendyandfriendly

10 Comments

  1. Şekerim..çok güzel, ferah ve hoş bir site tasarımı olmuşş..geçmşde olduğu gibi gelecekte de kayifle okuyacağım yazılarını….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.