Cilt Bakım Rutinimde FOREO LUNA mini 2 Farkı !

 

Beni tanıyanlar cilt bakımına ve cilt sağlığına ne kadar önem verdiğimi bilirler. Güzellik ve İmaj Koçu olarak da danışanlarıma verdiğim ilk öneriler hep cilt bakımı konusunda olur. Temizlik, sağlıklı bir cilde giden yolda en temel adım. Bu amaçla daha önce çeşitli fırçalar, konjac süngerler, farklı cihazlar denedim. Cildimin çok hassas ve alerjik yapıda oluşu nedeniyle istediğim sonuca ulaşamayınca bu tarz ürünleri bir türlü rutinime  oturtamamıştım.

 

 

Bu alanda en tecrübeli ve iddialı marka olan  FOREO ’yu uzun zamandır merak ediyordum  ve nihayet  LUNA  mini 2 ile tanıştım. Ana hatlarıyla LUNA mini 2, ayarlanabilen 8 farklı  güç derecesi ile en hassas ciltlerde bile kullanılabilen, T-Sonic yüz temizleme fırçası.  T-Sonic titreşimler ile manuel hiçbir ürünün yapamayacağı şekilde, cildinizdeki tüm kiri  gözeneklerinizden derinlemesine temizleyebilen bir cihaz.

 

 

Cihazı elime aldığımda ilk dikkatimi çeken iki yüzünde bulunan antibakteriyel silikon uçların inanılmaz yumuşaklığı oldu. Ön yüzü hassas ciltlere daha uygun ince yapılı, arka  yüzü ise daha derin temizliğe ihtiyaç duyan yağlı ciltlere uygun olacak şekilde daha kalın yapıda tasarlanmış. Daha ilk kullanımda bile, cildimi tahriş etmeden verdiği temizlik hissi  çok güzeldi. Bebek pembesi rengi ve minik boyuyla da cilt bakımımı daha eğlenceli ve  keyifli bir hale getirince LUNA mini 2 günlük rutinime ekleniverdi.

 

Günlük Cilt Bakımımda FOREO LUNA mini 2 ‘yi nasıl kullanıyorum ?

 

 

Sabahları temizleyici hafif yapıda bir köpükle güne başlıyorum. Hafifçe ıslattığım cildime Caudalie köpüğümü uygulayıp LUNA mini 2 ile 1 dakikalık masaj yapıyorum. LUNA mini 2 nin 8 farklı güç derecesi var. Sabah temizliğimde 3.kademeyi kullanıyorum.  Cildime LUNA mini 2 ile dairesel hareketlerle uyguladığım masaj ve T-sonik titreşimler sayesinde kan dolaşımım hızlanıyor. Cildim daha canlı ve parlak güne uyanıyor. Ardından hafif bir tonik uyguluyorum.

Temiz cildime önce nemlendirici serumumu ardından nem veren göz kremimi uyguluyorum. Gündüz daha hafif yapıda olan ürünleri tercih ediyorum. Clinique Yoğun Antioksidan etkili Moisture Surge göz kremi ve Herbaderm Biohydration Nem serumunu severek  kullanıyorum. Bu ikiliden sonra evden çıkmasam bile güneş kremimi sürmeyi ihmal etmiyorum. Bu dönemde maske takma zorunluluğu nedeniyle mümkün olduğunca ten  makyajı yapmamaya çalışıyorum. Ancak arada cildimi daha sağlıklı gösteren renkli güneş  koruyucuları tercih ettiğim de oluyor.

 

 

Akşam yatmadan önce uyguladığım rutinim ise biraz daha detaylı ve yoğun yapıda ürünlerle oluyor. Çünkü cildimiz için biyolojik sistemimiz gece uykuya daldığımız saatlerde çalışıyor. Cildimizin metabolizması akşam 23.00-04.00 saatlerinde daha hızlı çalıştığından, cildimiz bu  saatlerde kendini yeniliyor ve cildimize uyguladığımız ürünlerin etkisi daha fazla oluyor.

 

 

Yine cildime uygun bir temizlik ürünüyle işe başlıyorum.  Gece rutinimde makyaj temizleme yağları ve balmları tercih ediyorum. Bu tarz ürünlerin  göz/yüz makyajımı daha rahat  çıkardığını ve cildimi yormadan temizlediğini düşünüyorum.  Chanel Temizleme Yağı ve     oldukça uygun fiyatlı OSL Squalene Temizleme Jeli bu aralar elimden düşmüyor.

 

 

Makyajımı temizledikten sonra yine temizleme köpüğümü ıslattığım cildime uygulayıp LUNA mini 2 ile bu defa titreşim derecesini arttırarak, 5. Kademede 1 dakikalık bir uygulama yapıyorum. Bu  şekilde gözeneklerimin derinlemesine temizlendiğini hissediyorum. Titreşimle de cildimi  rahatlıyor, günün stresini atıyorum.

 

 

 

Ardından cildime sırasıyla tonik, esans, leke serumu , göz kremi ve gece kremimi uyguluyorum. Haftada 2 gece nem veren uyku maskemi de bu listeye dahil ediyorum. Bu  ürünleri üst üste değil, arada en az 3-4 dakikalık aralar vererek uyguluyorum ki ürünler  karışmadan cildime etki etsin.

Ben cilt temizliğini, günlük bakım uygulamalarını kendime ayırdığım özel zamanlar olarak gördüğümden hiç üşenmeden tek tek bu adımları keyifle uyguluyorum. Sonuçlarını da zaten  aynaya bakınca mutlulukla görüyorum. Laf aramızda cilt yaşım biyolojik yaşımdan 15 yaş  daha genç!

 

 

FOREO LUNA mini 2 ile tanıştıktan sonra cildimdeki etkileri neler oldu?

Cildim çok hassas yapıda olduğu için “tahriş etmeden” temizlemesi çok önemliydi. Bu noktada FOREO’ya “muadil” olarak gösterilen cihazlardan bahsetmek zorundayım. FOREO’yu denemeden başka hiçbir cihazla karşılaştırma yapılmaması gerektiğini  savunuyorum. Çünkü bu cihazlardan bazılarını ben de denedim ve ertesi gün burun  kenarlarımda minik sivilcelerle uyandım –ki ben ergenlik dönemimde bile sivilce sorunu  yaşamadım. Böyle olumsuz bir deneyim yaşayınca bu tarz tüm cihazlara karşı önyargılı  olabiliyorsunuz. Ancak FOREO’ nun yumuşacık silikon fırça yüzeyi ile tanışınca ne kadar  farklı olduğunu gördüm. Antibakteriyel silikon yüzeyi ile cildi çizmeden, zedelemeden  temizliyor, aydınlatıyor. Muadil olarak gösterilen ve nasıl bir materyal kullanıldığı belli  olmayan ürünlere boşu boşuna paranızı harcamayın. Sözkonusu olan sağlığınız!

LUNA mini 2’yi kullanmaya başladığımdan beri peeling ürünlerine de çok fazla ihtiyaç duymuyorum. Cilt tipime uygun bir temizleyici ile kullandığımda cildimin daha pürüzsüz  olduğunu ve sağlıkla parladığını gözlemledim. Burun üstü ve kenarlarında oluşan siyah  noktalar ve gözenekler gözle görülür derecede azaldı. Cilt yüzeyi bu kadar temiz ve  pürüzsüz olunca, üstüne yaptığınız makyaj da çok daha iyi duruyor. Ayrıca T- Sonic titreşimler kan dolaşımını hızlandırdığından temizlik sonrası uyguladığım ürünlerin cildime daha iyi nüfuz ettiğini düşünüyorum.

Benim gibi çok seyahat eden biri için de oldukça kullanışlı başka özellikleri de var. Şarjı çok  uzun süre gidiyor, çok hafif ve minik boyuyla taşıması çok kolay. Ayrıca %100 su geçirmez  olduğundan banyoda da rahatlıkla kullanabiliyorum.

 

Çoğunuz için FOREO ile ilgili olumsuz tek özelliğinin fiyatı olduğunu biliyorum. Ben cilt  bakımına, cilt sağlığına önem verenler için FOREO ‘nun hakkını veren bir yatırım olduğunu  düşünüyorum. Güzellik salonlarına gitmeye gerek kalmadan, kendi hijyenik ortamınızda cilt  bakımınızı yapabilirsiniz. Düzenli kullanımda alacağınız sonuçlarla da kendinize yaptığınız   en güzel yatırımlardan biri olduğunu göreceksiniz.

 

LUNA mini 2’yi detaylı incelemeniz için linki bırakıyorum: https://foreo.se/tbp

LUNA mini 2’yi satın almak için de bu linke bakabilirsiniz: https://foreo.se/jjd

 

trendyandfriendly

14 Comments

  1. Doğru ürünlerle detaylı bakımı seviyoruz ve dediğin gibi etkisini de görüyoruz. Foreo da uzun vadede fiyatını amorti edecek güzel bir cihaz bence 😉

  2. ben de luna mini 3’ü kullanıyorum hem temizlemesi hem parlatması hem de masaj yapması çok iyi bence…

  3. Gerçekten bilgilendirici bir içerik olmuş.Daha sıcak bakıyorum ürüne Tesekkürlet

  4. Foreo’yu çok görmeye başladım. Aklımdaki sorulara cevap oldu yazınız. Emeğinize sağlık…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.