DALTON KOZMETİK : Denizin gücünü güzelliğiniz için kullanın!

 

WP_20151206_19_50_51_Pro

Geçtiğimiz Aralık ayında katıldığım #Ebrushkaileyeniyilbrunchi etkinliğimizde sponsor firmalarımızdan birisi de Dalton Kozmetik olmuştu. Firma yetkilisi İlknur hnm bizzat gelerek bilgi vermiş, ürünlerinin  tester paketlerinin yanında cilt bakımı da hediye etmişti.  Dalton kozmetik bir süredir yakından ilgilendiğim bir marka, çünkü denediğim tüm ürünlerinden çok memnun kaldım. Hem markayı daha yakından tanımak, hem de cilt bakımı hediyelerini değerlendirmek için Dalton Kozmetiği ziyaret ettim ve son derece güzel bilgiler edindim.

Dalton  yaklaşık 40 yıldır, deniz kozmetiği alanında faaliyet gösteren bir Alman markası.  İşin uzmanlarıyla (Kaptan Cousteau bile bu gruba dahil)  1980’lerde deniz ve deniz ürünleri ile ilgili  araştırmalarda görülmüş ki, denizlerde bulunan tuz ve mineral özleri ve elementler, insan hücreleriyle aynı özellikte ve bu yüzden vücudumuz tarafından kolaylıkla emilip tolere edilebilmekte. Bu bilimsel verilerle keşfedilen  “CELUMER Deniz özü” ürünlerin odak noktası!  (Burada sizi bilimle fazla sıkmak istemiyorum ama lütfen buradan markanın tarihçesini inceleyin, gerçekten ilginç bilgiler var)

 

Tüm Dalton ürünlerinin içinde bulunan CELUMER, insan hücresi ile aynı mineral, protein ve iyonlara sahip bir yapıda. Bu nedenle doğal emilimle, hiçbir ekstra işleme gerek kalmadan cildin canlı tabakasına kadar iniyor, ozmotik basınçla hücre içine girerek detoks yapıyor, hücreyi içeriden arındırıyor, hücreyi besliyor ve hücre içi  metabolizmayı dengeliyor. Sonuç;  son derece etkili ve gözle görülür sonuçlara ulaşılan mükemmel ürünler!

WP_20160120_13_14_14_Pro

İlknur hnm. ürünlerin son derece etkili olduğunu ve  tek seansta bile sonuç alınabildiğini söylediğinde, doğruyu söylemek gerekirse kafamda soru işaretleri vardı. Ancak denedim gördüm, gerçekten ilk seansta gözle görülür ve kalıcı sonuç alınabiliyormuş arkadaşlar!

Created with Nokia Smart Cam

Cilt bakımı seansımıza geçtiğimizde önce cildimle ilgili şikayetlerim, uyguladığım cilt bakımı ürünlerim, hassasiyetim vs. hakkında  detaylı bilgiler alındı ve cilt yapım incelendi. Cilt bakımımda uygulamam gereken adımları anlattılar. Örneğin cildimin inceliği ve hassasiyeti nedeniyle benim hiç peeling yapmamam gerekiyormuş. Temizlik aşamasındaki buhar banyosu bile düşük ölçüde uygulanmalıymış. Bugüne kadar bana bunu söyleyen olmadığı gibi, gittiğim güzellik merkezlerinde peeling işlemi herzaman önerilmiş ve haşince uygulama yapılmıştır.

WP_20160120_14_27_07_Pro

Yapılan işlemlere geçersek,  ilk önce hassas ve alerjik ciltler için önerilen Derma Balance serisi temizleme sütü   ve tonik  ile cildim derinlemesine temizlendi. Ardından çok hafif buhar verilerek cildim, çok hafif bir müdahaleyle siyah noktalardan arındırıldı (o burnumun üstünü  yamyassı eden, kızartıp şişiren işkence aletleri asla  kullanılmadan)  ve  maske için hazırlandı.

WP_20160120_14_27_35_Pro

Sıra geldi mucize maskeye! Vital Lift  serisinden, cildi  daha diri ve pürüzsüz hale getirmek için sıkılaştırıcı etkisi olan bir pudra maske uygulandı. İçeriğinde İstiridye, midye, hamamelis gibi özler bulunan pudra, sıvı hale getirilerek, göz çevrem dahil tüm yüzüme ve boynuma uygulandı.

WP_20160120_13_47_55_Pro

Kırmızı renkli maskemle, hafif ıstakoz kıvamında yaklaşık 20 dk. dinlendim. Maske yüzümde kurudukça, cildimde hafif de olsa bir ısınma hissettim ki normal olduğu söylendi. Sürenin sonunda maske iyice kuruyunca yüzümden ıslatılarak temizlendi. İşte mucize bu aşamada! Aynaya baktığımda gözle görülür derecede dirileşmiş cildim ve boynum gerçekten beni şaşırttı. Tek uygulamada bu kadar fark yaratıyorsa, düzenli kullanımdaki sonuçları düşünemiyorum bile.

WP_20160120_14_27_49_Pro

Ardından nemsiz ve kuru ciltler için önerilen  Hyaluronic Urea serisinden Hydra Boost serum uygulandı.  Bu serum nemsizlikten oluşan çizgileri, nem depolarını doldurarak yok etmeyi hedefliyor.

WP_20160120_14_28_14_Pro

Son olarak yaşlanma belirtilerine karşı bir formül içeren  Extreme Lift Repair serisinden göz kremiyle   cilt bakımım tamamlandı.

Aynaya baktığımda “tek seansta sonuç almak” neymiş gerçekten gördüm. Dalton’un son derece geniş bir ürün yelpazesi var  ancak  özellikle akne problemi olan ve yaşlanma etkilerine karşı koymak isteyenlerin bu markayla mutlaka tanışmasını istiyorum. Birde çok etkili bir selülit ürünü var ama denemeden yorumlamak istemiyorum, ilk fırsatta kullanmaya başlayıp yaz gelmeden sizlerle paylaşacağım.

Dalton Kozmetik, bizzat kişinin sorunlarına ve ihtiyacına yönelik ürünlerle sizi tanıştırmayı hedefleyen bir marka. Gereksiz ürünlerle çantanızı doldurmak yerine sadece ihtiyacınız olana yönlendiriyor. Fiyat politikası, ürünlerin kalitesiyle ölçüldüğünde bana göre son derece makul, tabii bu kişiye göre değişir. Ancak  hiçbir işe , yaramayan bir sürü ucuz ürün alacağınıza,  gerçekten etkili  tek bir ürün alın. Cildinize yatırım yapın,  buna değer inanın. Kolay kolay hiçbir markayı bu şekilde tavsiye etmem bilirsiniz 🙂

Aşağıda vereceğim iletişim bilgileri veya internet sitesinden kendilerine ulaşabilir ve istediğiniz soruları iletebilirsiniz. Pekçok şehirde ürünlere ulaşabilirsiniz, ancak eğer Ankara’daysanız T.Hilmi’deki merkezlerini ziyaret edip bu deneyimi yaşamanızı kesinlikle öneriyorum.

Sevgili İlknur hnm’ a sıcak sohbeti ve ilgisi için , Sevgili Ebru’ya da etkinliğinde bu markaya yer verdiği için tekrar teşekkür ediyorum.

 

DALTON KOZMETİK TÜRKİYE 

Tunali Hilmi Cad. 91/88

ÇANKAYA/ANKARA

Mail:  turkiye@dalton-cosmetics.com

Tel: (312)380 98 87

trendyandfriendly

23 Comments

  1. Alman markasi ise güvenmek şart. Çünkü gerçekten kaliteli iş yapıyorlar çalışkanlar. Güle güle kullan canım ürünleri

  2. Pingback: Bitenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.