DARPHIN INTRAL Envıronmental Lıghtweıght Shıeld Spf50

 

 

Bugün #birürünüçyorum konuğumuz Darphin‘den geliyor. Spf50 özelliği ile UVA/UVB koruma ve çevresel faktörlere karşı koruma sağlayan makyaj bazı Intral serisinden Environmental Lightweight Shield !

 

50 ml.lik plastik bir kutuda sunulan bu ürün %100 mineral içeriğiyle özellikle hassas ciltlerin seveceği bir yapıda.

Mineral (fiziksel) koruyucuların negatif özelliği olarak bilinen (-ki benim sevdiğim bir özellik) ciltte kolay emilememe, beyaz görüntü gibi özellikler bu üründe yok. Çünkü  hafif renkli ve  silikonlu bir yapısı var.

 

 

Bu da ciltte pürüzsüz ve aydınlık bir görünüme neden oluyor. Benim gibi beyaz tenli iseniz özellikle yazın tek başına (tabii ki nemlendiriciden sonra) BB krem gibi uygulayabilirsiniz. Fazla bir kapatıcılık beklemeyin ancak verdiği aydınlık, kadifemsi görüntü gayet güzel.  Ayrıca güzel bir makyaj bazı görevi de görüyor. Üstelik hem yüz hem de göz çevrenize uygulayabiliyorsunuz.

 

Hafif parlak bir bitişi var. Ben  çok kuru cildimden dolayı bunu seviyorum. (yağlı ciltlerdeki durumunu zaten sevgili @audreyyblog yorumladı, yazımın sonunda bulabilirsiniz)

 

İçeriğinde buğday proteini var. Bu sayede cilt üzerinde nefes alabilen bir tabaka oluşturuyor ve cildi çevresel faktörlerin yıpratıcı etkilerine karşı koruyor.

50 ml. lik kutu küçük gibi görünse de yaklaşık 2-2.5 ay kadar rahatlıkla yetiyor. İncecik ağzıyla, akışkan yapısına rağmen kontrollü alınmaya imkan veriyor. Kutusunun minikliği ve gayet sağlam oluşu da  çantada taşımaya çok uygun.

Hassas, güneşe karşı son derece duyarlı ve alerjik cildimde kullandığım süre boyunca bir reaksiyonla karşılaşmadım.  Her yazımda belirttiğim gibi benim cildimde sivilce, siyah nokta gibi bir sorunum (çok ekstra durumlar hariç) hiç olmaz. Bu üründe de bu tip sorunlar yaşamadım. Ancak araştırdığım kadarıyla sivilceye meyilli ciltlerde de olumsuz etkisi görülmemiş. Zaten  günboyu cildimize sadece güneş koruyucu sürmüş olsak bile, cilt temizliğimizi  ihmal etmiyoruz.

Darphin ürünlerine yetkili eczanelerden ulaşabilirsiniz. Bulunduğunuz ildeki satış merkezleri için buraya bakabilirsiniz.

 

Yağlıya dönük  karma ciltler için Sevgili İrem’in yorumlarını

http://audreyinsekerleri.blogspot.com/

Hassas,alerjik ve egzama sorunu olan ciltler için Sevgili Gül’ün yorumlarını

http://www.buraliolmayanlarlokali.com/

okumanızı tavsiye ediyorum.

 

 

trendyandfriendly

5 Comments

  1. En hafif yapılı mineral koruyucu bence Darphin. Yapısını ve etkisini sevdim.

  2. ben sevdim yazın tek başına kullanabiliyorum ama kışın destek bir nemlendirici mutlaka lazım :-)))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.