DDF Ürünleri

DDF Anti Age

Ünlü sanatçı Nejat İşler kendisine yöneltilen bir soru karşısında “ Zamanı satın almak isterdim” diyor. Zaman hepimizin yaşamında böylesine önemli bir kavramdır.

Böyle olunca da her anın kıymetini bilmek ve ona uygun yaşamak gerekiyor ama işte zaman akıp gidiyor ve yaşanan her günün bize getirdikleri yanında bir de bizden geri aldıkları var ve bunu da en bariz biçimde cildimizde görüyoruz.

Peki, ama geçen yıllar içinde neler değişiyor cildimizde:

  1. Kırışıklıklar: Cilt üzerinde yaş almanın, yani yaşlanmanın en bariz belirtilerinden birisi hiç kuşku yok ki kırışıklıklar. Hücre yenilenmesinin tamamlanmaya başlaması ile beraber ki bu otuzlu yaşlardan itibaren kendi belli ediyor ufak ufak mimik çizgileri ile kırışıklıklar kendini göstermeye başlıyor.
  2. Lekeler: Kırklı yaşlardan itibaren yüzün, elin kimi yerlerinde kahverengi lekeler kendini göstermeye başlıyor. Ton bozukluklarını da unutmamalı.
  3. Sıkılık Kaybı: Kolajen yapımının azalmasıyla beraber cilt esnekliğini kaybediyor ve yavaş yavaş
  4. cilt üzerinde sarkmalar başlıyor.

Üstün, sihir güçlerimiz olmadığına göre buna dur deme şansımız yok ama yaşlanma belirtilerini ortadan kaldıramasak da izlerini azaltmak mümkün. En azından görünürlüğünü ortadan kaldırmak.

Tam da bu noktada anti aging yani yaşlılık karşıtı ürünler devreye giriyor ama kozmetik sektörü öylesine bir dünya ki insan kimi zaman hangi ürünü alacağını şaşırıyor.

Bizim bu yazımızda size tavsiye edeceğimiz marka DDF. Kimdir DDF derseniz 1991 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde New York’ta kendini alanında kanıtlamış bir dermatolog olan Dr Harward Sobel ile beslenme şifalı bitkiler uzmanı Dr. Elanie Linker tarafından geliştirilen bir marka ve DDF bir kısaltma. Kısaltmanın tam açılımı ise şöyle: Doctor’s Dermatologic Formula. Türkçe’ye çevirmek gerekirse doktorun dermatolojik formülü anlamına geliyor.

Marka o günden beri tamamen klinik deneylerden geçmiş ürünlerini piyasaya sunuyor ve adından da anlaşılacağı üzere tüm ürünleri dermokozmetik.

Gelelim DDF Anti Age Ürünler alanına. Markanın bu alanda ürün gamı oldukça iddialı ve farklı cilt tiplerine özel çözümler sunan ürünleri bulunuyor.

Ürünlerin temel özelliklerine bakıldığında şu özellikler ilk başta göze çarpıyor:

  1. Bakım: Kullanılan ürün ne olursa olsun alt yapıda temel cilt bakımı yapan bir formüle sahip. Cildi pürüzsüzleştiriyor ve parlatıyor.
  2. Cilt metobolizmasını hızlandırarak cildi gençleştiren bir yapısı mevcut
  3. İçeriği: Tamamen bitkisel bio aktif maddeler ve botanik ürünler ki bunlar hücre yenilenmesi için olmazsa olan formlar.
  4. Yaşlılık Belirtileri ile etkin Savaş: Kırışıklıkların görünümünün azalması, yüz yapısının yeniden belirlenmesi, cildi toparlama, sıkılık kaybının önüne geçme, cildin elastikiyetini artırma
  5. Lekeler: Gerek güneşe bağlı, gerek yaş almaya bağlı oluşan lekelerin ortadan kaldırılması için özel içeriği ile mücadele.

Hem tüm cilt tiplerinde uygulanabilen DDF Anti Age Ürünler olduğu gibi, hem de değişik cilt tipleri için gündüz ve gece kremleri bulunan DDF markasının ayrıca krem formu dışında temizleyici, özel onarım setleri gibi değişik ürünleri de yine bu seride bulunuyor. Anti Aging Nemlendiricisi ise olgun cilt tiplerinin mutlaka kullanması gereken çok özel bir ürün.

DDF Anti Age Ürünleri arasında, leke giderici gibi tek bir alanda özel formüllü ürünler olduğu gibi, özellikle cilt sıkılaştırıcı formunda olanlarda bulunuyor. Yani kapsamlı bir anti age serisi ve bu yaş grubunda olan bireylerin mutlaka tercih etmesi gereken tamamen dermatolojik bir seri.

trendyandfriendly

2 Comments

  1. bir göz altı serumu kullanmıştım çok güzeldi sonra devam edemedim tabi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.