Dephyto Siyah Maske

Ocak ayında  Lila Kutu’yla birlikte gelen Dephyto Siyah Maske’yi görünce çok sevindim çünkü uzun zamandır denemek istediğim bir üründü.  Doğal içerikli olması  nedeniyle aşırı hassas cildime zarar vermeyeceğini düşünüyordum.

Kutusundaki açıklama şöyle : Maskedeki soğuk nemin derinin gözeneklerini serbest bırakır ve  kanı yüzeye çeker. Sivilce (akne) ve siyah nokta oluşumunu önler, onarır.Uygun cilt pH’ını sağlar. İçindeki polifenoller sayesinde doğal hormon dengesini sağlar. İltihap ve ödem gidermeye yardımcıdır. Yaşlılık görünümünü giderir (anti-aging etki).Cildi yeniler. Cilt yüzeyindeki zehirli maddeleri yok eder (detox etki). Cildin normal rengini sağlar (toning etki).Cildin daha hafif hissedilmesini sağlar. Temizleme özelliği, ölü hücreleri yeniler, cildi sıkılaştırır. Doğal olarak kullanılır, herhangi bir zararı yoktur. 

Bunları okuyunca kolları sıvayıp maskeye giriştim. Korkmanıza gerek yok resimdeki benim.
Bu maskeyi banyo öncesi yapmanızı öneririm. Çünkü öyle sadece yüzümüzü yıkayınca çıkacak gibi değil. Gerçekten simsiyah çamur şeklinde bir maske. Sanırım doğal içerikli olması nedeniyle kokusu pek fena ama dayanılmayacak kadar yoğun bir koku yok. 

Ciltte yarım saat beklettikten sonra ılık su ile ve dairesel hareketlerle  yıkayarak cildinizi temizleyin demişler. Ancak 20. dakikada maske kurudu ve cildim hafif hafif kaşınmaya başladı. Bu süreyi yeterli görüp kendimi banyoya attım. Sonuç gerçekten memnun edici. Cildinizi maskeden temizlerken bile nasıl yumuşacık yaptığını hissediyorsunuz.Gayet sağlıklı bir parlaklık veriyor. Siyah nokta problemi olanlara maskenin ardından hafif bir peeling tavsiye etmişler ama benim böyle bir problemim olmadığından uygulamadım.  Toning etkisini bir süre kullandıktan sonra göstereceği umuduyla haftada 2 gün kullanmaya başladım bile.

Tek kullanımlık 12 poşetten oluşan bir kutunun fiyatı 69 TL .’ymış. 
Lilakutu’nun sitesinden aldığınızda kargo ücretsiz.

admin

9 Comments

  1. ben de dün akşam denedim yazısını yazdım yok böyle bir çamur arıtamadım kendimi de banyoyu da 🙂 etkisini konuşmak için erken ama kullanmaya cesaret edebilir miyim bilmiyorum kuruttu da sanki zaten kuru olan cildimi yağlı ciltlere süper bir maske 🙂

  2. bana da geldi. poşetini açtım o kokuya dayanamadım direk çöpe gitti 🙁 (1 tanesi ama ) şimdi sizde görünce "acaba denesem mi?" diye düşünmeye başladım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.