Dermaroller Turkey Profozon Ozon Yağı Airless ve Propolisli Sabun !

.
Herkese Merhaba! Bu yazımda  sizlerle geçtiğimiz aylarda, @dermarollerturkey by Gözde Moralıoğlu  ‘ndan gelen iki ürünü paylaşmak istiyorum: Profozon Ozon Yağı Airless ve Propolisli sabun !
Ürünlere geçmeden önce Ozon Yağı ve faydalarından kısaca bahsetmek isterim.
En basit anlatımıyla ozon yağı kaliteli bir sızma zeytinyağının içine (farklı bitkisel yağlar da kullanılabiliyor)   uzun süre ozon kabarcıkları verilerek  elde ediliyor.  Derinin dermis tabakasına kadar inerek, cildi temizleyip onardığı biliniyor. Bu nedenle birçok hasta bakım merkezinde açık yaraların tedavisinde kullanılıyormuş.
Bu yağ hücrelerde iyileşme sağlayan hormonları uyarıp, yeni hücre oluşmasını tetikliyor. Çok güçlü antioksidan özellikleri olan bu yağ sivilceden güneş yanıklarına , selülitten ağız kenarında oluşan uçuklara kadar birçok cilt sorununa iyi geliyor.  Bu nedenle cilt bakım ürünü olarak tercih ediliyor.
.
.
Dermaroller Turkey Profozon Ozon Yağı Airless,  50 ml’lik  havasız, pompalı, sert plastikten bir şişede bize sunulmuş. Sorunlu bölgeye günde bir kez, bir pompa kullanmak yeterli geliyor.  Etkili bir ürün olduğundan daha fazla kullanılması tavsiye edilmiyor.
.
.
El, yüz, kafa derisi, boyun, kasık, gövde ve ayaklarınızda kullanabiliyorsunuz. Kırışıklık, elastikiyet kaybı, lekeler, sivilceler, genişlemiş gözeneklerde oldukça etkili. Aynı zamanda sedef, egzama, vitiligo, selülit ve varis  gibi problemlerin  tedavisine de yardımcı oluyormuş. Bu ürünü küsen kaşlarında kullanan ve çok güzel sonuçlar alan arkadaşlarım da var!
.
.
Ürünü temizlediğiniz cildinize ince bir tabaka olarak sürüp masaj yaparak yediriyorsunuz. Sonrasında bu bölgeyi en az 2 saat yıkamamanız gerekiyor. Ayrıca gözünüze kaçırmamaya da dikkat etmelisiniz.  çok ince bir tabaka halinde sürüp bölgeyi en az iki saat yıkamamanız gerekiyor. Bu nedenle akşamları uygulamanız öneriliyor.  Gözünüze kaçmamasına da dikkat etmelisiniz.
Ürünü oda sıcaklığında  20-25 derecede ya da buzdolabında saklayabilirsiniz. İçinde zeytinyağı olduğundan donabilir, ancak oda sıcaklığında hemen sıvılaşıyor. Açıldıktan sonra 36 ay kullanım süresi var.
.
Ben Ankara ayazında aşırı hassaslaşan ve kuruyan cildim için akşamları kullanıyorum. Gerçekten de cildimi yumuşatıp rahatlatıyor. Ayrıca el kremime de birkaç damla  ilave ediyorum. Boyun ve dekolte bölgesi için de şiddetle tavsiye edebilirim. Ürüne doğal bitki aromaları ilave edilmiş ama yine de kokusunun pek sevdiğimi söyleyemem 🙂 Ancak güzelliğimiz ve sağlığımız için bu gözardı edilebilecek bir konu.

.

.

 

Diğer ürünüm ise  Dermaroller Turkey Propolisli Sabun..

Propolis, arıların kovanlarındaki peteklerin sterililzasyonunu sağlamak ve dışardan gelebilecek böcek, bakteri ve mantarlara karşı kovanı korumak, bal peteklerini güçlendirip onarmak için kullandıkları bir üründür. Reçinemsi bu madde “arı zamkı” olarak da bilinir.

İşte propolisin antibakteriyel özelliğinden yola çıkarak hazırlanan bu sabun da, cilde zarar verebilecek bakterilerin üremesini engelliyor. Sivilce oluşumunu önlemeye, yağlı ciltlerde cilt sebumunu dengelemeye yardımcı oluyor. Cildi derinlemesine temizleyerek, yumuşatıyor, yeniliyor.  İçeriğinde B1, B2, C ve E vitaminleri de bulunuyor. Bu şekilde  kırışıklık karşıtı bir sabun. Yanık, apse ve deri mantarlarına karşı da etkisi var. Cilde olduğu kadar saçlara da faydalı etkileri var. Özellikle boyalı, yıpranmış kuru saçları nemlendirme etkisi var.

 

 

Ben Dermaroller Turkey propolisli sabunu akşamları  yüzümü temizlerken kullanıyorum. Sabun kolaylıkla köpürüyor, yüzüme masaj yaparak uyguluyorum ardından akan su altında duruluyorum. Cildim yumuşacık oluyor mis gibi tertemiz kokuyor.
Karton ambalajının içinde 80 gr’lık doğal, sade görünüşlü bir sabun.
Ürünleri satın almak veya incelemek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz  Ayrıca markanın yaratıcısı Gözde Moralıoğlu  Hnm. instagram hesabında bol bol paylaşım yaparak ürünleri anlatıyor. Kendisine sorduğunuz her sorunuza yanıt alabilirsiniz. Bu kadar ürünlerinin arkasında durmasıyla da güven veren bir marka.  Kendilerine denemem için gönderdikleri ürünler için; sevgili arkadaşım @begendim_paylastim  Şerife’ye de beni marka ile tanıştırdığı için teşekkür ederim.

trendyandfriendly

8 Comments

  1. ben de killi sabununu kullanıyorum.Gözde Hnm gercekten dediginiz gibi ilgili biri.Markasinin hep arkasinda.

  2. Ozonlu kremlerden ben de çok memnunum aslında uzunca bir süre kullandım ama dediğin gibi o koku çok fena…

  3. Farklı markalardan ozonlu yağ kullanmıştım. Gerçekten de işe yarayan ürünler. Bu markayı da inceleyeyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.