DERMATECH PROVİTAMİN B5 & ALOE VERA TEMİZLEME JELİ

 

 

Bu hafta #birürünüçyorum da yepyeni bir ürün inceliyoruz.  Dermatech markasına ait Provitamin B5 ve Aloe içerikli Temizleme Jeli!

Daha önce  bu yazımda saç bakım ürünlerini  paylaşmıştım. Dermatech bu defa denememiz için cilt bakım ürünlerini yolladı. Biz de önce Temizleme Jelini inceledik.

 

 

Bu jel özellikle Karma/Yağlı ve Akne eğilimli ciltler için hazırlanmış. Bu nedenle başta biraz tereddütle yaklaştım. Malum benim cildim oldukça kuru ve hassas.  Temizlik sonrası yoğun neme ihtiyaç duyabilirim diye düşünmüştüm. Ancak korktuğum gibi olmadı, içeriğinin de etkisiyle cilt rutinimi değiştirmeme gerek kalmadan severek kullandım.

 

İçerik demişken detaylara girmeden geçmeyelim. Temizleme Jelinin ana bileşenlerinde Aloe Vera ve Provitamin B5 var. Bunların yanısıra  Biotin, Cafein,  Niacinamide ve At kestanesi özü de bulunuyor. Tüm bu bileşenler ciltteki aktif yağ bezlerinin aşırı yağ salgılamasını önleyip, cildin fizyolojik özelliklerini dengeliyor, cildin antibakteriyel özelliklerini geliştiriyor ve cildin tahriş olmasını engelliyor.

 

 

Temizleme jelini sabah/akşam suyla köpürterek uygulayabiliyorsunuz. Ben sadece akşamları, FOREO Luna mini2 ile birlikte kullandım.  150 ml. lik şişesi uzun süre gidiyor.  Az miktarda jel bol köpük için yeterli geliyor. İçeriğinde parfüm var ama cildimde bir iritasyona neden olmadı. Hatta  hafif limonlu fresh kokusunu sevdim. Cildimi germeden güzelce temizledi.

Dermatech sitesinde sık sık güzel indirim kampanyaları oluyor. Ürünlerini buradan  inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

 

 Gül’ün yazısı için

http://www.buraliolmayanlarlokali.com/

 İrem’in yazısı  için

http://audreyinsekerleri.blogspot.com/

trendyandfriendly

4 Comments

  1. Yağlı ve karma ciltler için olunca ben de seninle aynı tedirginliği yaşamıştım ama her cilt tipinin rahatlıkla kullanılabileceği güzel bir jelmiş meğerse 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.