DERMATECH Saç Dökülmesine Karşı Etkili Şampuan ve Losyon

 

 

Saç dökülmeleri, birçoğumuzda olduğu gibi, benim de özellikle mevsim değişimlerinde, strese ve zaman zaman diete bağlı olarak yaşadığım bir problem. Hele yaklaşık 1 yıldır  pandemi nedeniyle yaşadığımız stres bu sorunu daha da arttırdı

Sebebi hormonal olmayan, dönemsel saç dökülmelerim için dökülmeyi önleyen ürünler kullanmayı tercih ediyorum.  Bu yazımda son aylarda deneyip sonuçlarından memnun kaldığım bir markadan bahsetmek istiyorum size DERMATECH !

 

Bu markayla ilk tanışmam geçen sene aldığım birbirinden sevimli maskeleriyle olmuştu. Sonradan kozmetik ürünler de üretmeye başladılar. Yabancı markaların gün geçtikçe artan fiyatları nedeniyle, içerikleri güzel, yerli ürünlere yönelmenin en akılcı yöntem olduğunu düşünüyorum. Yaklaşık 2 ay önce bana saç dökülmesini karşı etkili şampuan ve losyonlarından gönderdiler. Ben de o günden beri düzenli olarak kullandım.

 

 

Saç Dökülmesine Karşı  Etkili Şampuan

Bu şampuan içinde doğal özler, amino asitler, vitaminler, biotin, kafein, yeşil çay, ıhlamur, avakado yağı, zeytinyağı  gibi yararlı bitkisel bileşenlerin yanısıra %2 oranında Procapil bulunuyor. Bu içerik saç ve saç derisini nemlendirerek yumuşatmayı, zarar görmüş folikülleri güçlendirmeyi, canlandırmayı hedefliyor.  Bu sayede saç büyümesi destekleniyor, saçlar güçlenerek daha dolgun ve hacimli bir hale kavuşuyor.

 

Şampuan tüm saç tipleri için, hergün kullanıma uygun. Benim saçlarım kurumaya meyilli olduğundan özel bir durum yoksa, saçlarımı haftada 2 kere yıkamayı tercih ediyorum.  Saçlarım her banyoda neredeyse avuç avuç elime gelirken, ürünleri kullanmaya başladıktan yaklaşık 2 hafta sonra dökülmenin azaldığını rahatlıkla söyleyebilirim. Çok hafif güzel bir kokusu var. Saçı kurutmadan güzelce temizliyor.

Benim saçlarım çok uzun olduğu için kremsiz açmam mümkün değil. Bu nedenle şampuan sonrası bir saç kremine ihtiyaç duydum. .  Firmaya da bu isteğimi ileteceğim. Seriyi bu şekilde genişletirler belki:)

Saç Dökülmesine Karşı Etkili Losyon

Bu losyon şampuanın tamamlayıcısı olarak, saç köklerini canlandırmayı ve harekete geçirmeyi hedefleyen yoğun konsantre  bir ürün.  İçeriğindeki aktif maddeler saç büyümesini ve kan dolaşımını uyarırken, saçın yağlanmasını da düzene koyuyor.  Zarar gören saç kökleri için derinlere kadar nüfuz ederek, doğal  saçların büyümesini destekliyor.

Banyodan sonra nemli veya kuru saçınıza uyguluyorsunuz. Farklı noktalara gelecek şekilde 8-10 pompa yeterli geliyor. Sonra masaj yaparak saç derinize yediriyorsunuz.

 

Ben başlangıçta hergün saçıma uyguladım. 1. ayın sonunda  günaşırı kullanmaya devam ettim. İlk ayın sonunda bebek saçlarım çıkmaya başladı bile.

Kokusu yok, saçları yağlandırmıyor, herhangi bir ağırlık hissi vermiyor. Bu nedenle her saç tipi için günlük kullanıma uygun.

 

İki ürünü set olarak kullanarak saç dökülmelerimi önlemede güzel bir sonuç elde ettim. Bu nedenle doktor kontrolü gerektirmeyen bir probleminiz varsa, rahatlıkla önerebilirim.

Her zaman söylediğim gibi  güzel sonuçlar alabilmek için ürünleri düzenli kullanmak önemli.

Ürünlere Dermatech sitesinden ulaşabilirsiniz. Bu sayede indirimlerden de haberiniz olur.

 

 

trendyandfriendly

3 Comments

  1. gerçekten hem dökülmeyi azaltıp hem de hacim veriyorsa mutlaka denemeliyim bunu..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.