DIY Projesi : Unicorn Aydınlatıcı yaptım!!!

 

maxresdefault

 

Bir süredir Jeffree Star tarafından kozmetik dünyamıza lanse edilen “Unicorn/Rainbow Highlighter” lar ilgimi çekiyordu. ETSY’de  40 dolara kadar çıkan fiyatına rağmen hep   “out of stock” olması nedeniyle, birçok youtuber  bu gökkuşağı renklerindeki aydınlatıcıyı “kendin yap” projelerine dahil etmişler.

En son SebiBebi’nin de yaptığını görünce neden ben denemiyorum diye düşündüm ve kolları sıvadım.

Yapımı çok kolay gibi anlatılsa da, ilk seferde renk tonlarını tutturmak falan biraz uğraştırdı. Ama sonuçta merakım giderildi ve istediğim aydınlatıcıya kavuşmuş oldum 🙂

Gerekli malzemeler  kolay. Evde kullanmadığınız bir aydınlatıcı, gökkuşağı renklerinde farlar, boş bir allık/pudra vs kutusu,  alkol veya kolonya, karıştırmak için tahta çubuk, çay kaşığı.

 

IMG_1278

 

Ben kendime kurban olarak Golden Rose’un bu normalde pek kullanamayacağım neon renklerden oluşan 5’li far paletini ve Essence’in hiç kullanmadığım bir aydınlatıcısını seçtim.

 

IMG_1280

 

İlk önce aydınlatıcıyı kırıp ezerek toz haline getirdim.

 

IMG_1282

Sonra farları da toz haline getirip, göz kararı miktarlarda aydınlatıcıyla karıştırdım. Burada hangi rengin ne kadar koyu  ve baskın olmasını istiyorsanız oranları ona göre ayarlamanız gerekiyor.

 

IMG_1284

Sonra bu karışımları sırayla alkol ile karıştırıp hamurumsu bir hale getirerek sırayla boş pan’a yerleştirdim.

PhysiciansFormula’nın bu süslü allık kutusunu iyi ki atmamışım 🙂

IMG_1281

 

IMG_1285

 

Renkler sizi korkutmasın, henüz ıslak olduğundan  oldukça koyu çıkmış, bir de ben yeterince düz bir çizgi yapamadığımdan hafif mozaik görüntüler oldu. Ama problem mi tabii ki değil :))

Üstüne bir kağıt havlu ile ağırlık koyduktan sonra bu şekilde 24 saat bekletmeniz gerekiyor ki iyice kurusun.

 

IMG_1286

 

vee işte kuruyunca aldığı renk. Benzerlerine göre benim ki biraz daha soluk renkli, ama ne yalan söyleyeyim yeşilden maviden falan korktum  🙂

 

IMG_1305

 

Kutuya sığacak boyutta, yassı bir fırçayı düz olarak  sürdüğünüzde fırçada her rengin yansımasını görebiliyorsunuz.

 

IMG_1303

 

Karıştırmadan sürüldüğünde verdiği etki çok güzel olsa da, yanaklarımızda gökkuşağı ile dolaşmak biraz cesaret işi olabilir. Ancak karıştırarak sürdüğünüzde (en  alttaki resim) , halogram etkili harika bir aydınlatıcı oluyor. Bu kuru uygulama, ıslak uygulama sanıyorum disko topuna döndürür insanı :))

İlk deneme için başarılı değil mi? Yeni renklerle de denemeye devam edeceğim 🙂

 

IMG_1307

 

 

IMG_1311

 

IMG_1313

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

trendyandfriendly

14 Comments

  1. Nilgün’cüm eline sağlık.Ortaya harika bir renk çıkmış bence.Golden Rose’un far paleti elinde olduğu için çok şanslıymışsın.Bence iyi iş görmüşler 🙂

  2. Nilgüncüğüm bayıldım çok da başarılı olmuş bence renk yansımalarına bayıldım benim de kullanmadığım bir sürü far ve aydınlatıcım var deneyeyim bakalım olacak mı :-))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.