Dr.Özgür Koldaş ile Yüz Mühendisliği

IMG_6996

Geçtiğimiz günlerde, Ankara’lı Blogger arkadaşlarımla,  Dr.Özgür Koldaş ve  Stil&İmaj Danışmanı Sevgi Soluk‘la, Dr.Özgür Koldaş Medikal Estetik Kliniğinde çok özel bir etkinliğe davetliydik.

Yüz Mühendisliği, medikal estetik, son teknolojik uygulamalar ve güzellik üzerine çok değerli bilgiler edindiğimiz, bazı uygulamaları bizzat gördüğümüz, harika ikramlarla ağırlandığımız etkinliğimizi sizlerle de paylaşmak istedim.

IMG_7025

 

Dr.Özgür Koldaş;  Hatay doğumlu, eğitimini GATA’da tamamlamış, alanında yurtiçi ve yurtdışında pekçok eğitim almış, mesleğine aşık bir hekim. Medikal Estetik alanında en son uygulamaları ve teknolojiyi takip ederek kliniğine taşırken, önceliğin daima danışanın sağlığı ve mutluluğu olmasını hedeflemiş.  Yaptığı uygulamaları anlatırken mesleğini ne kadar severek yaptığını anlıyorsunuz. Bize dünya çapında söz sahibi olduğu  “Yüz Mühendisliği” ni  detaylı bir sunumla ve tam da anlayabileceğimiz bir dille, örneklerle anlattı.

IMG_1703

Yüz Mühendisliği Nedir?

Yaşın ilerlemesiyle yüzümüz ve vücudumuzdaki bazı değişimler maalesef kaçınılmaz sonuç. Fakat yaşlanma ile oluşan bu değişim sadece deride kalmıyor, deri altındaki kas, kemik yapısı ve dokularda da büyük değişimler oluyor. Medikal estetik uygulamalar ile yüzün yeniden şekillendirilmesi mümkün. Ancak bu uygulamalar yapılırken,  doğal bir yüz görünümünden de uzaklaşmamak gerekiyor. İşte bu noktada “Yüz Mühendisliği” kavramı devreye giriyor. Kişinin doğal görünümü korunurken,  ihtiyacı olan müdahaleler belirleniyor ve belirlenen bu müdahaleler başarıyla uygulanıyor. Bu şekilde yüz yeniden şekillendiriliyor. İşte bu çalışma “Yüz Mühendisliği” çalışması ile mümkün oluyor.  İlerleyen yaşı en net şekilde gözler önüne seren yüz bölgesine küçük dokunuşlar uygulanması, yüz bölgesinin değişmeden kalmasını sağlayabiliyor. Hatta kişi yıllara meydan okurcasına, uzun süre görünümünü koruyabiliyor. İşte bu durum da “Benjamin Button Etkisi” olarak adlandırılıyor. Bu konuda daha detaylı bilgi isterseniz sizi Dr.Özgür Koldaş’ın web sitesine davet edebilirim 🙂

IMG_1766

Dr.Özgür Koldaş bize sunumunu yaparken, klinikte uygulama yapılan hastaları da bizzat görme imkanımız oldu. Gözümüzün önünde kısacık sürelerde gerçekleşen muhteşem değişimlere inanmakta zorlandık. Bu canlı örneklerden biri de bendim. Etkinlik günü dudaklarıma uygulanan dolgu işlemini size bu yazımda anlatmıştım. Yazımda da belirttiğim gibi, klinikte beni en çok mutlu eden ve güven duymamı sağlayan konu, Dr.Özgür Koldaş’ın danışanlarıyla uzun uzun konuşmadan ve danışanlarını iyice tanıyıp, isteklerini net olarak öğrenmeden asla uygulama yapmaması oldu. Maddi kaygı taşımadan, önceliği yaptığı işin mükemmel sonuç vermesi olan Dr.Özgür bey, uygulama sonrası da danışanlarının takibini asla bırakmıyor.

Klinikte botokstan dolguya, 4D ip estetiğinden PRP ‘ye saç ekimine kadar pekçok medikal uygulamanın yanısıra, Dr.Özgür Koldaş’ın eşi Dr.Kamer Koldaş tarafından da akupunktur, hacamat, tıbbi sülük tedavileri gibi alternatif tıp uygulamaları da yapılıyor.

 

IMG_7088

 

Klinikte tıbbi uygulamalar dışındaki güzellik uygulamaları ise, alanında bence en önemli isim olan Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk tarafından yapılmakta (Sevgi Soluk ile daha önce gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizin detaylarını hatırlamak isterseniz yazım burada.)  Etkinlik günü de Sevgili Demet ve Mine’ye kaş tasarımı yaptı, meşhur tüyolarından verdi,  imzalı kitaplarından hediye etti.

IMG_7142

 

 

IMG_7239

 

IMG_1695

Dr.Özgür Koldaş, hekimliğinin yanısıra başarılı bir dalgıç ve gurme. Bize kendi mahsulü üzümlerden yapılmış , formülü kendisine ait özel sıcak şaraptan  ikram etti. Gerçekten nefis olduğunu söylemeliyim 🙂

IMG_1706

Biz oldukça güzel bilgiler aldığımız, keyifle sohbet ettiğimiz dolu dolu bir gün geçirdik.  Çok güzel ağırlandığımız bu özel organizasyon için, tüm günlerini bize ayıran Değerli Hocam Dr.Özgür Koldaş ve Sevgi Soluk’a, tüm klinik ekibine çok çok teşekkür ediyorum.

özgürkoldaş

Ayrıca bu organizasyona davetimi kabul edip gelen blogger arkadaşlarıma ve günboyu birbirinden güzel fotoğraflarımızı çeken sevgili Öznur’a çok teşekkür ediyorum.

IMG_1701

 

Tüm sorularınızın özenle cevaplanacağı Dr.Özgür Koldaş Medikal Estetik Kliniğinin iletişim bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz:

Adres:
Tunalı Hilmi Caddesi No:88/114
Kavaklıdere / Çankaya – ANKARA

Telefon:
+90 312 428 64 83

WhatsApp:
+90 532 235 16 00

https://www.instagram.com/dr.ozgurkoldas/

.

IMG_7005

trendyandfriendly

12 Comments

  1. Nilgün’cüm, asıl biz güzel davetin için sana çok teşekkür ederiz! O gün medikal estetik ile ilgili çok güzel bilgiler edindik; uygulama sonuçlarına da cidden şaşırdım! Sevgi Hanım’ın güzel kitabına sahip olma şansı yakaladığım için de çok mutluyum! Çok öpüyorum canım seni, kocaman sevgiler!

  2. ne güzel olmuş yine Nilgüncüm ellerine sağlık..yazmıştım ama senin dudak dolguna bayıldım ben tam kararında ve harika oldu..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.