Dudak Dolgusu

 

IMG_6996

 

Geçtiğimiz Cumartesi günü Blogger arkadaşlarımızla birlikte,  Dr.Özgür Koldaş ve Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile birlikte “Yüz Mühendisliği”, medikal estetik, son teknolojik uygulamalar, makyaj ve cilt bakımı ile ilgili tüyolar almak üzere Dr.Özgür Koldaş Medikal Estetik Kliniğine davetliydik.  Son derece güzel geçen etkinliğimizle ilgili detaylar için ayrı bir yazı yazacağım. Çünkü Değerli hocamız “yüz mühendisliği” konusunu  son derece güzel bir sunumla bizlere anlattı bu bilgileri sizlerle paylaşmayı çok istiyorum.

Bugünün konusu ise, etkinlikte bana uygulanan “Dudak Dolgusu”. Bu konuyla ilgili çok fazla mesaj aldığım için önceliği buna vermek istedim.

Hafifçe dolgun, hatları belirgin dudaklar hepimizin tercihi. Ben de dolgu yaptırmayı çok uzun zamandır istiyordum ancak ciddi anlamda korkuyordum. Hem yapılacak işlemin acı verebileceğinden, hem de sahte bir görüntü olabileceği korkusundan ertelediğim bir işlemdi. Ancak Dr.Özgür Koldaş gibi alanında duayen olmuş bir isimle bu korkularımın hepsi aklımdan uçtu gitti.

Bu klinikte herhangi bir işlem yaptırmadan önce doktorumuz sizinle detaylı olarak görüşüyor. Sizin isteğiniz, yaşam tarzınız, fiziksel özellikleriniz tek tek konuşuluyor ve yaptırmak istediğiniz işlemle ilgili en uygun olan seçenek sunuluyor. Karşılıklı olarak net bir sonuca ulaşıldıktan sonra herşey gerçekten çok kolay.

IMG_1756

 

Önce bana kişisel bilgilerimi içeren formlar doldurtuldu. Bu konu özellikle operasyon sonrası herhangi bir sorun yaşamamanız  için  önemli.  Sonra dudak bölgeme uyuşturucu krem uygulandı. Yaklaşık 10 sn. içinde krem etkisini göstermeye başladı. 10  dk. kadar bekledikten sonra dolgu işlemine başladık.

 

IMG_1758

Dudaklarıma sağdan ve soldan incecik bir iğne ile girilerek üst ve alt kenarlara dolgu işlemi yapıldı. Operasyonu etkinlik günü İnstagramstory’de paylaşmıştık. Seyredenler acı olup olmadığını sormuş. Benim acı eşiğim çok düşüktür ve kaşlarımı aldırırken bile ağlarım. Hiç acı duymadım, hatta beni seyreden arkadaşlarım benden çok acı duydu diyebilirim 🙂 Yanlızca iğnenin ilk batma anını ve  dudağımın içindeki hareketini hissettim. Zaten bütün işlem 5 dk. bile sürmedi.

IMG_1766

 

IMG_7132

 

 

 

operasyon sonrası işlemler anlatılırkenIMG_7129

 

Kremin etkisi geçtikten sonra dolgunun uygulandığı dudak kenarlarımda çok hafif bir hassasiyet vardı. Ertesi güne hiçbirşey kalmadı. Dudaklarımda herhangi bir his kaybı asla yok. En çok hoşuma giden dudak çizgim, sanki hafif aydınlatıcı sürülmüş gibi net duruyor.

 

IMG_1780

uygulamadan hemen sonra 

WP_20170126_10_52_53_Pro

 

uygulamadan 2 gün sonra

 

Yapılan işlemden sonra,  uygulanan dolgu maddesinin barkodunu, yapılan işlemi anlatan bir form  bir zarf ile bana teslim edildi. Bu prosedür tüm işlemlerde yapılıyor. Dünyanın neresine giderseniz gidin, herhangi bir müdahale gerektiğinde bu zarfı gösterdiğinizde doktorlar sizinle ilgili ne işlem yapılmış, hangi ilaç kullanılmış bilgi sahibi olabiliyor. Birçok klinikte bu tarz bir uygulama yapıldığını görmedim, danışan olarak içim çok rahat etti.

Dudak dolgusunda kullanılan madde hyalüronik asit içeriyormuş. Zaten vücudumuzda bulunan doğal bir madde olduğundan reaksiyon riski yok. Aynı zamanda su tutma özelliği de bulunduğundan vücut tarafından metabolize ediliyor. Yani etkisi 6 ayla 12 ay arası sürüyor. Vücudun bu maddeyi metabolize etmesiyle dolgunluk etkisi de azalarak kayboluyor. Bu süre kişiye göre farklılık gösterebiliyor. Ancak ben yeni dudaklarımla çok mutluyum ve etkisi geçtiğinde mutlaka yeniletirim .

IMG_7005

Sevgili doktorum Dr.Özgür Koldaş’a ve bana cesaret veren Sevgi Soluk’a ne kadar teşekkür etsem az.  Umarım yeterince bilgi verebilmişimdir.  Tüm sorularınız ve uygulamalar için de iletişim bilgilerini aşağıda paylaşıyorum.

 

Adres:
Tunalı Hilmi Caddesi No:88/114
Kavaklıdere / Çankaya – ANKARA

Telefon:
+90 312 428 64 83

WhatsApp:
+90 532 235 16 00

https://www.instagram.com/dr.ozgurkoldas/

.

trendyandfriendly

19 Comments

  1. Ben Rüz’ün peşinden koştuğum için işlem detaylarını öğrenememiştim. Bu yüzden yazı çok iyi geldi. İşlem sonrası bilgi zarfının verilmesi harika bir şey. Her gün bir çok kişinin benzer merkezlerde yaptırdığı işlemlere şahit oluyoruz; ama, bu tarz bir bilgiyi kimsede okumamıştım ben de. Yazı gayet bilgilendirici olmuş ayrıca. Yeni dudaklarının görünüşü ise şahane, özendim :)))) Öpüyorum çok Nilgün’cüm!

    • Başakcığım teşekkürler. Evet sen yanımıza gelememiştin. Hocama güvenim sonsuz ama hem öncesinde hem sonrasında uygulanan prosedürler benim daha da güvenle işlem yaptırmamı sağladı. Bu kadar rahat olacağını bilsem daha önce yaptırırdım :))

  2. Sana çok yakıştırdım Nilgüncüğüm. Ben eskiden 1 defa yaptırdım ama beğenmedim, yani aynaya bakarken beğendim ama mesela fotoğraflarıma bakarken hiç beğenmedim. Çok kaliteli ve yoğun olan hyalüronik asitini kullandığım için etkisi bende hala 2-3 sürüyor ve dudağım eski şekile dönmedi 🙁

  3. instadan da takip ettim zaten ama çok hoş olmuş çok da doğal duruyor beğendim.. ben de yaptırmıştım ama etkisi geçti tabi artık.. yeniden yaptırmam lazım..

  4. Sanki sağ üst dudak köşesi diğer taraftan biraz daha ince .1 de kitleleşiyor diyorlar dogru mu?

    • ben herhangi bir farklılık görmüyorum, fotoğraftan olabilir. Kitleleşme derken ne kastettiğinizi anlayamadım. Uygulanan maddenin zaten vücudumuzda da bulunan bir madde olduğunu zamanla vücut tarafından atıldığını yazımda belirttim. Dudaklarımda doku anlamında herhangi bir farklılık yok kastettiğiniz buysa.

  5. Sen söylemediğin sürece dolgu olduğu anlaşılmayan çok doğal dudakların oldu. Üst dudaklarım için ben bile düşünmeye başladım 🙂

  6. Nilgün’cüm sonuç harika olmuş, çok beğendim 🙂 Kullanılan ilacın barkodunun ve formun verilmesi ise çok güzel bir uygulama, daha önce hiç duymamıştım. Doğru yerde, doğru doktorla işlem yaptırmak böyle bir şey demek ki! Öpüyorum çok <3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.