Durance Etkinliğimiz

IMG_2636

Durance, artık hepimizin yakından tanıdığı Fransa kökenli, %95 doğal içeriği olan bir marka. Daha önce pek çok özel etkinliğine katıldığımız ve mağazalarını sık sık ziyaret ettiğimiz Durance ile ilgili daha önceki etkinlik yazılarıma buradan ve buradan ulaşabilirsiniz.

Geçtiğimiz hafta Sevgili Burcu’nun organizasyonu ile Durance ‘de yine çok keyifli bir akşam geçirdik.

IMG_2639

Önce kahvelerimiz ve leziz ikramlar eşliğinde güzel bir sohbet gerçekleştirdik. Ardından mis kokular eşliğinde ürünleri tanımak üzere mağazaya geçtik. Bu akşamı özellikle mekan kokularını ve aromatik yağları tanımaya yönelik değerlendirdik.

WP_20170209_19_35_46_Pro

Durance mekan kokuları konusunda oldukça iddialı bir marka. Mekan kokuları, son yıllarda hızla artan solunum yolu alerjileri nedeniyle önem verilmesi gereken bir konu.  Çünkü piyasada bulunan oda parfümleri ve benzeri ürünler genellikle Çin üretimi, sentetik kimyasal maddelerden oluşuyor. Bu durum başta çocuklar olmak üzere astımı ve alerjileri tetikleyen en önemli unsurlardan biri. Benim de koku alerjim olduğundan bu konuda büyük sıkıntı çekiyorum. Durance, tamamen doğal olan kokularıyla bu anlamda son derece sağlıklı bir alternatif. Yaşadığımız mekanı, özel zevkimize veya ruh halimize uygun olarak tercih edeceğimiz kokularla güzelleştirmek, bunu yaparken sağlığımızdan olmamak için Durance çok güzel seçenekler sunuyor.  Spreyli oda parfümleri, kokulu mumlar, çubuklu parfümler gibi pek çok çeşit mevcut.

WP_20170209_19_37_36_Pro

WP_20170209_19_34_51_Pro

Bu seçenekler arasında en son çıkan ürünleri : Sihirli Lamba !  Isıl teknoloji sayesinde hem kötü kokuları absorbe ediyor, hem de ortamı parfümlendiriyor.    1 dakika içinde 1 metrekarelik alanı kokudan arındırma özelliği olan lambayı, bulunduğunuz odanın büyüklüğüne göre uygun görülen sürede çalıştırarak, kötü kokulardan kurtulmanız mümkün. Koku seçenekleri olduğu gibi, parfümsüz olarak da kullanabileceğiniz güzel bir ürün.

WP_20170209_19_37_26_Pro

 

WP_20170209_19_40_25_Pro

Benim gibi mum sevdalıları için yanarken çıra gibi çıtır çıtır ses çıkaran mumları çok güzel.

Bu mumların içinde parafin ve sentetik kimyasal kokular bulunmuyor.  Fitilleri %100 kotondan yapılmış ve kurşun barındırmıyor.  Birbirinden güzel koku seçenekleriyle, bulunduğunuz ortamı çok keyifli bir hale getirebilirsiniz.

 

WP_20170209_19_19_11_Pro

Durance aromaterapi yağları konusunda da iddialı. En iyi bitkilerden distile edilerek veya soğuk sıkım ile elde edilen yağlar çok seçenekli. Her bir yağın farklı faydası var. Ayrıca pek çok kullanım alanı da mevcut. Bazılarını masaj yağı olarak, bazılarını seramik ısıtıcılarda veya özel diffüzerler ile buharlaştırarak solunum yoluyla veya banyo suyunuza ilave ederek kullanmanız mümkün.

WP_20170209_19_18_41_Pro

Aromaterapi sağlık açısından hassas bir konu olduğundan, bu tarz uygulamaları mutlaka bir uzmana danışarak yapmanızda fayda var. Ben daha önce narenciye, lavanta ve okaliptüs yağları almıştım. İhtiyacıma veya isteğime göre (örneğin canlanmak için limon, nezle durumlarında okaliptüs gibi) seramik ısıtıcıyla birlikte kullanıyorum. Alerji problemim olmasına rağmen hiçbir sorun yaşamadan evimin havasını değiştirebiliyorum.

WP_20170209_19_35_26_Pro

 

Durance’deki keyifli gezimizde son durağımız cilt bakım ürünleri ve elbetteki parfümler oldu.

WP_20170209_19_50_55_Pro

 

WP_20170209_19_49_53_Pro

 

Daha önce pek çok cilt bakım ürününü deneyip bilgi almıştık. Ancak bu sefer en çok ilgimizi çeken Lavanta Serisi oldu. Sivilce ve yağlı cilt problemim olmamasına rağmen, çevremde bu konuda çok sorun yaşayan olduğundan, bu seriden özellikle Lavanta Sirkesini sizlerle paylaşmak isterim.

 

WP_20170209_19_49_04_Pro__highres

 

Sivilceli ciltlere, yağlı cilt ve saçlara tavsiye edilen Lavanta Sirkesi farklı şekillerde kullanılabiliyor.

Sivilceler için, pamuklu çubuk yardımıyla sivilcelerin üzerine uygulandığında, sivilcenin çabucak olgunlaşarak sönmesine yardımcı oluyor.

Cildin en çok yağlanan T bölgesine sabah-akşam uygulanabiliyor. Bu uygulamadan önce su ile seyreltiliyor (bir bardak suya bir çorba kaşığı) tonik gibi uygulanıyor. Bu şekilde cildin yağ dengesi düzenleniyor.

Saçlar için ise, yine bir bardak suya bir çorba kaşığı koyularak son durulamada uygulanıyor. Saçları yumuşatıp parlatıyor ve saç derisi sorunlarını önlüyor.

 

 

WP_20170209_19_51_25_Pro

 

Ellerimizin bakımında vazgeçilmez ürünümüz olan el kremleri, zengin içerikleri ve bol seçeneği ile mağazada mevcut. Paraben içermeyen, hayvanlar üzerinde test edilmeyen ve en az %95 doğal içeriğe sahip el kremleri hem mis kokulara sahip, hem de elleri yağlandırmadan hızlıca emilen yapıda.

WP_20170209_19_54_29_Pro

Vücut bakımında da iddialı olan Durance,  parfümleri,  duş jelleri, vücut losyonları ve sabunlarıyla hem doğal ve temiz içeriğe sahip ürün kullanmak isteyen, hem de mis kokulu ve etkili ürün arayanlar için ideal. Biz de Yaz inciri, Pamuk çiçeği, Altın portakal gibi çok sevdiğimiz  kokuları bol bol deneme imkanı bulduk.

WP_20170209_20_03_59_Pro__highres

 

Bu keyifli akşamı  mis kokan hediyelerimizle tamamlayan,  başta Özlem Hnm olmak üzere tüm  Durance ekibine, ve bu özel etkinliği organize eden Sevgili Burcu’ya çok teşekkür ediyorum.

IMG_2661

 

Durance mağazaları Ankara (Nenehatun Caddesi ve Armada AVM)  ve İstanbul’da (Nişantaşı) mevcut.

Farklı şehirlerdeyseniz  online satış sitesinden de alışveriş yapabilirsiniz.

Ayrıca boş ambalajlarınızı geri getirdiğinizde uygulanan güzel bir kampanyası var. Size verilen kartlara her boş ambalaj için bir mühür vuruluyor. 3 mühürde lavanta torbası, 6 mühürde makyaj çantası ve 10 mühürde bitkisel sabun hediyesi var.  Özel günlerde uygulanan güzel kampanyalarını da kaçırmamanızı öneririm.

 

IMG_2894

trendyandfriendly

4 Comments

  1. Mis kokulu, yeni bilgiler öğrendiğimiz güzel bir akşamdı. Böyle etkinlikleri daha çok seviyorum ve tabii ki sevdiğim arkadaşlarımla olunca daha da keyifli oluyor 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.