Eco Cosmetics Organik Sertifikalı El Kremi

WP_20150609_12_59_34_Pro

Her fırsatta söylüyorum, ellerimizin bakımı çok önemli. Bir kadının ilk dikkat çeken yeri elleri, bir bakıma bizim kartvizitimiz.

Yüz tenimizden daha hassas ve ince bir cilde sahip olması nedeniyle de maalesef en çok ellerimiz yıpranıyor. Gün boyu sabun, deterjanlar, temizlik malzemeleri, güneş, vs. ile haşır neşir olan ellerimiz için gereken özeni göstermemiz gerekiyor.

WP_20150528_15_39_27_Pro

Piyasada yüzlerce çeşit el bakım ürünü mevcut. Herkes bütçesine, zevkine, ihtiyacına göre bir ürün seçiyor elbette.

Benim için el kremi gibi, gün içinde çok sık kullandığım bakım ürünlerinde, artık doğal ve temiz içerikli olma özelliği öne çıkmaya başladı.

Bu anlamda güvenle ürün alabildiğim yerlerden biri de Yaşam Dükkanı. Daha önce burada , burada  ve burada çeşitli ürünlerinden bahsetmiştim.

Bugünün konusu da ECO Cosmetics Organik Sertifikalı El Kremi.

WP_20150528_15_37_47_Pro

1993’de Almanya’da kurulan ECO Cosmetics’in tüm ürün grubu Ecocert tarafından sertifikalandırılmış.

Hayvansal ürünler içermemesi, havyan dostlarımız üzerinde test yapmaması benim için artı puan.

Bunun yanı sıra ürünlerinin içinde sentetik parfüm, boya, koruyucu, petrol türevleri, parafin, paraben, silikon türevleri, PEG, SLS, GDO bulunmuyor. Tertemiz içeriğiyle rahat rahat kullanabileceğiniz bir ürün.

WP_20150710_16_05_19_Pro

 

 

125 ml.lik kocaman bir tüpte geliyor. İçeriğindeki esansiyel yağlardan kaynaklı, hafif hoş bir kokusu var. Yapısı yağsız ve kolayca emiliyor.

İçeriğinde bulunan ekinezya ve üzüm çekirdeği yağı hem ellerimizi hem tırnaklarımızı nemlendirerek besliyor. Az miktarda ürün ellerinizi nemlendirmeniz için yeterli ve uzun süre elleriniz yumuşacık kalıyor.

Sizin de önereceğiniz ürünler varsa yorumlarınız okumak isterim 🙂

 

 

trendyandfriendly

25 Comments

  1. Bunlara dokunmadan yaşanmalı aslında bana kalırsa: sabun, deterjanlar, temizlik malzemeleri… ama el bakımı bunlara dokunulmasa da dediğiniz gibi çok önemli

  2. El kremi vazgeçilmezlerimden ama bu ürünü bilmiyorum. Biraz klasik markalara takılıyorum. Alattığına göre bir şans verilebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.