e.l.f. Allık ve aydınlatıcı….

Nihayet e.l.f yazılarımın sonuncusu: Allık ve Aydınlatıcı.

Bu markanın normal serilerinde makyaj ürünleri çok kalıcı değil. Ancak renkleri, pigmentleri gayet güzel. Hatta bir ara Nars Orgasm benzeri allıkları çok popülerdi. Yazısı burada

Bu allıklar  Baked Blush  yani fırınlanmış serisinden. Açık renk olan aydınlatıcı Pinkastic, allık ise Peachy Cheeky


Yapıları çok güzel, yumuşacık sürülüyor. Işıltılı bir yapıları var ancak hiç sim yok içlerinde. Cilde sağlıklı bir görünüm veriyorlar. Amerika sitesinde tanesini 3 dolara satılıyor.
Peachy  Cherry  adı gibi çok tatlı bir şeftali pembesi. Serinin en açık allığı. Esmer tenlerde aydınlatıcı olarak bile kullanılabilir. Yukarıda bahsettiğim  klasik seriden çok farklı,  kalıcılığı daha yüksek. En güzeli 3-4 kez kullandım ancak hiç tozutmadı.

Aydınlatıcı olarak aldığım Pinkastic ise hafif pembe tonlu bir aydınlatıcı. Işıltısı hemen makyajınızı farklılaştırıyor. Çok severek kullanacağım.

Ancak bu alışverişin en hassas kısmı şu: Bu ürünlerin İçeriğinde  (Jojoba) Yağı, Rosa Canina (Kuşburnu) Meyve Yağ, Helianthus annuus (Ayçiçeği) Tohumu Yağı, Prunus armeniaca (Kayısı) Çekirdeği Yağı gibi cilde faydalı özlerin yanında talk da bulunduğunu gördüm. Cosdna.com da arattığımda içeriklerin zararlı boyutta olmadığı yazılı. Yine de bu konuda hassas olanların bilgisi olsun istedim.

admin

8 Comments

 1. Epeyce elf sitesine bakmıyorum fırınlanmis makyaj ürünlerine hastayim
  Cok guzel gözüküyor
  İyi günlerde kullan

 2. Adamlar bildiğin MSF yapmış yahu, bravo! 🙂
  Porcelain Pink, Soft and gentle ve Stereo Rose karışımı olmuş bunlar. 🙂
  Ben çok beğendim, hele o açık renge bittimm!

  Güle güle kullan. Clinique ürünlerinden sonra en çok bunlara bayıldım. :)))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.