En favori 3 rujum !

 

Maskelere bağımlı olarak yaşadığımız şu günlerde en çok özlediğim makyaj ürünüm rujlarım oldu. Biz de  #cildinegöreseç başlıklı yazılarımızda konu başlığı olarak “en favori 3 ruj”umuzu yazalım dedik. Sayıyı az tutmuşuz, çünkü yüzlerce ruj içinden sadece 3 tane seçmek inanın çok zor oldu.

 

 

Yazımızı hazırlarken bir uygun fiyatlı, bir orta, bir de üst segmentte ruj olmasını planladık (Benim seçimlerim biraz bu ölçünün üstünde oldu itiraf ediyorum:). Ülkemizde satışı olmayan markaları da direkt eledik. Sonuç olarak üçümüzde farklı markalarda, farklı rujlar seçerek yazılarımızı hazırladık.

 

 

Uygun fiyatlı rujlarda tercihim DWC Cosmetics Kiss Proff Matte Lips  serisinden 04 numaralı Pinky Brown oldu. İçinde hafif pembelik barındıran, dudakları ölü gibi göstermeyen  çok güzel bir nude ton.

 

 

Bu markanın iki farklı seride likit mat rujları var. Kiss Proff Matte serisi ve Coconut Matte serisi. Ben iki seriden de rujlar denedim ve çok sevdim. Aslına kadife gibi görünümleri çok güzel olsa da dudaklarım çok kuru olduğundan mat rujlarla aram pek iyi değildir. Piyasada bolca bulunan ve birçoğu çok övülen markaların çoğuyla  maalesef hiç anlaşamıyorum. Bu rujlarla tanışana kadar da tek markam Flormar Kiss Me More serisiydi (-ki hala çok severek kullanıyorum) Ancak DWC rujların yapısı öyle hafif ki dudakta adeta yokmuş hissi veriyor.

 

İnce uçlu sünger aplikatörü ile kalem gerektirmeden sürülebiliyor. Bir kez güzelce uyguladıktan sonra  günboyu kalıcılığını koruyor ve pullanma dökülme yapmıyor, çizgilere dolmuyor. Likit matlarda hiç sevmediğim yapışkanlık hissi bu rujlarda kesinlikle yok. Renk skalası gayet güzel, herkesin sevebileceği renkler var. Kendi sitesinde şu anda satış fiyatı 49 TL. Mat ruj sevenlerin kesinlikle denemesini öneririm.

 

İkinci ruj seçimimde biraz hile yaptım. Aslında orta fiyatta bir ruj seçmem gerekiyordu. Ben de bu ruju yılbaşı indirimden aldığım için bu gruba koyuverdim. Seçtiğim ruj Estee Lauder Pure Color Love serisinden STRAPLESS rengi.

Ambalajı zaten markanın adına yakışır şıklıkta. Tam bir dudak rengi. Dudaklarınızı canlı gösteren yumuşacık kremsi yapıda bir ruj. Hafifçe vanilya kokuyor. İçeriğinde bulunan  nar, mango ve acai gibi  doğal besleyici yağlarla dudaklarınızın bakımını da yapıyor. Tüm kremsi rujlar gibi kalıcılığı 2-3 saatle sınırlı. Ancak bu benim için hiç sorun olmadı.

 

Bu serideki rujların fiyatı normalde 155 TL. Ancak zaman zaman online sitesinde 89 TL. ye düşüyor. Her açıdan kaliteli bir ruj arayışınız varsa kesinlikle denemenizi öneririm.

 

 

Madem çıtayı yükselttik, o zaman yüksek fiyatlı ruj seçimimi de Anastasia Beverly Hills markasından yapayım dedim. Benim için ruj demek KIRMIZI demek! Cilt tonuna göre doğru tonda seçilmiş, güzelce sürülmüş bir kırmızı rujun etkisini kimse inkar edemez sanırım. Bu nedenle geniş bir kırmızı ruj koleksiyonum var. Ancak Anastasia BH Matte Lipstick serisi ile tanışınca beğeni listemde ilk sıraya yerleşti. Seçtiğim renk RUBY ! 

 

Mavi alt tonlu, canlı bir kırmızı. Oldukça opak yapıda, dudaklara tek katta tam rengini veriyor. Yapısı pudra gibi çok hafif, kolayca uygulanıyor.

 

Ben yaklaşık 6 saat  dudaklarımda kıpırdamadan kaldığını test ettim. Buna karşılık kesinlikle kuruma dökülme yapmadı. Sephora’da bu rujların satış fiyatı 199 TL.  Bütçeniz uygunsa mutlaka alın derim.

 

Yazımın başında da belirttiğim gibi sadece 3 ruj seçebilmek çok zordu. Bu nedenle sonraki benzer yazılarımızı daha bol seçenekli tutmaya karar verdik. Sizin önerileriniz/istekleriniz  varsa yorumlarda okumak isterim.

 

 Sevgili İrem’in seçtiği rujları okumak için

http://audreyinsekerleri.blogspot.com/

Sevgili Gül’ün seçimlerini okumak için

http://www.buraliolmayanlarlokali.com/

 

 

 

trendyandfriendly

4 Comments

  1. Bu DWC rujları bir ben denemedim sanırım çok beğendiysen bakayım İlk fırsatta tavsiyen üzerine koleksiyonuma bir ABH ruj katacağım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.