Essence – Muhteşem ve Kudretli OZ Serisi !

Essence Oz serisine (en azından minik bir kısmına)  en sonunda kavuşabildim. (Gratis  T.Hilmi şubesi hakkında düşüncelerim halen değişmiş değil, yeni çıkan ürünler çok geç geliyor, standler berbat durumda, vs. )Essence standinde sadece birkaç ruj ve ne hikmetse hiç açılmadan kalabilmiş bu iki göz kalemi vardı. Kalemleri hemen aldım. Sonra başka bir markanın reyonuna bırakılmış pudrayı (yine açılmamış halde) görünce acaip mutlu olup hemen kaptım (define buldum sanki niye bu kadar sevindiysem:)


Eve gelince anladım ki sevincimde haklıyım çünkü kalemlere ba-yıl-dım…

Özellikle 01 Fragile but Feisty-yeşil rengine! İçinde dore ışıltıları olan nefis bir renk. Yaz makyajlarına, hele bir de bronz tene çok yakışacağını düşünüyorum.

Diğer kalem ise mor renkteki  02 China Girl. Laciverte yakın bir mor ve bunun da rengi şahane.

Sürümleri diğer Essence kalemler gibi gayet rahat. Sürdükten hemen sonra parmağımla bastırarak elimin üstünü silmeye çalıştım. 

Renk dağıldı ancak resimde gördüğünüz gibi tamamen çıkmadı. Yani baz falan kullandığımız makyajlarda oldukça kalıcı olacağını düşünüyorum. 

Gelelim pudraya…Bu pudrayı ilk olarak sevgili Audrey’in Şekerleri bloğunda görüp tasarımına bayılmıştım. Normalde aydınlatıcı bir pudra. Ancak benim gibi açık tenliyseniz normal pudra olarak kullanabilirsiniz. Mat oluşunu sevdim. Kapatıcılığı konusunda aşağıdaki resim size fikir verebilir. Sağ resimde çok hafif renkli nemlendirici krem üstüne pudrayı tek kat uyguladım.

Pudranın bir tozutma durumu sözkonusuydu. Ben de kabuki fırçayla denedim ve fırçayı değdirir değdirmez resimdeki hali aldı. Ancak benim için çok önemli değil, çünkü dediğim gibi her haliyle sevdim 🙂 

Fiyatlarına gelirsek pudra 11,95 TL, kalemler ise 4,95 TL

admin

14 Comments

 1. Kalemlerin rengi gerçekten çok güzel gözüküyor:) Buraya da daha gelmedi sanırım benim alacağımda bir allık canavarı olarak liquid allığı olacak:)

 2. Ayy bende istiyorum bunlardaaan, ama geldiği gibi bitiyorlar, bir türlü yakalayamıyorum…

  Buarada bloğumda naçizhane bir çekilişim var katılırsanız çok mutlu olurum:)

  www. alisverismakyaj.blogspot.com

 3. çok güzel anlatmışsın benden de bahsettiğin için teşekkürler.:-)) china girl kalemi de aldım şimdi de onu yazacaktım.. güle güle kullan..

 4. 01 numaralı kalem nefis nefis… güle güle kullan 🙂

  Bu arada Tunalı Hilmi Gratis2le ilgili aynı şeyleri düşünüyorum. Rezalet bir mağaza… hatta dün akşam girip çıktım, Twitter'dan yazsam mı diye de düşündüm… Tunalıya hiç yakışmıyor 🙁

  • çok tşk. ederim..
   ben de reyonların (özellikle Balm ve Essence'in) fotolarını çekip göndermeyi düşündüm.
   Hiç mi düzenlenmez, hiç mi yeni birşey konmaz diye..ayrıca ne zaman gitsem bir müşteriyle tartışma var..
   TepePrime'daki Gratis çok başarılı ama bana çok uzak..Tunalıhilmi en merkezdeki yer ama yönetimi çok kötü…

 5. renklere bayıldımm!! ayrıca tasarımları her zaman böyle sevimli oluyo bu essence'in, ihtiyacım olmadığı halde alıyorum o yüzden! 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.