Favori 3 Maskaram !

 

Favori ürün yazımız beğenilince bu başlıkla devam edelim dedik ve bugün “Favori 3 Maskara”mızı paylaşmak istedik. Sevgili  Gül ve İrem ile ortak beğenilerimiz olsa da mümkün olduğunca farklı markaları yorumlayarak, size daha çok seçenek sunmak istedik.

Benim kirpiklerim hem zayıf hem de kısa. Ayrıca kontakt lens kullandığım için akıp, dökülmemesi de önemli. Bu nedenle birçoğunun ölüp bittiği maskaralar bende işe yaramayabiliyor. Genellikle hacim veren ve uzatan iki farklı maskarayı üst üste uygularım. Ancak şimdi sizlerle paylaşacağım maskaralar tek başına güzel sonuçlar veren ürünler oldu. İşte benim favori üçlüm.

 

Avon Lash Genius 5 in One Maskara!

Uygun fiyatlı ama vaadlerini gayet güzel yerine getiren bir maskara arıyorsanız size önerim bu maskaradır.

Gold ambalajıyla gayet şık bir sunumu var.  Kirpiklerinize hem uzunluk, hem hacim veren bir maskara olduğundan özellikle benimki  gibi kısa kirpikler için çok uygun.

 

Plastik taraklı bir fırçası var, bu da kirpiklerinizi güzelce kavrayarak tek tek ayırıyor. Hafifçe kıvırarak lifting etkisi de veriyor. Rengi gayet yoğun,  simsiyah bir maskara! Gündüz makyajlarında tek kat bile yeterli gelirken, 2-3 kat uyguladığınızda özel makyajlarınız için de  istediğiniz etkiyi verecektir.

Gün boyu ne akma  ne dökülme sorunu yaşamadım. Buna karşılık temizlemesi de gayet kolay.

Katalog satış fiyatı 32 TL. Eğer Avon üyesiyseniz çok daha uygun fiyata alabilirsiniz.

 

 

L’OREAL PARIS Paradise Extatic Maskara !

L’oreal markasında bazı ürünlerin fiyatları son zamanlarda high-end markalarla yarışacak hale gelse de, orta fiyatlı bir maskara için önerim yine bu markadan oldu. Aslında benim için Unlimited maskara ile kafa kafaya bir durumdaydı. Unlimited Maskara’yı İrem yorumlayacağı için ben de tercihimi Paradise Maskara’dan yana kullandım.

Birçoğunuzun çok severek kullandığı Paradise maskara benim de favorilerim arasında. Sonradan renklisi, kokulusu pekçok çeşidi çıksa da (parfümlü ürün hiç sevmem) ben klasik Paradise Extatic  maskarayı ayrı bir yere koyuyorum.

Çok sevdiğimiz Rose gold renginde şık bir ambalajı var.

 

Hint ve argan yağı ile  E vitamini içeren özel formülüyle kremsi bir yapıda. Hafifçe kum saati şeklinde özel fiber fırçasıyla hem uzatma hem de hacim verme özelliği var. Aslında kirpik yapım nedeniyle bu tarz fırçalardan korkuyorum, çünkü 2.katta kirpiklerimi yapıştırabiliyor, sürerken bulaşabiliyorlar. Ancak Paradise maskarada bu sorunu yaşamadım, sonuç hep simsiyah hacimli kirpikler oldu. Gün içinde dökülme ve akma problemi yaşamıyorum.

Bu maskaranın tek büyük sorunu çabuk kuruması. Ben kuruyan maskaralarıma önce 1-2 damla lens solüsyonumdan damlatarak ömrünü uzatırım. Maskaranın sonlarına gelmişsem 1-2 kez de  sıcak suda bekletirim. Bu şekilde 4-5 ay kullanırım. Ancak bu maskara 2 ayda kuruyor, bu süreyi maksimum 2 hafta uzatabiliyorsunuz.  Elimde çok ürün olduğundan benim için sorun yaratmıyor ama makyaj malzemesine fazla bütçe ayırmak istemiyorsanız bu durumu gözönünde bulundurmalısınız.

Maskaranın normal fiyatı 100 TL. Ancak bildiğiniz gibi  sürekli yapılan indirimlerde 59.95 TL. ya almanız mümkün.

M.A.C. InstaCurl Lash Maskara

Yüksek fiyatlı maskara tercihimi MAC ‘den yana kullandım. MAC’de çok severek kullandığım iki maskara var. Biri InstaCurl Lash, diğeri In Extreme Dimension 3D.  Farklı fırça yapısından dolayı  bu yazımda InstaCurl Lash Maskarayı  paylaşmak istedim.
Bu maskara kirpikleri hem hacimli  hem de kıvrık gösterebilen, kavisli ayarlanabilir bir fırçaya sahip. Sık dişli taraklı fırça yapısıyla topaklanma yapmadan kirpiklerinize uygulama yapabiliyorsunuz.  Tek tek tüm kirpiklerinizi kavrayarak kıvırıyor. Gerçekten simsiyah takma kirpik etkisi yaratıyor. Tere ve neme dayanıklı olduğundan dökülme, bulaşma da yapmıyor.
Fırçaya kavis vermek için kapağı çevirmeniz yeterli. Ne kadar çevirirseniz fırça o kadar bükülüyor. Kirpiklerinizin yapısına ve ihtiyacına göre istediğiniz kavisi siz belirleyebiliyorsunuz.
Bu maskaranın satış fiyatı 129 TL. MAC zaman zaman %20 indirime giriyor. Kesinlikle denemenizi önerdiğim bir maskara.

 

Son olarak benim gibi zayıf, kısa kirpikleriniz varsa, neler yapabilirsiniz birkaç minik tüyo paylaşayım.

  • Ben mutlaka maskara öncesi kirpik kıvırıcı kullanıyorum. Bundan korkanlar var biliyorum, ancak birkaç deneme ile eliniz alışacaktır. Göz yapınıza uygun iyi bir kirpik kıvırıcı göz makyajınızı farklı kılar.
  • Maskara öncesi bir “kirpik bazı”  hacimli kirpikler için olmazsa olmazım. Ayrıca renkli maskara öncesinde de kullanarak, rengin daha belirgin olmasını sağlıyorum.  Bazılarında mikrofiber parçacıklar da bulunduğundan hem hacim hem uzunluk verebiliyorlar. Ben aynı zamanda kirpiklere bakım da yapan MAC Prep+Prime bazından memnunum.
  • Eski ama etkili bir yöntem olarak, kirpiklerinize maskara uygulamadan önce incecik bir kat pudra sürerek de yine hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz.
  • Son olarak kirpiklerinizi temizlerken nazikçe, ovuşturmadan temizlemeniz hem kirpikleriniz hem de göz çevreniziçin önemli. Göz makyajı temizleyicileri  kullanın. Ben temizleme yağı kullandığımdan en zor maskarayı bile kolayca kirpiklerime zarar vermeden temizleyebiliyorum.

 

 Sevgili İrem’in seçtiği maskaraları okumak için

http://audreyinsekerleri.blogspot.com/

Sevgili Gül’ün seçimlerini okumak için

http://www.buraliolmayanlarlokali.com/

 

trendyandfriendly

9 Comments

  1. Mac’ in hiçbir maskarasını denemedim. Fakat Loreal Paradise ve Avon Mark’ ın bu maskaralarını bende çok severek kullanıyorum. Paradise ilk 3’ümde yer alırdı.

  2. paradise ve avon maskaraları ben de çok severek kullanıyorum.. Gül de favori olarak bir Mac maskara seçmiş demek ki benim de bir Mac maskara alıp deneme zamanım gelmiş :-)))

  3. Paradise maskarayla bir ben anlaşamadım sanırım. Islakken de hafif kuruyken de kirpiklerimi inanılmaz yapıştırdı. Mac ve Avon’u ben de seviyorum 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.