Flormar Lip Primer

WP_20161225_14_14_17_Pro

 

Oldukça kuru ve bu yüzden çatlamaya meyilli dudaklarım nedeniyle, son yılların mat ruj modasını  gönül rahatlığıyla takip edemiyordum. Dudak balmları korumaya yarıyor, ancak mat rujların altına sürüldüğünde rujun kadifemsi görünümünü ve  yapısını bozuyor.

Flormar’ın lip primerini almadan önce pekçok yorum okudum. Çok beğenenler olduğu gibi hiç beğenmeyenler de vardı. Ben bayıldım ! Neden daha önce almamışım diye kendime kızdım.

WP_20161225_14_18_56_Pro

Ten renginde, sünger aplikatörle kolayca uygulanan, kremsi bir ürün. İçeriğinde E vitamini ve pantenol var. Bunlar da dudakların nem dengesini koruyarak (ekstra bir nemlendirme özelliği yok), pürüzsüz görünmesine yardımcı oluyor.

Dudak makyajınıza başlamadan önce uyguluyorsunuz ve kısa sürede kuruyup sabitleşiyor. Sanki dudağınıza fondöten sürmüşsünüz gibi dudak renginizi dengeliyor. Bunun yerine fondöten sürerim diye düşünebilirsiniz. ancak eğer dudaklarınızda çatlak ve derin çizgiler varsa, fondöten bunların daha da belirginleşmesine neden olur. Primeri uyguladığımızda hem dudaklarımız daha pürüzsüz görünüyor, hem de rujun rengini tam veriyor. Özellikle koyu renge sahip dudaklarda rujun rengini tam alamamak problemdir

WP_20161225_14_20_27_Pro__highres

Primer kullanmanın rujunuza verdiği etkiye gelince; özellikle  likit mat rujları primer üstüne kolayca uygulayabiliyorsunuz ve gerçekten pürüzsüz, kadifemsi bir doku veriyor. Sanki kuruyup matlaşma süresi biraz daha uzuyor ama çok değil 3-5 saniyelik bir farktan  bahsediyorum. Rujların tam ambalajındaki rengi elde edebiliyorsunuz ve sanki renkleri daha canlı gösteriyor. Kalıcılığı arttırma durumuna gelince, bu konuda çok fark yarattığını düşünmüyorum. Zaten mat rujlar sabitlendikten sonra uzun süre çıkmıyor. Normal rujlarda ise ekstra kalıcılık görmedim. Bana göre ürünün tek olumsuz tarafı kokusu. Benim gibi koku hassasiyeti olanlar mutlaka deneyerek alsınlar. Sürdükten sonra koku kalmasa da, sürerken rahatsız edebilir.

WP_20161225_14_20_55_Pro__highres

Başka bir markada bu tarz bi dudak primeri kullanmadığımdan karşılaştırma yapamam. Ancak uygun fiyatıyla (ben indirimle 14.90 TL ye aldım)  Flormar Lip Primer bittikçe alınacak ürünlerimden biri oldu.

Sizin de tavsiyeleriniz varsa memnuniyetle okumak isterim.

 

 

.

 

 

trendyandfriendly

6 Comments

  1. Son dönemde hem soğuklar hemde mat ruj kullanmaktan dolayı dudaklarım berbat halde.Önerini dikkate alıp ilk fırsatta ediniyorum bu ürünü 🙂

  2. Aklımda uzun zamandır Mac’in dudak bazı vardı. Flormar hem daha uygun fiyatlı hem de bu kadar iyiyse mutlaka denenmeli Ben de mat ruj pek kullanamıyorum çünkü, belki daha bir yardımcı olur. Güle güle kullan Nilgün’cüm Sevgilerimle…❤❤

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.