Flower Beauty ürünlerini sizin için denedim!

 

Ünlü oyuncu Drew Barrymore’un “Görünüşünü Sev” sloganıyla çıkardığı kozmetik markası Flower Beauty ‘i çoğunuz duymuşsunuzdur.

 

Drew Barrymore  yıllar boyu setlerde öğrendiği makyaj teknikleri ve cilt bakım tüyolarıyla, girişimcilik ruhunu biraraya getirmiş ve FLOWER Beauty markasını kurmuş. Sade, uygun fiyatlı (uygun fiyat anlayışı tabii ki bizim paramıza göre değil) ve  kaliteli ürünlerden bir koleksiyon oluşturmuş. Asla hayvanlar üzerinde deney yapmayan markadan,  ben de  çok konuşulan, hatta ödül alan birkaç parça ürünü denedim ve şimdi sizler için yorumlamak istiyorum.

Flower Pots Allık

Kamelya çiçeği şeklindeki tasarımıyla ilk anda aklımıza Milani’nin meşhur allıklarını getiriyor, ancak gramaj olarak daha küçük.

 

Cildi anında canlandırarak sağlıklı bir görüntü vermeyi hedefliyor. Benim aldığım renk Warm Hibiscus. Rengini Nars OrgasmA çok benzettim. Saten bitişli, içinde altın yansımalar bulunan tatlı bir şeftali tonu.

 

İncecik yapısıyla kolayca harmanlanabiliyor. Kalıcılığı gayet iyi. Maalesef markanın tüm toz ürünlerinin  içinde talc bulunuyor. Fiyatı 10 dolar!

 

Shimmer & Shade Far Paleti

Markanın far paletleri çok beğeniliyordu. Aslında içinde 6 renk barındıran, 3 şehirden ilham alan mini paletlerinden almak istiyordum ancak bu 10’lu paletleri ve renkleri görünce fikrimi değiştirdim. Bendeki paletin adı Suns Blazing!

 

 

Palette 6 saten/mat ve 4 ışıltılı far bulunuyor. Pek sevmediğimiz süngerli aplikatörler yerine profesyonel bir far fırçasıyla birlikte geliyor.

 

Farları hem kuru hem ıslak uygulayabiliyorsunuz. Ben fotoğrafta swatchlarını bazsız ve kuru olarak yaptım. Görüldüğü gibi pigmentasyonu gayet güzel. Baz üstünde veya ıslak uygulamada inanılmaz yoğunlaşıyor.

 

 

Uygulamada biraz dökülme sorunu var. Ancak ben ten makyajımı hep sonradan yaptığımdan benim için sorun teşkil etmiyor. Gün içinde kalıcılığını da gayet beğendim. Fiyatı 16 dolar.

Petal Pout Dudak Maskesi

Pürüzsüz, yumuşak ve sağlıklı görünen dudaklar için hazırlanan bu ürünün 6 farklı aroması var. Benim seçtiğim, tabii ki içinde altın ışıltılar barındıran LUCKY!

 

Çok sevimli bir ambalajla geliyor. Tüpün kapağını açıp mekanizmayı çevirdiğinizde ürün çıkıyor.

İçeriğindeki kakao  ve mango yağıyla kurumuş, çatlamış dudaklarınızı tedavi ederek korumayı hedefliyor.

 

Maske deyince sadece sürüp beklettiğimiz bir ürün gibi düşünmeyin. Ben gün içinde parlatıcı gibi kullanıyorum ve gerçekten dudakları yumuşacık yapıyor. Ancak belirtmem lazım ki içindeki ürün miktarı az (1.48 ml) . Normal glossların 4.5 ml olduğu düşünülürse  çok çabuk bitecek bir ürün.  Fiyatı 9 dolar.

 

Warrior Glitter Shadow – Likit Göz Farları

En sevdiğim ürünlerden olduğunu sanırım tahmin edersiniz. Mağazada dolaşırken renkleri denemek için elime sürmüştüm. Çok kısa sürede elimde kuruyup sabitlendiğini ve silinmediğini görünce hemen iki rengini aldım.

Altın ışıltılı Haki rengi CAMO ve içinde pembe mavi ışıltıları olan Mor renkli POISON!

Üçgen uçlu ve eğimli sünger aplikatörler uygulama kolaylığı sağlıyor. Bir kere kuruduktan sonra yerinden oynamıyor. Gün içinde ışıltılar dökülmüyor, renk bulaşmıyor. Too Faced ‘in Twinkle Twinkle likit farlarıyla neredeyse aynı ama fiyat olarak çok daha ucuz (bu farlardan da aldım, yakında yorumlayacağım). Severek kullanacağım bu farların fiyatı da 10 dolar.

 

Markanın ten ürünleri de çok beğeniliyordu. Ancak benim için renkler hem koyu, hem de çok sarı alttonluydu. Bu nedenle bunlarda yetindim. Sizin ilginizi çeken veya deneme imkanı bulduğunuz ürünler oldu mu? Yorumlara yazarsanız okumaktan mutluluk duyarım.

 

 

trendyandfriendly

5 Comments

  1. senin gibi ben de en çok likit farları beğendim şahane duruyorlar.. keşke o saçma absolute ny falan gibi markaların yerine bu gelse TR’ye..

    • Aslında Absolute gibi markaların da harika ürünleri varmış görünce bayıldım.. ama bize gelecek ürünleri kim seçiyorsa en kalitesizlerini tercih ediyor belli ki…

  2. Aldıklarının hepsine bayıldım. Allık bir kere kullanılamayacak kadar şirin. Farlar dökülme yapıyor demişsin ama renkleri çok güzel . Gerçi ben likit farların rengini de çok beğendim .Ya canım sanki tercih yapamadım. Hepsini güle güle kullan o zaman :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.