FONEX Argan Therapy Saç Bakım Ürünleri

Fonex markasıyla Sevgili Arkadaşım Nilgün Özen Aydın‘ın etkinliğinde tanışmıştım.  Saç bakımı konusu benim için önemli ve markalar konusunda seçiciyim. Bu ürünlerle ilgili hep olumlu yorumlar okumuştum ve tatilde denemek üzere valize attım.  Saçlarım oldukça açık renk röfleli, kuru, ince telli ve uzun. Uzun bir deniz tatilinde, deniz ve güneş nedeniyle iyice hassaslaşıp zarar görmesinden korkuyordum. Ancak korktuğum olmadı, ürünler saçlarımı mükemmel korudu ve bakımını yaptı.

Elimde Fonex Argan Therapy serisinden 3 ürün vardı: Şampuan, Saç Bakım Yağı ve 10 in 1  durulanmayan Saç Bakım ürünü. Ürünlerin içeriğinde sıvı altın olarak bilinen, E vitamini deposu Argan Yağı olması en baştan + puan aldı zaten.

 

Argan Therapy Keratinli Saç Bakım Şampuanı 

Normal, Mat ve Cansız saçlar için önerilen bu şampuanda argan yağının yanısıra, badem, jojoba ve hindistancevizi yağları bulunuyor. Yani saçımızı temizlerken bakımını da yapıyor. Argan yağı nem, hindistan cevizi yağı parlaklık veriyor. Badem yağı güçlendirirken, jojoba yağı da saçımızı besliyor.

375 ml. lik kocaman bir şişede geliyor.  Şampuanın kokusu muhteşem! Az miktarda şampuan  saçlarınızı güzelce temizliyor. Kullandığım süre boyunca dökülme veya kepeklenme (normalde de yoktur) gibi bir sorun yaşamadım. Saçlarımı kurutmadan güzelce temizledi.

Argan Therapy Saç Bakım Yağı

Bu ürün hem saçınızı yıkadıktan sonra besleyici olarak, hem de haftalık yoğun bakım kürü olarak kullanabileceğiniz bir yağ. Ancak ben haftalık yoğun bakım kürü olarak kullanmayı tercih ediyorum.İçeriğinde yine Argan yağının yanısıra, badem, jojoba ve hindistancevizi yağı bulunuyor. Yapısı çok ağır değil. Şampuanla kolayca durulanıyor. Ancak başta da söylediğim gibi benim saçlarım oldukça kuru.  Saçımı yıkamadan önce tüm saça ve saç diplerine masajla uyguluyorum. Streç filmle sarıp yaklaşık yarım saat kadar bekletiyorum. Sonra şampuanla ve ılık su ile yıkayarak temizliyorum. Yaz boyu haftada iki kere kullandım. Şimdi haftada bir kez kullanmam yeterli geliyor. İsterseniz saçınızı yıkadıktan sonra da saç uçlarınıza birkaç damla  uygulayabilirsiniz. Durulamadan kurutmanız yeterli. Ancak ben bir sonraki bölümde anlatacağım 10 in 1 ürününü kullandığımdan buna gerek duymadım.

Argan Therapy 10 in 1 Hair Treatment

İşte bana göre serinin yıldızı bu ürün:  10 farklı ürün yerine tek bir ürünle 10 etki sağlayan saç bakım ürünü !Markayı sevmeme neden oldu diyebilirim.  Bu etkiler neler diye sorarsanız:

1. Kuru ve yıpranmış saçlar için onarım.

2. Parlaklık ve bukle kontrolü.

3. Isıl işlemlere karşı nemlendirme.

4. İpeksi yumuşak & pürüzsüz saçlar.

5. Boyalı saçları dış etkenlerden korumaya yardımcı.

6. Daha kolay şekil verme & düzleştirme.

7. Kolay tarama.

8. Uzun süre kalıcı saç şekli.

9. Saç uçlarındaki çatallaşmayı önleme.

10. Hacim verme.

Yıkanmış ve havluyla fazla suyu alınmış saçlarınıza ihtiyacınız kadar püskürtüyorsunuz ve durulamıyorsunuz. öncelikle çok kalıcı olmasa da kokusuna bayılıyorum.  Ben bukle kontrolü dışında (çünkü saçlarım çok düz)  tüm etkilerini hissettim. Saçlarımın parlaklığı ve yumuşaklığı gözle görülür derecede farketti. Hatta yakın arkadaşlarım bile saçıma ne sürdüğümü soruyor. Çok kalıcı olmasa da sürdüğümde kokusuna bayılıyorum. Kolay tarama ve  saçlarıma verdiği yumuşaklığını çok net hissediyorum. Hacim konusunda memnun kalmayan arkadaşlarım olmuş. Ben ürünü sadece saç uçlarıma uyguluyorum bu nedenle herhangi bir sönme, saçlarımda ağırlık gözlemlemedim. Abonesi olduğum bazı saç bakım ürünleri listeme 10in1 Hair Therapy kesinlikle girdi.

Bu ürünlere FONEX kozmetik sitesinden ulaşabilirsiniz.

Sizin de denediğiniz ürünleri varsa yorumlarınızı okumak isterim.

trendyandfriendly

6 Comments

  1. Henüz kullanmaya sıra gelemeyenlerden bu da bende. Ama bu kadar güzel etkileri olduysa mutlaka en kısa sürede deneyeceğim, saçlarından belli zaten ürünün kalitesi, güzel günlerde kullan Nilgüncüm 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.