Fresh Line’ın taze maskelerini denedim !

2014’ün son haftasında, Fresh Line Direktörü Sevgili Canan Hanım’ın nazik davetiyle Armada mağazasında “sabun yapma&organik maske uygulama&cilt bakımının püf noktaları” etkinliğine Demet’ciğimle birlikte katıldık.

 

 

Artık birçoğunuzun yakından tanıdığı Fresh Line, Yunan kökenli, temiz içerikli ürünlere sahip bir marka..
Seri üretim yerine el yapımı üretimi,
su yerine organik bitkilerin çayını,
tartışmalı içerikler yerine bitki özleri ve temel yağları,
petrokimyasal ürünler yerine meyve suları, doğal katı ve sıvı yağları tercih ediyorlar..
Hayvanlar üzerinde test yapmıyor,  geri dönüşümlü ambalajlar kullanıyor, tüm bunlar da ürünlerini bizim için daha cazip hale getiriyor.

 

Günün konseptine uygun olarak önce el yapımı sabunların yapımını gördük. Masanın üzerinde gerçekten bal, süt, çikolata, zeytinyağı, kakao gibi malzemeler vardı. Kokuları, şekilleri ve sunumlarıyla bu sabunlar öyle iştah açıcı görünüyorlar ki insan yemek istiyor 🙂

 

Mis kokulu sabunları, ışıltılı vücut bakım ürünlerini, bitkisel saç ve cilt bakım ürünleri inceledikten sonra, el yapımı organik maskelerin bulunduğu Fresh Bar bölümüne geçtik.  Bu maskeler mutfakta kullanılan, bahçeden alınan taze içeriklerle hazırlanıyor. İstediğiniz kadar, gramla satın alabileceğiniz, ekonomik ürünler. Ben de denemek için meşhur patatesli göz maskesinden ve yoğun nem için bahçe sebzeleri maskesinden aldım. Canan hanım, bu maskelerin yanında denememiz için pekçok ürün testerı hediye etti, teşekkür ediyorum.

 

Patatesli göz maskesi, göz çevresini yatıştırmayı, nemlendirmeyi, ince çizgileri ve morlukları azaltmayı vaadediyor.

Yoğun bir  krem yapısına sahip. Aldığımdan beri haftada üç gün göz çevreme  sürüp 10-15 dk. bekletip bol suyla temizliyorum.  Şu sıralar en çok ihtiyacım olan şey nem, bu maskenin  nemlendirme özelliğini de çok sevdim. Buzdolabında sakladığım için soğuk soğuk sürdüğümde göz şişliklerine çok iyi geldi. Göz çevremde hafif de olsa bir aydınlanma  ve sıkılaşma hissettim. Göz altı morluğuyla ilgili pek problemim yok o nedenle etkisini bilemiyorum ama nem açısından uzun zamandır aradığım  göz maskemi bulduğumu düşünüyorum.

Bahçe Sebzeleri maskesini ise, son zamanlarda cildimin çok kuruması nedeniyle  Canan Hnm.’ın önerisiyle aldım. 

İçinde Patlıcandan salatalığa, kerevizden brokoliye kadar pek çok sebze özü bulunuyor. Ayrıca güçlü antioksidanlarla, cildin kolajen üretimini artırarak parlaklığa kavuşmasına imkan veren bir maske. Bu maskeyi de haftada üç gün,  temiz cildime  uyguluyorum. 15 dk. kadar bekletip bol suyla duruluyorum. Ardından nemlendirici sürmeye bile ihtiyaç hissetmiyorum desem yeridir. Cildimi yumuşacık yapıyor. Bittikçe alabileceğim bir maske oldu.

 

Aklım Demet’ciğimin özellikle önerdiği ışıltılı seride kaldı, ilk fırsatta alıp deneyeceğim.
Sizin tavsiyelerinizi de duymak isterim 🙂

admin

9 Comments

  1. Bana çok merak ettirdiniz şimdi nasıl merak ettim anlatamam. Güzel bir yazı olmuş elinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.