Gezi Notlarına devam: CANNES

Cannes ve Monaco’yu lüks ve ihtişam kelimeleriyle özetleyebiliriz. Birbirinden lüks markalar, muhteşem otomobiller, akşam lüks otellerin barlarında ve cafelerde gördüğünüz birbirinden şık insanlar (turistleri saymazsak)…Etkilenmedim dersem yalan olur!


Gezi rotamızda Cannes’a öncelik verdik:


Cannes’a geldiğinizde sahil boyunca uzanan cadde  La Croisette. Yolun bir tarafında lüks oteller, şık cafeler  ve  bildiğiniz tüm lüks markalar yan yana sıralanmış, aklınızı başınızdan almak için bekliyor. Diğer tarafta kumsal ve deniz.  Ana caddenin arkasında paralel cadde ve sokaklar ise daha alınabilir ancak yine kaliteli markalar, butikler ve yine şirin cafelerle dolu. Biz gittiğimizde şansımıza indirim hala devam ediyordu. Üstelik gerçek indirimden bahsediyorum, sezonda satılan gerçekten kaliteli ürünleri neredeyse %70-80 indirimle alabiliyorsunuz. 

 
Alışveriş sonrası bir yemek molası … Tabii ki yine deniz ürünleri ön planda

 

Coca Cola’yı bu sezon Jean Paul Gaultier giydirmiş!
 
Ve meşhur kırmızı halı ve fotoğraf çeken biz turistler :)))…
Çok gösterişli birşey beklemiyordum ama bu kadarı da hayal kırıklığı yarattı biraz 🙂 
 Konuyla ilgili protestomu plaj kıyafetiyle kırmızı halıda poz vererek yaptım 🙂
Ünlülerin el izleri Red Carpet’ın etrafında bütün kaldırım boyunca sıralanmış. 
En çok dikkatimi çeken Sylvester Stallone’un kocaman elleri ve Miu Miu’nun minicik elleri oldu 🙂

 

 
Bizim bulunduğumuz tarihlerde pekçok etkinlik vardı…Her köşede ayrı bir action! 
En etkileyicisi Havai Fişek gösterisiydi. Gece yerli/yabancı binlerce kişi plajda toplandı. Sahildeki teknelerden, her gece farklı bir ülkenin temasının işlendiği,  birbirinden güzel film müzikleri eşliğinde havai fişek gösterisi yapıldı.  Gökyüzünden altın tozları üzerimize akarken, yanımızda getirdiğimiz şarabımızı içip bu nefis gösterinin tadını çıkardık.  Unutamayacağım gecelerden biridir. 

 

 
Cannes şehrini tepeden seyretmek için ufak bir yürüyüşle Notre Dame D’Esperance Kilisesine çıkabilirsiniz. Yolda birbirinden güzel evleri görünce, sık sık mola vereceğinizden eminim 🙂
 
 

 
 
 

admin

8 Comments

  1. plaj kıyafetiyle kırmızı halıda poz vererek protesto yapma tavrını sevdim:)

    birde o havai fişek gösterisinde üzerinize altın tozları yağarken şarap içme hali var ki onu da kıskandım valla.

  2. adamlar allıyor pulluyor, tatil beldelerini o biçim marketing ile millete harika sunuyor.. bizim mis gibi beldelerimiz gelişmiyor, cannes ve nice bana hep bu anlamda yapılması gerekenleri hatırlatır

  3. çok güzel bir gezi olmuş ve fotolar da harika Nilgüncüm o kurukafalı vitrin herhalde alexander mc quenn’e ait değil mi??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.