Gratis’ten Creightons Charcoal Serisi Yüz Bakım Ürünleri

Geçtiğimiz aylarda Gratisten İngiliz markası Creightons ürünlerinden oluşan kocaman bir paket almıştım. Bu paketten cildime uygun olan ürünleri uzun süredir kullanıyorum ve artık sizlerle paylaşmak istedim. İlk ürün grubu Charcoal serisi yüz bakım ürünleri oldu.

Charcoal yani kömür özlü cilt bakım ürünleri son yıllarda oldukça popüler oldu. Bunun nedeni aktif kömürün mıknatıs özelliğidir. Ciltte biriken kirleri emerek gözenekleri derinlemesine temizler.  Yağ emici özelliği nedeniyle,  sivilcelere, siyah noktalara da etkisi büyüktür.

Creightons Charcoal serisi ürünler de cildi derinlemesine temizleyerek, yumuşak ve aydınlık bir görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor.

Charcoal Cleanser

 

İlk ürünümüz aktif kömür içeren yüz temizleme jeli. İçeriğinde bulunan E vitaminiyle cildimizi kurutmadan temizlemeyi vaadediyor.

 

Ben genellikle waterproof ürünler kullandığım için makyajımı direkt yıkama jelleriyle yıkayarak temizleyemiyorum. Bu nedenle önce temizleme sütüyle makyajımı temizledikten sonra suyla ıslattığım cildimi bu temizleme jeliyle yıkadım. Hafifçe parfüm kokusu var, rahatsız edici düzeyde değil. Cildimi güzelce temizledi. İçeriğindeki E vitamini nedeniyle gerginlik hissetmedim.Detox etkili bu jel ile cildim güzelce temizlenip rahatlıyor.

Charcoal Scrub

 

Kömür özlü derinlemesine temizleyici bu peeling, ince pirinç tozu ve kaolin kili içeriyor. Cildim çok hassas olduğundan tanecikli peeling kullanmamaya özen gösteriyorum. Ancak oldukça ince ve yoğun olmayan tanecikler içeren bu ürünü haftada 1 kere kullandım ve bir problem yaşamadım.

Islak cildime (tercihen banyoda yumuşamış cildime)  hafifçe masaj yaparak uyguladım ve duruladım. Cildimde tertemiz ve kirden arınmış ferah bir his bıraktığını söyleyebilirim.

 

Charcoal Clay Mask

 

Bu serideki son ürünümüz Detoks Kil maskesi. Aktif kömür içeriği ile yorgun, soluk görünen cildimizde detoks etkisi yaparak cildin aydınlanmasını, canlanmasını sağlıyor. Mıknatıs özelliği ile gözeneklerdeki kiri arındırıp, cildi kurutmadan yağ oranını dengeleyerek ışıltısına kavuşmasına yardımcı oluyor.

 

Temiz cildime ince bir tabaka halinde sürerek 10-15 dk kadar bekletip ılık suyla duruluyorum. İlk sürüldüğünde hafif bir karıncalanma hissi oluyor ancak hemen geçiyor. Bu tarz maske uygulamalarında bu his normal. Maskeyi yıkadıktan sonra cildime verdiği tertemiz his gerçekten çok keyifli. Cildim çok kuru olduğundan ben bu maskeyi haftada bir gün, peelingden sonra kullanıyorum. Ancak karma ve yağlı ciltler rahatlıkla haftada iki gün kullanabilir.

Ben ürünleri severek kullanıyorum. Ancak içerik konusunda hassas olanları  uyarmalıyım, maalesef içerikler çok temiz değil. Yine de High-end markalarda benzer ürünler oldukça yüksek fiyatlara satılırken, Creightons markası uygun fiyatları ve olumlu sonuçlarıyla rahatlıkla denenebilir.

Bu güzel ürünler için Gratis ‘e çok teşekkürler!

trendyandfriendly

4 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.