Gratis’ten Himalaya Temizleyici ve Arındırıcı ürünleri denedim!

IMG_1509

Geçtiğimiz ay Gratis’ten Himalaya Herbals markasına ait temizleme ürünlerinden oluşan güzel bir paket almıştım. Denediğim ürünleri yorumlamadan önce marka hakkında birkaç bilgi paylaşmak isterim.

Himalaya Herbals, Hindistan menşeili,  ürünleri  %100 bitkisel aktif bileşenlerden oluşan ve paraben, SLS/SLES  gibi zararlı maddeler içermeyen bir marka. Kullananların genel olarak çok beğendiği  ve uygun fiyatlı ürünleri var.

Seriye adını veren “Neem”,  Hindistan’da birçok hastalığa karşı kullanılan bir ağaç türü. Hintli kadınlar bu ağacın kabuğunu ve yapraklarını yaklaşık 2000 yıldır kullanıyorlarmış. Cildi arındırmadan tutun da, siyah noktaları engellemeye, cildi onarıp nemlendirmeye kadar pek çok faydası var.

Bu maddeye  ilave olarak ürünlerin formülünde  Zerdeçal’da kullanılmış. Zerdeçal Hintlilerin meşhur baharatı köri’nin ana maddesi.  Doğal antibakteriyel olarak biliniyor. Sivilce ve iltihabı kurutmaya, siyah nokta oluşumunu engellemeye, kırışık ve renk eşitsizliğine iyi geliyor.

Üç ürün de normal ve yağlı ciltler için uygun. Buna rağmen benim kupkuru cildimde üçünü de denedim. İşte sonuçlar :

Arındırıcı Neem Özlü Yüz Temizleme Köpüğü :

IMG_1512

 

150 ml. lik pompalı bir kutusu var. Kutudan köpük formunda çıkıyor. Cildi kurutmadan fazla yağdan arındırarak, derinlemesine temizlediği belirtilmiş.

 

IMG_1523

 

Yapısı oldukça hafif. Temizleme özelliği güzel. Cildim çok kuru olmasına rağmen, hafif yapısı nedeniyle  rahatsızlık hissi vermeden temizledi. Hafif ve ferah bir kokusu var.  Özellikle genç ciltlerin rahatlıkla kullanabileceğini düşünüyorum.

IMG_1518

 

Arındırıcı Neem Özlü Yüz Yıkama Jeli :

IMG_1513

Köpükle aynı özellikteki ürün, farkı jel formunda olması. Yine hafif ve ferah bir kokusu var.  Cildin tazeliğini ve yumuşaklığını koruyarak temizlemeyi, akne/sivilce oluşumunu azaltmayı vadediyor. Karma ve yağlı ciltlerin çok severek kullanabileceğini düşünüyorum. Ancak benim kupkuru cildimi oldukça gerdi.

IMG_1517

 

Arındırıcı Neem Özlü Scrub:

IMG_1515

İçinde kayısı parçacıkları bulunan peeling, cildin üst katmanındaki ölü hücreleri, yerleşmiş kiri ve  siyah noktaları temizlemeyi, yumuşak ve problemsiz görünüme sahip bir cilde kavuşturmayı vadediyor. Yapı olarak Yves Rocher’un kayısılı peelingine benziyor. Ben uzun süredir hassas cildimden dolayı tanecikli scrub kullanamıyorum ama  bir kerelik uyguladım. Tanecikleri çok iri değil, acıtmıyor.  Cildi parlatıp temizliyor. Denemek için bile olsa  hassas ve kuru ciltlere önermiyorum. Zaten ürünün normal/yağlı ciltler için olduğu belirtilmiş.

IMG_1525

IMG_1516

 

Sık sık yapılan Gratis indirimleriyle ürünlere çok uygun fiyatlarla ulaşılabilir olması artı puan. Normal ve yağlı ciltler bu serideki ürünleri severek kullanabilirler. Gratis’e  teşekkür ederim.

 

 

trendyandfriendly

15 Comments

  1. Köpüğü ben de çok sevdim ve kullanmaya devam ediyorum. Yıkama jelini denemedim bile, onu cildi yağlı olan tanıdığımıza hediye ettim. Peeling de fena değil aslında, ama partikülleri fazla sert. Pek kullanasım gelmiyor o yüzden. Yakında ben de yazısını yazacağım. Sevgiler canım!

  2. daha deneyemedim yazın tatilde kullanacağım bakalım..benim cildime uyacağı için çok umutluyum..

  3. Bende jeli var, tatilde yanımda götürmüştüm ve pek de kurutmadı cildimi ama mevsim değişikliğinden mütevellit pek de kuru olmayabilir bu aralar cildim, ya da sürdüğüm tonlarca krem bir işe yaramıştır belki 🙂
    Jeli bittikten sonra köpüğüne geçeyim ben de o zaman, yorumlayan ellerine sağlık, öperim :*

  4. himalaya ürünlerinden sadece yıkama jhelini kullanıp beğenmiştim, diğerlerini de çok emrak ediyorum =) içerik bakımından da sevdiğim bir marka. bu arada blogunuzu takibe almak için ne yapmalıyım, izle butonunu bulamadım :/ ben mi göremedim ki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.