Hello Kitty Türkiye’de !!!!!

Japon hediyelik eşya ve oyuncak firması Sanrio tarafından yaratılan Hello Kitty, 35 yıl sonra nihayet Türkiye’ye geldi. (Bu habere en çok Stil Direktörü sevinecek sanırım :))

Dün yayınlanan Hürriyet Gazetesi’nde, Hello Kitty’ye sahip olan Sanrio firmasının CEO’su Kunihiko Tsuji, Türkiye pazarına girmekte oldukça geç kalındığını kabul etmiş ve şunları söylemiş : Türkiye’de çok başarılı olacağız, başka yolu yok! Kitty gittiği ülkeye göre şekil değiştiriyor. Mesela Hindistan’da alnında kırmızı nokta var, sari sarıyor. Türkiye’de de böyle olacak. Kadınlarınızın gözleri çok güzel. Hello Kitty aynen onlar gibi sürme çekecek. Nargile içebilir… Türk çayı, Türk kahvesi de , ancak fazla alkole karşıyız Türk rakısı içemez. “

Tütsülenmiş somondan uçağa, arabadan çocuk hastanesine, gitardan eğlence parkına, makarnaya, pizzaya, kurabiyeye kadar her şeyin Hello Kitty’lisi var.
Eğer hala bilmeyenler varsa kısaca tanıtalım:

Tam adı: Hello Kitty White.
Hello Kitty’nin bir de ikizi var; adı Mimmy. Mimmy’nin başındaki kurdele, ikizi Kitty’nin aksine solda. Mimmy, Kitty’den daha çekingen.

Hello Kitty bir de erkek arkadaşa sahip: Dear Daniel. Ama Avrupalılar onu hiç sevmiyor, reddediyor.
Hello Kitty üç elma ağırlığında.

Hello Kitty’nin de bir ev hayvanı; bir kedisi var. Kedisi, Charmmy Kitty 2004 yılında Sanrio porttföyünde piyasaya sürüldü. Charmmy Kitty’nin boynunda Hello Kitty’nin takı kutusuna ait bir anahtarı ve sol kulağında pembe renkli bir kurdele bulunuyor.

Hello Kitty’e göre “Hiçbir zaman çok fazla arkadaşa sahip olunamaz”
Hobileri: Müzik dinlemek, seyahat etmek, kitap okumak ve kurabiye yemek. En sevdiği tatlı elmalı pay.

Avrupa’da en çok satılan Hello Kitty ürünü iç çamaşırı, japonya da ise pijama ve tişört.

Lady Gaga, Paris Hilton, Cameron Diaz gibi ünlü fanları var.

admin

7 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.