Herbaderm Bio Hydration Bitkisel Hemi Squalane Serum

 

 

Eylül ayının gelmesiyle birlikte #cildinegöreseç ekibi olarak yeni sezonu açıyoruz. Aynı ürünün  farklı cilt tiplerindeki etkilerini yorumladığımız yazılarımız çok beğenildi biz de birbirinden güzel markalardan harika ürünler seçtik.

Yeni sezonun ilk yazısı,  farklı serumlarıyla son günlerin popüler markalarından biri olan HERBADERM ‘den.

 

 

Sevgili Gül ve İrem ile markadan farklı serumlar seçip denedik ve yorumladık. Benim serumum kuru ciltler için nemlendirici ve besleyici bakım sunan BIO HYDRATION Bitkisel HEMI-SQUALANE %100 SUPERSERUM!

Ürüne geçmeden  açıklamak  istediğim iki nokta var.

  1. Ecocert Sertifikası : Ecocert, uluslararası organik sertifika sağlayan en önemli organizasyondur. Denetimi, kuralları son derece nettir. Bitkilerin her aşamasında  (yetiştirirken, toplarken, sularken , formüle ederken)yoğun kontrol sağlar.  Bu nedenle bu sertifikaya sahip olmak marka için büyük bir artıdır.
  2. Bitkisel Hemi-Squalane : Bu madde cildimizin sebumunda doğal olarak bulunmaktadır. Hücrelerin yenilenmesi ve cildin canlı kalması için önemli bir maddedir. Önceleri sadece insan sebumunda ve Köpek Balığı Karaciğer yağında bulunduğu düşünülen squalene’in araştırmalar sonucunda belli başlı bitkilerde de bulunduğu tespit edilmiştir. Örneğin  Zeytin Ağacı, en büyük bitkisel squalene kaynaklarından biridir.

 

İşte bu  serumda Ecosert Sertifikalı Bitkisel Hemi Squalane (renksiz ve kokusuz olarak)  bulunmakta.

Cildi  hem nemlendiriyor, hem de çevresel faktörlere karşı bariyer görevi  görüyor.  Cilt daha yüksek oranda su tutuyor ve nem kaybını en aza indiriyor. Hücre yenilenmesini  ve dayanıklılığını arttırıyor.

Bu serumu sadece cilt bakımında değil saç bakımında da kullanabilirsiniz.  Özellikle saçtaki  elektriklenme ve kabarma soruna karşı etkili. Fön öncesi uygulayarak ısı hasarından saçınızı koruyabilirsiniz. İşlem görmüş saçlardaki hasarı onarıp, saçın elastikiyetini arttırıyor. Saçı ağırlaştırmadan bakımını yapıyor.

 

Ben bu serumu yaklaşık 15 gündür kullanıyorum. Sabah ve akşam temiz cildime nemlendirici öncesi uyguluyorum.  Avcuma aldığım 2-3 damla serumu hafifçe ısıtıp, tampon hareketlerle yüzüme ve boynuma yediriyorum. Su gibi değil hafif  yağlı bir yapıda olmasına rağmen,  çabucak cildim tarafından emiliyor. Üstüne nemlendirici sürmesem bile  cildime bir kadife yumuşaklığı veriyor. Herhangi bir alerjik sorun, sivilce, komedon vs yaşamadım.

30 ml. lik koyu renk cam şişede gelen üründe, benim için tek olumsuz özellik sprey mekanizması oldu. Çok çabuk bozulup sızdırmaya başladığından, ürün ziyan olmasın diye şişeyi değiştirmek durumunda kaldım.

 

 

Tertemiz içeriği ile cildime verdiği nem ve kadifemsi his,  ürünü çok sevmem ve sizlere tavsiye etmem için için yeterli oldu. Buna ek olarak yerli bir marka olması ve  benzerlerine göre son derece uygun fiyatlı olması da markayı desteklememi sağlıyor. Ayrıca son derece ilgili bir marka, kendilerine teşekkür ediyorum. Bunu bitirince cildime uygun diğer çeşitlerini de mutlaka  deneyeceğim.

 

 

Sevgili Gül’ün seçtiği serumla ilgili  yorumlarını  okumak için

http://www.buraliolmayanlarlokali.com/

 Sevgili İrem’in  yorumlarını okumak için

http://audreyinsekerleri.blogspot.com/

trendyandfriendly

6 Comments

  1. ben de hyalronik serumu oldukça sevdim ama bunda da aklım kaldı şimdi ilk indirimde alıp deneyeceğim..

  2. Squalane çok önemli bir içerik. Saf halini kullanmıştım ve sevmiştim. Bu serumu da senin yorumundan sonra almayı düşünüyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.