İlk Folyo Manikür Denemem!

Dünkü yazımda  Bornprettystore’dan  gelen siparişlerimden  bahsetmiştim.  Eve gider gitmez ilk folyo denememi gerçekleştirdim 🙂 Şimdi sıra adım adım sizlerle paylaşmaya geldi. Uygulaması çok kolay. Bir iki denemeyle herkes yapabilir 🙂
Hazırlık olarak folyolardan 1-2 cm.lik parçalar kestim. 3 renkten de uygulamak istedim. 2 cm.lik parçalar 2 eliniz için fazla fazla yetiyor.
İlk önce tek kat oje sürdüm. Folyoları daha iyi belli edeceğini düşünerek siyahı tercih ettim. 
Üstüne folyo uygulayacağım için çok özenli sürmedim.
İlk kat kuruduktan sonra renksiz bir cilayı yapıştırıcı niyetine kullandım. 
Orjinal kitlerde ayrıca bir yapıştırıcı var. Ancak bu kitler çok pahalı. Bu uygulama, varak uygulamasıyla aynı mantık. Folyolar direkt ojenin üstüne yapıştırılabiliyor.

İşin en önemli kısmı burası. Yapıştırıcı olarak sürdüğünüz cilanın üzerine hemen folyoyu  uygulamıyorsunuz. Birazcık kurumasını bekliyorsunuz. Oje kurumadan uygularsanız yapışmıyor ve ojenizi kaldırıyor, kuruyunca tabiiki yine yapışmıyor. Bir iki denemeyle süreyi tutturabilirsiniz. 

Ben renkleri rastgele yapıştırdım. Biraz sabırla desen falan yapılabilir sanırım. Aklımda french uygulaması var mesela. (Ciate’nin orjinal uygulamaları için bu yazımdaki videoyu izleyebilirsiniz.)

Hata yaparsanız üzülmeyin. Azıcık cila sürüp bekleyip, üstüne tekrar folyo uygulayabilirsiniz.

 Folyolarla işim bittiğinde durum böyleydi :

Ve işte sonuç…
Bu resim evin içinde akşam çekildi. 

Esas sürpriz güneş ışığı altında.  Gerçek halogram ortaya çıkıyor ve renkler çıldırıyor , ben kamerayla birazcık yansıtabildim 🙂 Sizce nasıl olmuş ???

Şimdi size bir iyi bir de kötü haberim var 🙂

İyi haber simli ojeler gibi çıkartırken sorunlu değiller. Asetonla çok kolay çıkabiliyorlar.

Kötü haber üstüne top coat uygulanmadığında sadece tek gün dayanabiliyorlar. Ertesi gün folyoların neredeyse tamamı bozulmuştu. Ben üstüne top coat uygulamadım, sanki bu halogram görüntüyü azaltır diye düşündüm. Zaten neredeyse hergün oje değiştiriyorum benim için çok problem değil. Bildiğiniz farklı yöntemler varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

admin

19 Comments

  1. Merhaba, kısa bir süre önce bloğumda bende bir uygulama yapmış ve işe yarayan tek topcoat ı paylaşmıştım dilerseniz bakabilirsiniz:)

    • tşk. ederim..bloğunuzu takip ediyorum..ilgili top coat'a henüz ulaşamadım..yurtdışındaki bir arkadaşımdan isteyeceğim :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.