Illamasqua Far Paleti – REFLECTION !

İngilizlerin cool makyaj markası Illamasqua, geç kavuşup çok sevdiğim bir marka oldu.
Farklı renkleri barındıran renk skalası, tanıtımlarında kullandığı farklı makyajları, gotik havası en önemlisi ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmesine tamamen karşı oluşu, beni bu markaya fazlasıyla çekiyor.
Krem allığı ile ilgili yazımı buradan okuyabilirsiniz. Bu markadan tanıtacağım  ikinci ürünüm Reflection Far Paleti.

 

 

Dışından  başlayacak olursak ,  Illamasqua’nın imza tasarımı olan  siyah şık ambalajında geliyor. Kapağında büyük bir aynası var  ve oldukça sağlam.

 

İçinde 4 renk far bulunuyor. Markanın ürünleri  yüksek fiyatlı olduğundan içinde en çok kullanabileceğim renklerin olduğu bu paleti seçtim.

Renkler sırasıyla  açık limon sarısı Precipice, taupe dediğimiz küllü kahverengi olan Acute, bronz renkli  Dart ve  gümüş/gri renkli Graphica. Bu paletteki farlar mat değil, hepsinde mikro ışıltılar bulunuyor.

Gördüğünüz gibi renkler başka markalarda da kolayca  bulunabilecek renkler. Örneğin Acute MAC Satin Taupe’nin, Graphica yine MAC Nighttrain’in neredeyse aynısı.

Ancak  bu paletin  farkı, harika yapısında. Mağazada denerken  krem far mı toz far mı anlayamadım 🙂 Kremsi toz far diye tanımlanıyormuş.
Renkler, en açık renk hariç oldukça pigmentli. Ayrıca bu farlar suya dayanıklı ve oldukça kalıcı.
Tam 6 saat (çok hafif bir bazla) hiç bozulmadan, çizgilenmeden gözümde kaldığını deneyimledim.

Ülkemizde henüz satılmayan bir marka oluşu bence tek negatif yanı. Fiyatı  yaklaşık  125 TL. Bu bazılarımız için yüksek bir rakam gibi görünse de diğer high-end markalardaki far paletlerinden daha ucuza geliyor (yurtdışından getirip instagram hesaplarında fahiş fiyat farkıyla satılan ürünlerden bahsetmiyorum tabii ki).

Bu markadan denemek istediğim çok ürün var ama şimdilik sitesine bakıp yutkunmakla yetiniyorum 🙂

 

 

admin

26 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.