INCIA ROLL-ON DEODORANT

 

Bugün  Sevgili İrem ve Gül ile birlikte inceleyeceğimiz konuk markamız  INCIA !

Ben  bu marka ile ilk kez  bloğumun 10. yılını kutladığımız , #nily21onyaşında etkinliğimde tanıştım.  Daha sonra farklı birkaç ürününü de aldım, sırasıyla onları da paylaşacağım. Bu yazımda Roll-On Deodorant’ı inceleyeceğiz.

 

 

Önce deodorantlarla ilgili kısa birkaç bilgi vermek istiyorum. Çünkü deodorantlar kadın/erkek hepimizin vazgeçilmez hijyen ürünü (olmalı)! Ancak maalesef çok basit bir hijyen ürünü olmasına karşılık hala doğru kullanılmadığını görüyor ; özellikle yaz mevsiminde fena halde hissediyoruz!

Deodorantlar dört ana formata sahiptir: Aerosol, stick, roll-on ve krem.

Aerosol spreyler kullanımı pratiktir ve çabuk kurur.

Stick deolar, katı formattadır ve en geniş uygulama yüzeyine sahiptir. Yoğun terleme için en iyi sonucu bu formda alabilirsiniz.

Roll-on deoların kullanımı kolaydır ve etkili sonuç verir.

Kremler ise hem  cildimizi nemlendirir, hem de tere karşı koruma sağlar. Hassas ciltler için uygundur.

  • Deodorantın ilk hedefi güzel koku vermek değil, terlemeyi önlemeden ter kokusunu etkisiz hale getirmektir.
  • Kesinlikle temiz cilde uygulanmalıdır, giysi üstünden uygulandığında hiçbir işe yaramaz.
  • Özellikle alerji, egzema veya hassas cilt gibi cilt sorunlarına sahip  kişilerin “alüminyum” içermeyen deolar kullanması gerekir.
  • Ayrıca bazı deodorantların içeriğinde bulunan metil, etil, propil, benzil, butil gibi kimyasalların, alüminyum bileşiklerin, parabenlerin  göğüs kanseri riskini arttırdığını artık biliyoruz. Bu nedenle en sık kullandığımız ve doğrudan cildimize uyguladığımız kozmetiklerden biri olan deodorantlarımızın içeriklerine çok dikkat etmemiz gerekmektedir.

 

 

Bu genel bilgilerden sonra  INCIA Doğal Roll On Deodorantı sizlerle gönül rahatlığıyla paylaşabilirim.

Bu deodorant tamamen doğal mineral tuzu kullanılarak üretilmiş. Bu tuzun antibakteriyel yapısı sayesinde ter kokusu önleniyor. Yani terlemeye engel olmadan, ter kokusuna karşı geliyor. Ben hem sıcak yaz günlerinde, hem de spor öncesinde kullandım ve son derece etkili olduğunu gördüm.

 

Hassas yapıda olan koltukaltı bölgesi ile uyumlu olması için, cildin doğal bir bileşeni olan skualen ve bitkisel gliserin ile desteklenmiştir. Skualen cilt dokusunda doğal olarak bulunan antioksidan bir bileşen. Gliserin ise cildin nem tutma yeteneğini artırarak yıpranmaya karşı koruma sağlıyor. Benim gibi hassas ciltlerde bile herhangi bir reaksiyona yol açmadan güvenle kullanılabiliyor.

Deodorantlarda yaşadığımız  bir başka sorun da giysilerimizin koltukaltında bıraktıkları lekelerdir. Özellikle pudralı deodorantlarda yaşadığımız bu durum, INCIA’da olmuyor çünkü terlemeyi önleyen herhangi bir içeriği yok.  Ayrıca yüksek miktarda su içerdiğinden yapış yapış bir his de vermiyor.

 

INCIA, doğal ürünler konusunda dünyadaki en güvenilir otorite olan ECOCERT tarafından da  doğallığı ve güvenli kullanımı nedeniyle onaylanmış. Ambalajları da doğada %100 geri dönüşen gıda tipi ambalajlar! Eczanelerden ve www.incia.com ‘dan satın alabilirsiniz.

Hem sağlığımızı , hem doğayı koruyan bu markayı ben çok sevdim.

Sevgili İrem’in yorumları için

http://audreyinsekerleri.blogspot.com/

 Sevgili Gül’ün yorumları için

http://www.buraliolmayanlarlokali.com/

okumanızı tavsiye ediyorum.

trendyandfriendly

3 Comments

  1. etkinlikten döner dönmez o sıcaklarda denemiştim bunu çok da iyi korumuştu önümüzdeki yaz devam ederim kullanmaya ..

  2. Doğal içerikli deolar çoğaldıkça mutlu oluyorum. Incia bittikçe alınacak ürünlerimden biri artık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.