Jeffree Star Blue Blood Palet İncelemesi

 

Amerikalı makyaj gurusu, sosyal medyanın  ikonik yıldızı  Jeffree Star‘ı duymayanınız yoktur sanırım. Sergilediği lux yaşam tarzıyla bizde de pekçok fenomen (!?!) kendisini örnek aldı. Küçük yaşlardan makyaja takıntılı olan JS sonunda 2014 yılında kendi markasını yarattı ve birbirinden güzel koleksiyonlarla makyajseverleri peşinden sürüklüyor. Ürünlerinin vegan ve cruelty free olduğunu da belirteyim.

Maalesef ülkemizde satışı yok.  Geçen sene NewYork seyahatimde ürünlerine ulaşmak için çok uğraştım ancak gittiğim heryerde ve hatta kendi sitesinde bile stoklar tükenmişti. Neyse ki arkadaşım istediğim birkaç markanın paletini  gönderdi ve bunlardan ilkiyle şimdi buradayız.

 

 

 

Paletimiz BLUE BLOOD ! 2019 yılında çıktı. Daha önce çıkan sıcak tonlardan oluşan Sugar Blood paletinin  “Buzlu Kızkardeşi” olarak tanıtıldı. Soğuk ve sıcak maviler, yeşiller ve şeftali tonları barındıran 18 fardan oluşan paletimizi yakından tanıyalım.

 

Açık mavi , ahşap görünümlü  şık bir kutusu var.  JS nedense “tabut”lara takıntılı.  Bu kutunun dizaynında da mücevher kutuları ve tabutlardan esinlenmiş (?)  Şık bir metalik kilidi var.  İç kapağı tamamen aynalı, yüksekliği de yaklaşık 6 cm. olduğundan öyle çantaya atmalık, yanında taşımalık bir palet değil. Koyun makyaj masanıza tablo gibi seyredin 🙂

 

Kapağı açtığımızda çoğunda JS  simgesi yıldız logosuyla birlikte başka eğlenceli logolar da basılmış,  12 mat  6 metalik renkten oluşan far ve preslenmiş pigmentlerle buluşuyoruz. İlk anda renkler çok iddialı gelse  de tek tek bakıldığında çok kullanışlı tonlar olduğunu göreceksiniz. İpeksi yumuşaklıkta matlar ve cayır cayır metalik renklerle gündüzden geceye her stilde makyaj yapmak mümkün.

 

Farları swatchlarını yaparken baz kullanmadım. Özellikle ışıltılı metaliklerde fırçanın uçunu dokundurmak yetti, gerçekten çok pigmentliler.

İlk sıradaki açık renklerle başlayalım. Mat renkler hem baz hem de geçiş renkleri olarak düşünülmüş. Bu sıradaki özellikle 2 metalik renge de bayıldım. Çok pigmentli ve çok ışıltılı ! İddialı makyajlarda aydınlatıcı olarak da kullanılabilir.

 • Cullinan – Metalik buzlu beyaz  (özellikle kaş altı ve göz pınarı için inanılmaz ışıltılı tam biz buz beyazı)
 • Mintea – Mat Nane yeşili
 • Crystal Flesh – Metalik şampanya (JS dan tek bir far alma hakkım olsa bunu seçebilirim. Yumuşacık ve ışıl ışıl)
 • I’m Cold – Mat Bebek mavisi
 • Untouchable – Mat pembe/şeftali (preslenmiş pigmentlerden biri bu, çok yumuşak)
 • Priceless – Mat nude/şeftali

 

2. sıraya geçtiğimizde daha canlı hatta neon tonlarla buluşuyoruz.

 • Power – Mavi alt tonlu mat gri
 • Blue Blood – Palete adını veren bebek mavisi
 • Deceased – Metalik mavi (evet farın adı “Merhum” ve  JS tarafından yaratılan bir renkmiş..adını bir kenara koyarsak renk efsane)
 • Ice Tray – Metalik açık gri/mavi (reklam kampanyalarında en çok kullanılan renk buymuş)
 • Blue Monday – Kobalt mavisi mat (paleti açar açmak dikkatimi çeken renk buydu. Neon parlaklığında mor/mavi)
 • Flourishing – Mat  Deniz mavisi/yeşili  preslenmiş pigment. (bence yeşil ama mavi olarak geçiyor)

 

 

Geldik son sıraya. Burada  baz ve geçiş renklerinin yanında  güçlü derin renkler var.

 • Wealthy – Mat nude. Tam kaş kemiği için kullanılabilecek mat kemik rengi.
 • Celebrity Skin – Mat açık kahve. Bu ton  geçiş rengi olarak kullanılabilecek yumuşak bir açık kahve.
 • Entitled –  Metalik deniz mavisi. İçinde ışıltıları da olan metalik far iddialı makyajlar için.
 • Ocean Ice – Metalik safir mavisi. Bu da preslenmiş pigment farlardan. Paletteki en ışıltılı en yoğun renk. Ancak uygulamada biraz dikkatli olmak gerekiyor. Eşit dağılmayabiliyor.
 • Cremated – Adına uygun olarak yeşil alt tonlu soğuk koyu bir gri. Oldukça yoğun bir renk.
 • Undertaker – Mat koyu mavi/lacivert .  “Cenaze levazımatçısı” diye far ismi olur mu? Olmuş işte. İsme takılmazsak renk yine çok yoğun pigmentli.

 

Farlar  kullandığınız fırçaya bağlı olarak, çok hafif bir tozutabiliyor. Kalıcılıkları çok başarılı. Buradaki renklerin bazsız olduğunu söylemiştim. O halde bile yerinden kıpırdamıyor. Baz ile  uygulandıklarında hem renklerin canlılığını, hem de kalıcılığını tahmin edersiniz sanırım. Açık mat tonlar normal makyaj temizleyicilerle rahatlıkla çıkıyor. Ancak koyu renkler, pres pigmentler mutlaka yağ bazlı bir temizleyici istiyor.

JS paletleri şık  ambalajıyla, farklı renk skalasıyla oldukça ilgi çekici buluyorum. Yurtdışından satın alma imkanınız varsa koleksiyonunuzda mutlaka bulunmalı. Satış fiyatı 52 dolar. Bir Loreal allık bile 50-60 TL olmuşken bu palet için bu fiyat uygun.  Ancak bazı instagram hesapları  maalesef iki hatta üç katı fiyata satıyor, bu artık sizin tercihinize ve bütçenize bağlı.

Elimdeki diğer paletlerin yazılarını da hazırlıyorum. Sizin Jeffree Star ‘dan denediğiniz ürünler varsa, yorumlarda paylaşırsanız sevinirim.

trendyandfriendly

4 Comments

 1. Bende bir aydınlatıcısı bir paleti ve rujları var hepsini ayrı seviyorum imkanım olsa bütün ürünlerini alırdım özellikle shane dawson ile çıkarttığı koleksiyona içim gitti resmen güle güle kullan

  • NY’ta ürünleri bulmak için neler çektiğimi sen biliyorsun.Bir sonrakine en iyisi online almak:)) S.Dawson ile çıkardığı koleksiyona ben de çıldırıyorum.

 2. Jeffree olunca ne isimlere ne renklere şaşırıyor insan. Yeşillere ve mavilere bayıldım, biraz kızıl tonlardan uzaklaşmak lazım belki de 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.