Kertil Çam Kolonyaları

WP_20151005_21_18_47_Pro

 

Eskiden hiç sevmediğim kolonyalarla son dönemlerde aramız oldukça düzeldi. Bunun nedeni pekçok firmanın, adeta parfüm tadında birbirinden güzel kolonyalar çıkarması kuşkusuz.

 

Sevgili Nilgün ve Ümran’ın  etkinliklerinde hediye edilen Kertil Çam  Kolonyaları ‘da bunlardan biri.

Kertil Çam Kolonyaları tarihi bir Balıkesir markası.  “Çam Çiçeği” kolonyası en meşhur olanı. Bunun dışında Akasya’dan İncir’e , Yasemin’den Kiraz çiçeğine kadar yaklaşık 300 çeşit kolonya sunuyorlar.

WP_20160221_16_39_54_Pro

 

Ben   Safir, Hazan  ve  Yağmur kolonyalarını deneme fırsatı buldum.  Öncelikle şişelerinin güzelliğinden bahsetmem lazım. Nostaljik kutularına bayıldım.  Rahatlıkla çok şık bir hediye seçeneği olabilir. Cam şişelerinin dışında, spreyli şişelerde oldukça pratik kullanım sağlıyor.

 

WP_20160221_16_38_07_Pro

 

Kokuların üçünü de sevdim. Başta da bahsettiğim gibi klasik kolonyanın verdiği histen uzak, parfüm gibi ve oldukça kalıcı.  Ancak favorim Hazan oldu. Diğerlerine oranla daha çiçeksi ve bodymist etkisi verdi.

 

Pekçok online alışveriş sitesinde satışının yapıldığını, cam şişelerin  20 TL, sprey şişelerin  10 TL civarında fiyatının olduğunu gördüm.

 

Sizin yeni nesil kolonyalarla aranız nasıl? Varsa tavsiyelerinizi öğrenmek isterim 🙂

 

WP_20151227_15_14_09_Pro

trendyandfriendly

18 Comments

  1. ay hazan ve yağmur kokusunu çok merak ediyorum.. markanın şişe tasarımına da hayranım yani..

  2. ben de genelde english home dan alıyorum çantada olması güzel oluyor
    Kertil markasını hiç denemedim ama sizin yazınızdan sonra bir şans vermem gerektiğini düşünüyorum
    teşekkürler

  3. Kertil’in incir kolonyasını kullanıyorum ancak çok övülen Hazan Kolonyasını da çok merak ediyorum .Mutlulukla kullan canım 🙂

  4. Bir kolonya delisi olarak yeni nesil kolonyalar beni çok mutlu ediyor. Erguvan, incir, yasemin sevdiğim kolonyalar. Özellikle yazın kolonyalar parfüme göre daha hafif ve ferah oluyor :))

  5. kertil kekik,hazan,sehri banu, yasemin,abı hayat, Safranbolu,beyaz zambak kolonlayalarını aldım.hepsi birbirinden güzel ve normal kolonyalardan daha kalıcı. Ayrıca hazan ve sehri banu cok kalıcı SPX mağazasına girdiğinizde duyduğunuz soft koku hazan kolonyasına cok yakın. ayrıca beyaz sabun kokulu yer temızleme sıvısı da denemeye değer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.